Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • بهبهان شهری که باید دیده شود /

  انضباط اجتماعی شهر زیر پای رانندگان غیر مجاز خطی /مسافرکش هایی که از هفت دولت آزادند !

  عصر بهبهان : بودن یا نبودن مسافرکش های شخصی در مسیرهایی که سختی تردد مسافر در آنها تقریبا به کلافه شدن شهروندان در انتظار برای سواری های مجاز می انجامد هم برای خود داستانی شده و البته این بودن یا نبودن سواری های شخصی در این شرایط مسئله ای است که موافقان و مخالفانی دارد.


  به گزارش عصر بهبهان ، افزایش بی رویه مسافر کش های شخصی در میدان بیدبلند و یادمان شهدای بهبهان یکی از معضلات اجتماعی شهر است که علاوه بر انسداد معابر تردد شهروندان ، آسیب های اخلاقی جدی را به همراه دارد و مدیریت شهری کمتر توجهی به این مسئله تاکنون داشته است.


  افرادی که پول های ناشی از مسافرکشی غیر مجاز زیر دندان هایشان مزه کرده است و علیرغم دریافت حقوق ماهیانه از شغل اول خود حاضر به دست کشیدن از این راه نیستند صدای مسافرکش های مجاز را در آورده اند تا جایی که ساعاتی در طول شبانه روز مشغول درگیری های لفظی و فیزیکی به سبب عدم رعایت نوبت های تعیین شده هستند .


  برخی رفتارهای زننده این مسافر کش ها از جمله بکار بردن الفاظ رکیک ، درگیری های فیزیکی و آلودگی صوتی به شدت حقوق شهروندی را زیر پا گذاشته است و این مسئله متاسفانه در نقطه از شهر نهادینه شده است به طوری که حتی شهرداری و فرمانداری نمیتوانند چاره ای برای این معضل پیدا کنند .


  برخی از اهل کسبه بارها با اعتراض به وضعیت این نقطه شهر نسبت به ایجاد اخلال در نظم و انسداد در معابر از مسئولین درخواست رسیدگی کردند اما تاکنون هیچ گونه اقدامی صورت نگرفته است و این پدیده اجتماعی همچنان گوشه ای از شهر را تحت الشعاع خود قرار داده است . اما براستی چه کسانی باید متولی این نابسامانی باشد !


  یکی از شهروندان میگفت برای مسافرت به یکی از شهرها به این مسافر کش های شخصی مراجعه کردم ، به محض رسیدن چند راننده در ابتدا برای سوار کردن من حسابی از خجالت هم در آمدند و پس از آن با فحاشی و لفتظی به همدیگر حمله کردند که در نهایت یکی از انها که اصلا حالت روانی خوبی هم نداشت ما را مجاب به سوار شدن کرد ، این مسئله در حالی رخ میدهد که برخی خانواده ها نیز در این نقطه از شهر در حال تردد هستند و به وضوح صحنه های درگیری این مسافرکش ها را مشاهده میکنند.


  براستی چرا نباید با ایجاد محدودیت هایی قانونی مانند سایر شهرستانها از بروز چنین پدیده زننده اجتماعی جلوگیری شود تا هر فردی به خود اجازه ندهد با رفتارهای نامناسب حقوق شهروندان را زیر پا بگذارد .     

  تاریخ انتشار: ۰۹:۲۶:۴۳ | سه شنبه, ۲۰ / بهمن / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.