Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 5
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  هدایت بانوان دوچرخه سوار به سطح شهر در شأن بانوان نیست/ سهل انگاری عامدانه مسئولین در ایجاد فضای ورزشی مختص بانوان در بهبهان

  عصر بهبهان : با وجود عدم ممنوعيت قانوني دوچرخه سواري زنان در سطح شهر با اين حال ممنوعيت هاي گوناگوني اين امر را با مشکل مواجه کرده اند.


  به گزارش عصر بهبهان ، اخیرا به کرات مشاهده شده تعدادی از بانوان با دوچرخه سواری در حد فاصل میدان یادمان شهداء تا میدان دانشگاه پیام نور به سمت دانشگاه آزاد باعث بروز برخی ناهنجاریها در این منطقه شده اند.

   

  ورزش بانوان امری بسیار مهم و ضروری برای تضمین سلامت روحی و جسمی آنان است و تمام مسوولان شهرستان بایستی در جهت پاسخ به این نیاز غیرقابل انکار تمام تلاش خود را به کار بندند اما این دلیلی بر آن نیست که ناهنجاری های مرتبط با این موضوع نادیده گرفته شود و مردم متدین شهرستان شاهد دوچرخه سواری زنان و دختران جوان در خیابانها و معابر عمومی باشند.

   

  مطمئنا غفلت نهادهای انتظامی و مرتبط در این ماجرا می تواند کانالی جدید برای قبح شکنی و ایجاد ناهنجاریهای فرهنگی ایجاد کند.

   

  برای جبران نیاز مبرم بانوان به ورزش تمهیدات متنوعی از قبیل امکان دوچرخه سواری آنان در مکانهای مستور مانند پارک بانوان، تدارک سانسهای بیشتر استخرها و سالنهای ورزشی برای بانوان و نیز اعژام آنان به اردوهای ورزشی و تفریحی و… را میتوان تدارک دید.

   

  در این تضادها عموما یه نکته به فراموشی سپرده می شود و آن این است که کسی توجه چندانی به کرامت انسانی زن و نقش و جایگاه وی در جامعه اسلامی نمی کند و تنها با پردازش سیاسی به آن نگاه می کنند.

   

  نگاه سیاسی که در مقوله پوشش بانوان، کار را چنان در بعد اجتماعی تنگ کرد که باید شاهد ظهور ساپورت پوش‌ها در شهر بود. باید شاهد بود که لباس هایی بدن نما در فروشگاه ها به فروش برسند و عملا ذهن

  فرهنگی اجتماع مورد هدف قرار گیرد.

   

  در مقوله ساپورت پوش ها بسیاری از افراد به حمایت از آن پرداختند در حالی که ندیدند چه بلایی بر سر جامعه می آید وقتی دختری با ظاهری فریبنده پا به اجتماع می گذارد نه تنها فرصت تشکیل زندگی مشترک را از

  خود می رباید بلکه ذهن بسیاری از جوانان را نیز با خود ربوده و عملا از جنسیت خود برای جلب توجه دیگران استفاده کرده و نه از علم و اندیشه و توانایی ذاتی خود.

   

  با این حال قرار شد بر اساس زمانبندی های لازم استادیوم 22 بهمن را در سانس های مختلف در اختیار بانوان علاقه مند به دوچرخه سواری نمایند تا هم از امنیت بهتری برخوردار باشند و هم باعث شود مسئولین به

  جای رفع تکلیف به فکر احداث پارک بزرگ مخصوص بانوان باشند تا همه مشکلات موجود در شهر بزرگ بهبهان رخت بربندد.

  تاریخ انتشار: ۱۱:۴۸:۳۶ | پنجشنبه, ۱۳ / خرداد / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C5

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.