Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • در حاشیه حمایت اینستاگرامی سایت جماران از مهدی هاشمی

  تحریف امام(ره) یا مهدی هاشمی؟! مسئله «جماران» اینست

  عصر بهبهان : بنیاد حفظ آثار امام(ره) علی‌القاعده وظایفی در زمینه واکنش به آنهایی که می‌گویند اگر امام راحل زنده بود «اصلاح‌طلب»! می‌شد دارد که هیچکس نمی‌داند چرا انجامشان نمی‌دهد؟


  به گزارش عصر بهبهان به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا، صفحه اینستاگرام سایت جماران اخیراً و در واکنش به صدور حکم قضایی برای «مهدی هاشمی» طی مطلبی با مزاج استفهام انکاری 2 سؤال را مطرح کرد.

  جماران در مطلب اشاره شده، می‌نویسد:

  «نظر شما چیست؟

  آیا حکم مهدی هاشمی سیاسی است؟

  آیا این حکم به معنای مقابله با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است؟»

  این دو سؤال که فی‌الواقع دو پاسخ مشخص مبنی بر «سیاسی بودن حکم مهدی هاشمی» و «مقابله عده‌ای یا محافلی یا دستگاه‌هایی با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» را به ذهن القا می‌کند؛ اما پیش از این مفاهیم، نکات دیگری را هم به ذهن هر خواننده‌ و بیننده‌ای متبادر می‌سازد.

  نکاتی که نوستالژی رفتارهای چند سال اخیر مجموعه جماران و تولیت مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(ره) در به یکسو نهادن وظایف اصلی خود و بازی سایه‌وار در پازل حمایت از جریان‌های سیاسی خاص و چهره‌های مسئله‌دار هستند.

  «جماران» در حالی که هنوز در بهت گوشزدهای مکرر چهره‌های نظام پیرامون خطر «تحریف امام» قرار دارد و هیچگونه حرکت خاصی در این زمینه انجام نداده است به یکباره در نقش مدافع مهدی هاشمی و جرم‌های اثبات شده‌ی وی ظاهر می‌شود و در اقدامی بدون ارتباط با ترویج اندیشه‌های امام راحل، به فرافکنی پیرامون حکم مهدی هاشمی می‌پردازد.

  این ایجاد تشکیک در حکم صادره از سوی قوه قضائیه و حمایت از رفتارهایی که زمینه‌های ایجاد فتنه و فساد را در کشور فراهم کردند؛ در حالی است که بی‌حسّی و کرختی مجموعه جماران و مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(ره) راجع به تحریفات محرزی که علیه امام راحل صورت می‌گیرد؛ یه یک درد بزرگ برای جامعه متدینین و دوستداران امام(ره) و انقلاب اسلامی تبدیل شده است.

  از سوی دیگر رفتارهای سایت جماران که هدف و رسالت ایجاد خود را «پاسداشت و ترویج اندیشه‌های رهبر کبیر انقلاب اسلامی»! عنوان می‌کند اما در علاقه نشان دادن به سلبریتی‌ها، مدل‌های نوین خودروهای لوکس، رفتارهای انتخاباتی اصلاح‌طلبان و انتشار عکس‌های خانوادگی تولیت جماران، گوی سبقت را از دیگران ربوده نیز تناقضات جدی را در میان افکار عمومی ایجاد کرده است.

  تناقضاتی جدی که البته با حمایت تلویحی مجموعه اشاره شده از مهدی هاشمی و پرونده بین‌المللی او؛ عمق بیشتری پیدا می‌کنند.

  در عین حال هنوز سابقه رفتارهای آقای سیدحسن خمینی در سال 88 و اعتراض رسمی و سرگشاده به پخش مستند شاخص از سیمای جمهوری اسلامی ایران که به تبیین واقعی چهره امام راحل برای نسل‌های جدید و بازنمایی مواضع وی می‌پرداخت؛ به روشنی در یادها مانده است.

  و بدیهی است که مجموعه مشاوران رسانه‌ای تولیت بنیاد حفظ آثار امام(ره) باید بدانند که نمی‌شود در تابلو حرف‌هایی معمولی را نوشت اما در شناسنامه؛ مشخصات دیگری داشت و بر این مشخصات نیز پای فشرد!

  سایت جماران و مجموعه بنیاد حفظ آثار امام(ره) علی‌القاعده وظایفی در زمینه واکنش به آنهایی که می‌گویند اگر امام راحل زنده بود «اصلاح‌طلب»! می‌شد یا اینکه «امام هم اعتدالی بود»! دارد که هیچکس نمی‌داند چرا انجامشان نمی‌دهد و به جای آنها، به حمایت‌های تلویحی از مهدی هاشمی روی می‌آورد.

  مجموعه وابسته به نوه‌های امام راحل به جای پاسخ روشن به افکار عمومی در زمینه تزئینات اشرافی حرم امام راحل که با منش و ممشای آن یار سفر کرده که صد قافله دل همره اوست؛ همخوانی ندارد و به جای دفاع از امام خمینی(ره) در مواقفی که آن مبارز نستوه علیه استکبار را موافق حذف شعار مرگ بر آمریکا! عنوان می‌کردند؛ سکوت اختیار کرده است اما گویی برای حمایت از یک پرونده بین‌المللی که جرایمی در ارتباط با فتنه و فساد در آن وجود دارد؛ احساس وظیفه کرده است.

  و این احساس وظیفه یقیناً سؤالاتی را در ذهن مخاطبان ایجاد می‌کند که راه گریزی از پاسخ‌های آنها نیست.

  پاسخ‌هایی که مجموعه جماران و بنیاد حفظ آثار امام راحل به آنها پاسخ بدهد یا ندهد؛ اما به مرور در مختصات واقعیات‌ها شکل گرفته و به مثابه یک ویترین، به نمایه فکر و عملی این مجموعه تبدیل خواهد شد. اگر تاکنون تبدیل نشده باشد...

   

  تاریخ انتشار: ۱۲:۰۳:۱۵ | شنبه, ۲۳ / خرداد / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.