Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • هجمه انحصارطلبان به شورای نگهبان برای تأئید صلاحیت نفوذی‌ها

  عصر بهبهان : افراطی‌ها و انحصار طلبان امروز بدون توجه به مسئله حق الناس با فشار به شورای نگهبان به دنبال تأئید صلاحیت برخی از افرادی هستند که صلاحیت ورود به مجلس را ندارند.


  به گزارش عصر بهبهان به نقل از  رهیاب،برخی از انحصارطلبان در ابتدا انتخابات را تحریم می‌کنند و در روند اجرای آن تشکیک ایجاد می‌کنند اما با آغاز فصل انتخابات خودشان نخستین کسانی هستند که با اعوان و انصار در ستاد انتخابات ظاهر می‌شوند و خود را کاندیدای انتخابات می‌کنند.

  در زمان ثبت نام این بار بر موضوع رد صلاحیت‌ها و احراز صلاحیت‌ها تأکید می‌کنند که باید انتخابات آزاد برگزار شود و نباید کسی رد صلاحیت شود؛ بعد از این مرحله موضوع انتخابات و سلامت آن مطرح می‌شود که اگر حضور حداکثری بود و تقلب نشود قطعاً ما پیروز انتخابات هستیم.

  بعد از برگزاری انتخابات ۲ نتیجه و ۲ برخورد وجود دارد؛ اگر آن‌ها پیروز انتخابات بودند که انتخابات ایران می‌شود دموکراتیک‌ترین انتخابات جهان و سالم‌ترین ان‌ها که حتی در پیشرفته‌ترین کشورهای غربی وجود ندارد و اگر آن‌ها شکست خوردند انتخابات ایران مهندسی شده می‌شود و تقلب و حضور حداقلی حاکی از آن موضوع است.

  برای تحلیل رفتار این افراد مغرض باید به این نکته توجه کرد که انتخابات ایران از ابتدا تا کنون در سالم‌ترین شکل برگزار شده و هیچ‌کس به دنبال مهندسی کردن آن نبوده است؛ یکی از دلایل این موضوع هم روی کار آمدن مجلسی مانند مجلس ششم است که اتفاقات تلخ آن تا سال‌ها از یاد مردم نمی‌رود، در انتخابات ریاست جمهوری هم دولتی مانند دولت بنی صدر روی کار آمده که در ‌‌نهایت رئیس دولت از کشور فراری می‌شود. یا در زمان دولت اصلاحات منتسبان به دولت به این سمت و سو رفتند که اندیشه‌های امام خمینی (ره) را به موزه تاریخ بسپارند که البته مردم آن‌ها را به موزه تاریخ سپردند.

  همه این کارهای افراطی گرانه انحصارطلبان برای عبور از قانون و تمکین نکردن به آن است؛ این جماعت از توهین و تهمت به نظام هراس ندارند و هر زمان که برای آن‌ها موقعیتی پیش آمده مرتکب فتنه شده‌اند. نمونه آخر این فتنه‌گری در سال ۸۸ بود که تاکنون از آن حمایت می‌کنند.

  امام خمینی (ره) ششم خردادماه سال ۱۳۶۰ در در جمع نمایندگان مجلس فرمودند: من اول سال به آقایان عرض کردم که این سال خوب است سال اجراى قانون باشد. باید حدود معلوم بشود. آقاى رئیس جمهور حدودش در قانون اساسى چه هست، یک قدم آن ور بگذارد من با او مخالفت مى‏کنم. اگر همه مردم هم موافق باشند، من مخالفت مى‏کنم. آقاى نخست وزیر حدودش چه قدر است، از آن حدود نباید خارج بشود. یک قدم کنار برود با او هم مخالفت مى‏کنم. مجلس حدودش چه قدر است، روى حدود خودش عمل کند.

  شوراى نگهبان حدودش چه قدر است؛ قوه قضاییه حدودش چى است؛ قوه اجرائیه. قانون معین شده است. نمى ‏شود از شما پذیرفت که ما قانون را قبول نداریم. غلط مى‏کنى قانون را قبول ندارى! قانون ترا قبول ندارد. نباید از مردم پذیرفت، از کسى پذیرفت، که ما شوراى نگهبان را قبول نداریم. نمى‏ توانى قبول نداشته باشى. مردمى که به قانون اساسى رأى دادند منتظرند که قانون اساسى اجرا بشود؛ نه هر کس از هر جا صبح بلند مى‏ شود بگوید من شوراى نگهبان را قبول ندارم، من قانون اساسى را قبول ندارم، من مجلس را قبول ندارم، من رئیس جمهور را قبول ندارم، من دولت را قبول ندارم. نه! همه باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید، و لو بر خلاف رأى شما باشد. باید بپذیرید، براى اینکه میزان اکثریت است؛ و تشخیص شوراى نگهبان میزان است که همه ما باید بپذیریم.

  به گزارش رهیاب، ریشه فشار این روزهای انحصار طلبان به شورای نگهبان برای ورود عنصار نفوذی است. مقام معظم رهبری در این باره گفتند: «آمریکایی‌ها به این انتخابات چشم طمع دوخته‌اند.» آن‌ها می‌خواهند «عنصر نفوذی را وارد مجلس کنند.» آن وقت آن عنصر «مثل موریانه از داخل میجَود و پایه‌ها را سست میکند» تا در ایران تغییرات مورد نظر دشمنان انجام شود.

  مقام معظم رهبری به عنوان نخستین پاسدار جمهوریت نظام اسلامی اسلامی ایران در بیاناتی فرمودند: در زبانها تکرار می شود که فلانی گفته که حق الناس. باید به عمق حق الناس برسیم .حق الناس فقط به این معنی نیست که در خواندن آراء تخلف نکنند یکی از رعایت حقوق مردم این است که آدم صالح را رد نکنیم و ناصالح را راهش ندهیم. اگر در انتخابات خبرگان یا مجلس آدمی باشد که صلاحیت قانونی ورود را نداشته باشد و ما اغماض و صرف نظر کنیم، این هم باطل کردن و خراب کردن حق مردم است.

  اما افراطی‌ها و انحصار طلبان امروز بدون توجه به مسئله حق الناس با فشار به شورای نگهبان به دنبال تأئید صلاحیت برخی از افرادی هستند که محکومیت قضائی، فساد اقتصادی و نفوذی‌ها هستند.

  تاریخ انتشار: ۱۰:۰۷:۴۲ | دوشنبه, ۲۸ / دی / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.