Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  از احداث مسجد در دورترین نقطه از جاده تا ساخت پل در نزدیکترین روستا به پالایشگاه / محرومیت زدایی حوزه بسیج سردار شهید صفری زاده بیدبلند به روایت تصویر

  عصر بهبهان : بسیج سازندگی حوزه مقاومت سردار شهید صفری زاده سپاه بهبهان علاوه بر فعالیت های متنوع عمرانی با اعتباری بالغ بر 100میلیون تومان نقش مهمی در محرومیت زدایی مناطق روستایی شهرستان داشته است.


  به گزارش پایگاه خبری عصر بهبهان ، بسیج به عنوان یکی از بزرگترین نهادهای دولتی و مردمی موجود درکشور از ظرفیتهای فراوانی برای حضور در عرصه‌های مختلف برخوردار است، زیرا نه‌تنها تمام جغرافیای کشور را در کلیه نقاط شهری و روستایی تحت پوشش قرار داده، بلکه از تنوع مأموریت و تعدد و گستردگی فراوان رده‌های وابسته در اقشار و صنوف مختلف و در موضوعات گوناگون نیز برخوردار است.  این قابلیت سبب شده تا بسیج به ‌عنوان یک نیروی بازدارنده قوی با محوریت آمادگی دفاعی به یک سازمان چند منظوره فعال در تمامی عرصه‌هایی که کشور بدان نیاز دارد مبدل شود، از همین رو دامنه انتظارات از بسیج نیز باید متناسب با این توانمندی‌ها تعریف و مشخص ‌شود.  حضور در عرصه سازندگی ومحرومیت‌زدایی نیز، یکی از دهها و بلکه صدها موضوعی است که از همان ابتدا در دستور کار بسیج قرار داشته و در مقطع کنونی نیز در ردیف مهمترین مأموریتهای بسیج قرار دارد، زیرا این موضوع یعنی محرومیت‌زدایی همواره در رأس شعارهای نظام جمهوری اسلامی قرار داشته و اگر چه حضور بسیج در این عرصه با دستاوردهای شگرفی همراه بوده، اما عوامل مختلفی مانند جنگ تحمیلی، تابحال مانع از تحقق کامل این هدف شده است .  در همین راستا و در ذیل رسالت بسیج سازندگی سپاه ناحیه بهبهان که کارنامه درخشانی در عرصه محرومیت زدایی و الگوی جهادی در مناطق محروم و دور دستی که هیچ ارگانی صدای محرومیتشان را به گوش نمی شنیدند ، حوزه مقاومت بسیج سردار شهید صفری زاده بید بلند با شناسایی نقاط آسیب پذیر و محروم این منطقه اقدام به ساخت پل ، مسجد و سرویس بهداشتی کرد .


  سید عباس هاشمی فرمانده حوزه سردار شهید صفری زاده در خصوص طرح های اجرا شده در سال گذشته گفت : پس از بررسی های لازم و نیازمندی های نقاط محروم در این منطقه با ورود بسیج سازندگی مسجد روستای جمال جهان با اعتباری بالغ بر 350 میلیون ریال احداث و افتتاح شد که برای همیشه مردم این منطقه از فقدان یک مکان معنوی جهت برگزاری مناسبت های مختلف رهایی پیدا کردند.  وی به تعمیر و ترمیم مسجد روستای چهل کنار اشاره کرد و افزود : در روستای چهل کنار که سالها از فرسایش بدنه مسجد رنج میبردند با اعتباری بالغ بر 80 میلیون ریال این مشکل برطرف شد.    فرمانده بسیج بیدیبلند ادامه داد : کلیه طرح ها تماما از منابع بسیج سازندگی سپاه ناحیه بهبهان تامین اعتبار شده است که در این مدت هیچ گونه کمک مالی از نهاد دولتی دخیل نبوده است و از آغاز تا پایان پروژه هها  بسیج پای کار بوده است و امروز مردم بیش از پیش از این این حرکت جهادی بسیج در منطقه خرسند هستند.  سروان هاشمی در پایان از پشتیبانی همیشگی فرمانده محترم سپاه بهبهان در طول سال گذشته ، بخشدار محترم تشان ،  روئسای شورای اسلامی بیدبلند و بیدزرد ، قسمت حمل و نقل شرکت پالایشگاه گاز بیدبلند جهت همکاری مستمر در امر اجرای پروژه ها تقدیر کرد و از خیرین خواست تا در سال جاری نسبت به محرومیت زدایی دیگر نقاط منطقه به ندای اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری لبیک گویند.


  تصاویر برخی از پروژه های تکمیل شده در سال گذشته :  سرویس بهداشتی روستای بیدبلند


  احداث مسجد روستای جمال جهان
  مسجد روستای چهل کنار


  تاریخ انتشار: ۱۷:۳۷:۲۴ | سه شنبه, ۲۴ / فروردین / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.