Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 2
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • فرهنگ غلطی که هنوز به آن افتخار میشود / وقتی صدای دلخراش اسلحه جای صوت دلنشین قرآن را در تشییع جنازه میگیرد!

  عصر بهبهان : عصر بهبهان : علیرغم تاکیدات مکرر و مجدانه مسئولین شهرستان مبنی بر براندازی رسم غلط دیرینه و سنت نامیمون تیراندازی در مراسمات عروسی و تشییع جنازه متاسفانه روز گذشته در مراسم تشییع جنازه یکی از اهالی روستاهای پر جمعیت بهبهان رگبار گلوله داد مردم و ریش سفیدان منطقه را در آورد.


  به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر بهبهان ، این چه منطقی است که با تدفین یک جسد عده ای برنو به دست شده و با شلیک پی در پی هم برای بچه ها و خانم ها رعب و وحشت ایجاد می کنند و هم هر لحظه احتمال وقوع یک حادثه تلخ و سنگین و….؟!

  راستی چه ثوابی دارد؟ شلیک تیر و مانور پوسیده عهد عتیق….؟؟؟

  کاربرد اسلحه نه در قیامت برای مرده ها و نه در دنیا برای زنده ها ارزش و شانی ایجاد می نماید. این در حالی است که هم علم روانشناسی تائی کرده و هم مبانی دین بیان نموده که صوت دلنشین قرآن به خصوص اگر زنده تلاوت شود آرام بخش درد فراق وابستگان و مایه رحمت در گذشتگان است. اما دریغ از صوت قرآن و متأسفانه برقراری صوت تفنگ!!!!؟؟


  علیرغم تاکیدات مکرر و مجدانه مسئولین شهرستان مبنی بر براندازی رسم غلط دیرینه و سنت نامیمون تیراندازی در مراسمات عروسی و تشییع جنازه متاسفانه روز گذشته در مراسم تشییع جنازه یکی از اهالی روستاهای پر جمعیت بهبهان صدای شلیک اسلحه بدستان فضای این آئین اسلامی را خدشه دار کرد و داد مردم و ریش سفیدان منطقه را در آورد.


  شایان ذکر است سال گذشته در یکی از روستاهای شهر تشان بر اثر تیراندازی در مراسم تشییع جنازه یک زن قربانی این رسم غلط میشود که گفته میشود هنوز به بهبودی کامل نرسیده است.


  این مسئله نه تنها آثار روانی مخربی را در پی دارد بلکه هیچ تاثیری در شادی و غفران روح فرد از دست رفته ندارد  ، هر چند که یکی از بزرگان و ریش سفیدان اهالی روستای مذکور با قرار گرفتن پشت تریبون با زیر سوال بردن این سنت نابجا و نادرست از کنار گذاشتن آن سخن گفت لکن می طلبد با یک خرد جمعی و انجام نشست های مکرر به کلی این فرهنگ غلط از این دیار با فرهنگ بر چیده شود.  تاریخ انتشار: ۱۲:۲۹:۲۹ | شنبه, ۲۹ / فروردین / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C2

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.