Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 1
 • گزارش /

  فرودگاه بهبهان دستمایه تثبیت جایگاه جریانات سیاسی / هواپیماهای جدید در کدام فرودگاه خواهند پرید !

  عصر بهبهان : مسئله ای که بیشتر ذهن شهروندان را مشغول کرده است ، وجه اشتراک مدیران سیاسی این شهرستان در استفاده ابزاری از این فرودگاه برای جلب رضایت ظاهری و رسیدن به یک قدرت سیاسی است که همچنان این پروسه ادامه دارد و هر از گاهی در برخی اظهارات مسئولین به این موضوع اشاره ای میشود .


  به گزارش عصر بهبهان ، پروژه فرودگاه بهبهان یکی از طرح های کلان و راهبردی در استان خوزستان و کلید توسعه این منطقه است؛ امکان سرویس دهی حمل و نقل هوایی این فرودگاه به شهرستان های همجوار، موقعیت استراتژیک این شهر بزرگ بعنوان پل ارتباطی جنوب غرب با سایر نقاط  کشور، دوری از مرکز استان، جمعیت بالای منطقه، ظرفیت های قابل اتکای طبیعی و اقتصادی، وجود جاذبه های توریستی و بناهای تاریخی در بهبهان ، نقش فرودگاه در توسعه زیرساخت ها برای جذب سرمایه گذاری های کلان، ایجاد مناطق ویژه اقتصادی و تجاری در این مناطق در آینده ای نزدیک و... از جمله ضرورت ها و مزایای قابل توجیه برای تسریع در ساخت این پروژه ملی می باشد.

  از جمله مشکلات عمده این طرح کمبود شدید اعتبار، طولانی شدن زمان اجرای پروژه، برخی ساخت و سازها، عدم تمایل سرمایه گذاران بخش های غیردولتی و خارجی برای سرمایه گذاری در این طرح و ... اعلام شده است.


  اما مسئله ای که بیشتر ذهن شهروندان را مشغول کرده است ، وجه اشتراک مدیران سیاسی این شهرستان در استفاده ابزاری از این فرودگاه برای جلب رضایت ظاهری و رسیدن به یک قدرت سیاسی است که همچنان این پروسه ادامه دارد و هر از گاهی در برخی اظهارات مسئولین به این موضوع اشاره ای میشود .  اینکه ساخت یک فرودگاه نیازمند ملزومات ویژه طراحی است کاملا منطقی و قابل پذیرش است ، اینکه برای بستر سازی پروژه باید تامین منبع و برنامه ریزی کرد باز بر همگان روشن است اما سوال اینجاست ، چه زمانی قرار است این شرایط میسور شود ، چرا هر روز باید یک خبر خوش از سایر شهرستانهایی که حتی برای یک پرواز فرودگاهشان شرایط به حد نصاب نمی رسد شنیده شود حال انکه شهر بزرگی مانند بهبهان که دارای دو غول گازی کشور و دهها منبع و مرکز سرمایه ملی است از این داشته های مسلم محروم باشد .  آیا موقع آن نرسیده تا دولت محترم در پسابرجام مرسوم به فکر احداث فرودگاه شهرستانهای دارای ظرفیت های ایده آل باشد ، اگر پاسخ منفی است پس خرید این همه هواپیما برای تقویت ناوگان هوایی کجا مورد استفاده قرار خواهد گرفت.  از انصاف که نگذریم برخی مسئولین و مدیران شهرستان باطنا برای میسر شدن احداث و راه اندازی این پروژه بزرگ و حیاتی از هیچ کوششی فروگذار نمیکنند لکن مردم از گفته های فاقد انقضاء خسته شده اند و از شعارهای ظاهری برخی دولتمردان به ستوه آمدند .  امید است حداقل برخی نامزدهای دیگر بدون کارشناسی و تحلیل های متناسب از نام این پروژه برای تثبیت جایگاه خود حرفی نزنند تا اگر هم فردا روزی مسئله احداث فرودگاه منتفی شد دیگر الام مردم دو چندان نشود.

  تاریخ انتشار: ۰۹:۴۸:۳۰ | چهارشنبه, ۱۴ / بهمن / ۱۳۹۴ فرودگاه بهبهان
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.