Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  چرا کسی با بی حجاب ها برخورد قانونی نمی کند؟

  عصر بهبهان : وضعیت حجاب در کوچه پس کوچه های شهر که ویترین یک شهر اسلامی محسوب می شود وضعیت مناسبی ندارد اگر بگویم وضعیت پوشش دختران و زنان در خیابان ها هر روز بدتر از دیروز می شود حرفی به گزاف نگفته ایم.


  به گزارش عصر بهبهان ،  رهیاب وضعیت حجاب در  کوچه پس کوچه های شهر که ویترین یک شهر اسلامی محسوب می شود وضعیت مناسبی ندارد اگر بگویم وضعیت پوشش دختران و زنان در خیابان ها هر روز بدتر از دیروز می شود حرفی به گزاف نگفته ایم.
  بی حجابی زنان در شان نظام جمهوری اسلامی ما نیست 
  آیت الله جزایری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، تصریح کرد: ما در خیابان‌ها، ملاء عام و خیابان‌های بزرگ چیزهای مشاهده می‌کنیم که در شان نظام جمهوری اسلامی ما نیست. 

  وی تاکید کرد:همه باهم فریضه امربه معروف برای حجاب را احیا کنیم مسئولان باید نسبت به وضعیت حجاب هم در ادارات دولتی و هم در کوچه و خیابان دقت لازم را داشته باشند. 

  وضعیت حجاب بدتر شده است 
  وزیر ارشاد در آبان 94 اعلام کرد آمار مقایسه‌ای با 10سال قبل نشان می‌دهد که وضعیت حجاب بدتر شده است و باید علت این تغییرات را بشناسیم. همه می‌توانند در وجود بدحجابی تاثیر بگذارند؛ اما ما باید وزن این تاثیرات را بدانیم و بررسی کنیم که کدامیک اهمیت یا اولویت بیشتری دارد.
  انتقاد آیت الله نوری همدانی از بی توجهی به حجاب
  انتقاد آیت الله نوری همدانی از بی توجهی های صورت گرفته به برخی احکام دینی هم چون حجاب گفت:: در این کشور 34 سال است در زمینه عفاف و حجاب، ربا و دیرکرد بحث می شود اما اتفاق خاصی رخ نداده است.


   مسئله حجاب مسئله‌ای اعتقادی است 
  آیت الله علم الهدی تاکید کرد: ما وقتی نسبت به مبارزه با بی‌حجابی حرف می‌زنیم عده‌ای می‌گویند «آیا واقعاً مشکل ما ۲ تار موی بیرون مانده یک خانم است؟ بروید با دزدی‌ها و فقر مبارزه کنید.» حال آنکه دزدی مسئله‌ای فردی است که باید با آن برخورد شود اما مسئله حجاب مسئله‌ای اعتقادی است که بر همه یک جامعه اثر منفی می‌گذارد.

  حجاب، حصار و حریم عفت زن و سنگر محکمی است که راه ورود فساد و هرزگی‌ها را سد می‌کند و به زن شخصیت و احترام می‌بخشد در جامعه‌ای که زنانش با حجاب صحیح و پوشش کامل رفت و آمد کنند، جوانان هم با خاطری آرام به کار خود مشغول می‌شوند و دور از هر گونه تحریک بی‌جا و خیال خام، در زمان مناسب، با رضایت و خرسندی به تشکیل خانواده علاقمند می‌گردند و ازدواج می‌کنند.

  بر همین اساس قانون گذار در قانون اساسی ما نیز به دلیل بافت دینی و مذهبی کشورمان به این مسئله پرداخته شده است. گرچه شاید برخی از زنان و دختران کشورمان از وجود چنین قانونی آگاهی نداشته و معتقدند این مسئله یک موضوع کاملاً شخصی ست اما با دقت و مطالعه قانون اساسی کشورمان به خوبی می توان به رکن قانونی این موضوع پی برد.  رکن قانونی:

  1- تبصره ماده 638 قانون مجازات اسلامی تشکیل دهنده جرم عدم رعایت حجاب شرعی است . به موجب این ماده " هرکس علناً در انظار عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی نماید علاوه بر کیفر عمل به حبس از 10 روز تا دو ماه یا تا 74 ضربه شلاق محکوم می گردد و در صورتیکه مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نمی باشد ولی عفت عمومی را جریحه دار می نماید ، فقط به حبس از 10 روز تا دو ماه یا تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد".

  تبصره "زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند به حبس از 10 روز تا دوماه یا از 50 هزار تا پانصد هزار ریال جزای نقدی محکوم خواهند شد".

  چه کسی باید جلوی بی قانونی را بگیرد؟

  سيداحمد خاتمي عضو مجلس خبرگان رهبری در این خصوص گفته است:وظیفه نیروی انتظامی برخورد با جرم مشهود است. بايد با کشف حجاب و مزاحمتها برخورد شود.

  مزاحمت برای نوامیس و کشف حجاب جزء مصادیق جرائم مشهود است 
  سردار حسین اشتری با تأکید بر ضرورت برخورد با هنجارشکنی اظهار داشت: برخورد با هنجارشکنی یکی از مسئولیت‌های اصلی ماست و مواردی همچون آلودگی صوتی و کشف حجاب در خودروها از جمله جرایم مشهود است که پلیس طبق وظیفه ذاتی خود موظف به برخورد با آنهاست.

  سردار می گوید:مزاحمت برای نوامیس و کشف حجاب جزء مصادیق جرائم مشهود است و ما طبق قانون وظیفه داریم  قاطع و توام با رافت برخورد کنیم


  وی ادامه داد: این امکان‌پذیر نیست که خودرویی که آلودگی صوتی داشته یا دور دور کرده یا سرنشینان آن کشف حجاب کرده‌اند، از کنار افسر پلیس بگذرند و هیچ برخوردی نکند.

  برخورد می کنیم

  سردار اسحاقی فرمانده نيروي انتظامي خوزستان در گفتگو با رهیاب گفته است:با کسانی که به حجاب و عفاف جامعه دهن کجی می کنند برخورد خواهد شد.


  به گزارش رهیاب با اینکه علما و مردم به جد خواستار برخورد با بی حجابی هستند و فرماندهان نیروی انتظامی هم از برخورد با بی حجابی خبر می دهند ولی در کف جامعه آثارملموسی از این برخوردهای دیده نمی شود امید است نیروی انتظامی در بحث مبارزه با بی حجابی به وظیفه قانونی خود عمل کند.

  تاریخ انتشار: ۱۷:۴۳:۱۷ | یکشنبه, ۱۸ / بهمن / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.