Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 4
0 1
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  چندگانگی اصلاح طلبان بهبهان از پذیرش اجماع در آستانه انتخابات /شمارش معکوس پایان عمر سیاسی جریان چپ در بهبهان !

  عصر بهبهان : اکثر چهره های فعال این جریان در بهبهان به صراحت از این منفعت طلبی در جریان انتخابات و تصدی مدیریت های مختلف در شهرستان سخن رانده اند و اذعان کرده اند یکصدایی در این جریان به گوش نمیرسد و این زنگ خطری است که به صدا در آمده است.


  به گزارش عصر بهبهان ، اگر جریان اصلاحات بیش از قدرت سیاسی به قدرت و مقبولیت اجتماعی خود متکی است، به این دلیل ساده بود که در آن عرصه نسبت به جناح راست٬ موفق‌تر بودند. به بیان دیگر می‌توان از این گزاره نتیجه‌ای عکس نیز به دست آورد؛ اگر اصلاح طلبان در دولتی که آن را محصول اجماع اصلاح‌طلبی می‌دانند، نتوانند در احیای مقبولیت اجتماعی و مقبولیت مردمی گامی بردارند، به سادگی همین قدرت سیاسی نصفه نیمه را هم باید واگذار کنند. مشکل اینجاست که جز مصاحبه‌های جسته گریخته تئوری‌پردازان اصلاح‌طلب، خبری از نظریه‌پردازی‌های تازه‌تر نیست.


  بازی سیاسی جریان موسوم به چپ همچنان در راس ادامه دارد و در هرم، این چهره‌های جدید و قدیمی هستند که در حال تغییر موقعیت‌اند تا شرایط را به سود خودشان تغییر دهند. هرکدام گاه به حاشیه می‌روند و گاهی بر صدر اخبار و گاه از این نقش حاشیه‌ای در بازی سیاسی آگاه می‌شوند.


  بهبهان خوزستان را در مدار سیاست به جریان چپ میشناسند ، جریانی که تاکنون جز منفعت طلبی و تعمیم خواسته های آغشته با قدرت درون حزبی خیری به مردم محروم این شهر و دیار نرسانده است حتی در مدت 20 سال و اندی نتوانسته است مطلوب هواخواهان خود را برآورده سازد و اکنون این چندگانگی سیاسی را به بار آورده است.

  اصلاح طالبان که بیش از دو دهه بر مدیریت شهر بهبهان تکیه کرده بودند به تنها مقوله ای که توجه نکردند معیشت مردم بود ، مسئله ای که به گفته مردم این شهر میبایست در اولویت برنامه های این جریان قرار میگرفت بیشتر به کشمکش های سیاسی معطوف شده بود و همین موضوع نیز ریزش های فراوانی از بدنه اصلاحات را در طول این دو دهه منتج شد. 


  بیشترین ضربات اقتصادی و ترکش های سیاسی در زمان تصدی گری نمایندگان و مدیران اصلاحات به پیکره بهبهان اصابت کرده است تا جایی که هنوز این شهر استراتژیک  در زمینه صنعت کشاورزی ،  فضای کسب و کار ، زیر ساخت های شهری ، ابنیه ورزشی ، طرح های بزرگ عام المنفعه مانند فرودگاه ،  بیمارستان و پالایشگاه مشکلات اساسی دارد  .


  مشکلاتی که هیچ وقت در دوران اصلاحات بهبهان در اولویت برنامه هایشان نبوده است اما تا دلت بخواهد دعواهای سیاسی و تخریب چهره های جریان رقیب در دستور کار آنها قرار گرفته بود و مصائب کنونی حاصل همین رخدادهای تلخ سیاسی این شهرستان است که امروز متاسفانه بهبهان هنوز از داشتن یک دکل دیجیتال محروم است چه رسد به اینکه این شهر صاحب فرودگاه و غیره شود.

    


  اکثر چهره های فعال این جریان در بهبهان به صراحت از این منفعت طلبی در جریان انتخابات و تصدی مدیریت های مختلف در شهرستان سخن رانده اند و اذعان کرده اند یکصدایی در این جریان به گوش نمیرسد و این زنگ خطری است که به صدا در آمده است.  مصداق این مدعا نشست های مختلف  نمایندگان سه حزب کارگزار ، اعتدال و اصلاح طلب در بهبهان که هیچ گاه نتوانسته در قامت یک جبهه واحد در فضای سیاسی این شهر عرض اندام کند و یا گفتمان  واحدی را از تراوشات ذهنی خود به منصه ظهور برساند ، نمونه آن نیز انحلال حزب کارگزاران در این شهر بود، با این تفسیر که بارها سران اصلاحات سنتی از مهره چینی های سران اصلاحات و کارگزار در استان ابراز نارضایتی کردند و این صف آرایی ها را فاقد اسلوب و تحلیل متوازن دانستند.  یا در آستانه انتخابات بهبهان که تا پیش از این اصلاح طلبان حاضر در صحنه انتخابات تماما از نتایج نهایی اجماع جریان استقبال کرده بودند و این مسئله را تقویت شاکله اصلاح طلبی در بهبهان تلقی میکردند  به محض معارفه فرد مورد نظر جریان از سوی شورای سیاستگذاری در استان موج واکنش های کم نظیر از سوی هر چهار نامزد اصلاح طلب در صحنه آشکار شد تا جایی که هر کدام برای فرار از پذیرش این اجماع خود را منسوب به یک تفکر ذیل اصلاح طلبی با دیدگاه مستقل معرفی کردند و علیرغم نشست های پنهانی هیچ گاه به نتیجه محسوسی دست نیافتند.  


  شواهد نشان می دهد در حال حاضر ضرغامی تنها نامزد مورد وثوق اصلاح طلبان است هر چند که وی تا پیش از این بارها خود را اعتدالی و نه اصلاح طلب معرفی کرده بود و در سوی دیگر چهار نامزد معترض به این تصمیم  یا باید با این قضیه کنار بیایند یا اینکه هر کدام با تفکرات نزدیک به اصلاحات به ادامه حضور در انتخابات مبادرت کنند ، راه سوم را شاید فقط در کناره گیری این افراد بتوان تصور کرد که بسیار دور از ذهن است.


  مع الوصف شرایط کنونی شمارش معکوس پایان عمر سیاسی جریان موسوم به چپ را در بهبهان آغاز کرده است و شاید گفت روز جمعه 7 اسفند سرنوشتی غیر قابل تصور در تاریخ سیاسی بهبهان رقم بزند.


  تاریخ انتشار: ۱۰:۱۵:۵۴ | دوشنبه, ۳ / اسفند / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C4

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.