• نظرها: 0
 • تاریخ انتشار: ۱۲:۰۵:۳۹ | پنجشنبه, ۶ / تیر / ۱۳۹۲
 • در تحلیل و گزارش
 • توسط عصر بهبهان
 • نمایش ها: 753
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • Print Friendly Version of this pageچاپ Get a PDF version of this webpagePDF

تلنگری به نمایندگان خوزستان:سهم شما از این مشکلات چقدر است؟


عصر بهبهان :در اینکه حضور مدیران ناکارآمد در استان موجب عقب افتادن خوزستان از چرخ توسعه است شکی نیست ولی در انتصاب همان مدیران به قول نمایندگان ناکارآمد ردپایی از رایزنی های نمایندگان ملاحظه می شود که طبیعتا بخشی از کوتاهی ها را به این عزیزان مرتبط می کند همچنین نمایندگان استان اگر گاهی به نقد و بررسی عملکرد خود و دیگر هم کرسی های خود در استان بپردازند بد نیست


یادداشت روز:

تلنگری به نمایندگان خوزستان:سهم شما از این مشکلات چقدر است؟

    

عصر بهبهان :در اینکه حضور مدیران ناکارآمد در استان موجب عقب افتادن خوزستان از چرخ توسعه است شکی نیست ولی در انتصاب همان مدیران به قول نمایندگان ناکارآمد ردپایی از رایزنی های نمایندگان ملاحظه می شود که طبیعتا بخشی از کوتاهی ها را به این عزیزان مرتبط می کند همچنین نمایندگان استان اگر گاهی به نقد و بررسی عملکرد خود و دیگر هم کرسی های خود در استان بپردازند بد نیست


نجف آبادی:

 

روزگذشته شاهد آن بودیم که دو تن از نمایندگان خوزستان برای چندمین بار مدیران استانی را به نقد کشیدند و علت عدم توسعه و کند بودن روند آبادانی خوزستان را وجود مدیران ناکارآمد معرفی کرده وآن را به عنوان مهمترین مشکل استان معرفی کردند و خواستار توجه در خصوص انتخاب مدیران توانمند در خوزستان شدند.

 

 

در اینکه وجود نیروهای ناکارآمد در سطوح مختلف مدیریتی استان خوزستان موجب ضعف دستگاههای مختلف در رسیدن به نقطه مطلوب شده است شکی نیست لکن مساله ای که در این خصوص قابل ذکر است نوع انتقاد نمایندگان خوزستان و فراموش کردن برخی کاستی های منتخبان مردم در پیگیری مطالبات مردم  است که گویی در این کم کاری ها وضعف ها فقط مدیران اجرایی مقصر هستند ودیگران طلبکار!

بیائید قدری روراست تر از گذشته باشیم ،انگار برخی از نمایندگان محترم فراموش کرده اند که در برخی از انتصاب ها نظرا ت ولابی های آن ها چقدر تاثیرگذار بوده است و بعضا حتی در سطح مدیران محلی برای عزل و نصب ها چنان فشار وارد می کنند که گویی گره مشکلات حوزه انتخابیه در دستان ان مدیر محلی است.

 

 

نکته جالب اینجاست که همین مدیران ناکارآمد یا ناتوان استانی که نمایندگان ازآن ها یاد می کنند از طرف عده ای  از نمایندگان حمایت می شوند و دیگر نمایندگانی که دخلی در تغییرات مدیریتی درآن حوزه ندارند معترض می شوند که مدیران ناکارآمدی به کار گرفته شده اند.

انگار برخی از مجلس نشینان محترم فراموش کرده اند که در سال های گذشته به محض اینکه کرسی نمایندگی مجلس در اختیار آن ها قرار گرفت سرتاپای شهرستان و بعضا سازمان های استانی را با تغییرات مدیریتی که مطابق دیدگاهشان بود شستند و بعضا عده ای از نزدیکان را با فشار پیشنهاد کردند و حالا هم  نتیجه آن اقدامات را می بینند.

 

 

راستی چرا اینقدر خودمان را به آن راه می زنیم و به دنبال توجیه کم کاری های خودمان هستیم یعنی این نمایندگان منتقد خبر ندارند که در برخی از شهرستان ها مسئول اجرایی شهر بدون هماهنگی با نماینده هیچ اقدامی انجام نمی دهد؟ حالا باز بگویید مدیران خوزستان لیاقت ندارند!!

مگر رایزنی های نمایندگان با استاندار و حتی وزرا و بعضا فشارهای سنگین آن ها برای برخی تغییرات مدیریتی در استان انکار شدنی است که به این راحتی همه ایرادات انتخاب مدیران ناکارآمد را به گردن دیگران می اندازند؟

 

 

قطعا تمام مساله این انتقاد های مداوم نمایندگان نیست بلکه عدم وجود عملکردی روشن و بهانه گیری های مستمر برخی نمایندگان سوهان روی اعصاب شده است که بیشتر از اینکه کمکی برای حل معضلات باشد تبدیل به سیاه نمائی و تخریب مدیران خوزستانی شده است.

 

 

نمایندگان محترمی که استان های دیگر را از لحاظ مدیریتی مثال می زنند ای کاش به نمایندگان آن ها هم نگاهی بیندازند مگر همین طرح انتقال آب از سرچشمه های کارون و دز محل زورآزمایی نمایندگان خوزستان با دیگر استان ها نبود سرانجام این طرح به سود کدام استان به اتمام رسید؟

مگر معضل ریزگردها مساله ای ملی نیست چرا تاکنون نمانیدگان خوزستان نتوانسته اند آن را به عنوان طرح های فوریت دار در مجلس جابیندازند آیا جز نطق های عامه پسند عملکرد قابل توجهی در جهت حل این معضل داشته اند،مگر حق رای و استیضاح و عدم اعتماد و سوال فقط برای مسائل خاصی است که مرکز نشینان خط می دهند؟

 

 

تاکنون وزاری دولت چندبار با فشار نمایندگان مجبور به حضور در خوزستان و پیگیری مطالبات مردم استان شده اند ،برای مثال مگر خوزستان قطب کشاورزی نیست،تاکنون چند بار وزیرکشاورزی از نزدیک با مشکلات کشاورزان استان آشنا شده است البته خارج از سفرهای استانی که با اجبار رئیس دولت به خوزستان آمده بود.

 

 

البته این بماند که رایزنی های نمایندگان استان های دیگر بسیاری از پروژهای استانی را به پروژه ملی تغییر می دهد و بودجه های خارج از استان را برای انجام پروژها فعال می کند و ما هنوز در بحث جذب بودجه استانی همهانگی قابل توجهی بین استاندار و نمایندگان نمی بینیم.

 

 

غرض اینکه در اینکه حضور مدیران ناکارآمد در استان موجب عقب افتادن خوزستان از چرخ توسعه است شکی نیست ولی در انتصاب همان مدیران به قول نمایندگان ناکارآمد ردپایی از رایزنی های نمایندگان ملاحظه می شود که طبیعتا بخشی از کوتاهی ها را به این عزیزان مرتبط می کند همچنین نمایندگان استان اگر گاهی به نقد و بررسی عملکرد خود و دیگر هم کرسی های خود در استان بپردازند بد نیست چرا که در حال حاضر محاسبه عملکردها با یک ترازوی یک کفه در حال شکل گیری است که قطعا خارج از اصاف است

 
منبع : رهیاب

 


دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: غیر فعال
وبسایت::
دیدگاه: فیلد اجباری.

اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon