Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 1
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • یادداشت دانشجوی بهبهانی در جواب نامه جنجالی ابراهیم نبوی + متن

  عصر بهبهان : اینجاایران است وآنانی که تواراذل واوباش میخوانی،مادران وخواهران این سرزمین به آنان مدافع حرم میگویند..به آنان بسیجی میگویند..


  عصر بهبهان :


  سلام ابراهیم نبوی..خیلی ازجوانان مملکت من فکرمیکننداین جملات وصف حال آنهاست..خودت خوب میدانی سراب آن آزادی که معشوقه ات برای این سرزمین به ارمغان آورد،هنوزکه هنوزاست زخم ناسوراست چراکه توومعشوقه ات فقط خواهان مشروعیت بخشی به آزادی روابط دختروپسرنامحرم بوده ایدوبارها معشوقه ات بانامحرمان که دست میدادتولذت میبردی..این سرزمین کلمبیانیست..برزیل هم نیست..ایتالیاهم نیست..اینجاایران است وآنانی که تواراذل واوباش میخوانی،مادران وخواهران این سرزمین به آنان مدافع حرم میگویند..به آنان بسیجی میگویند..شهیدان این سرزمین ازمیان همین کبوتران به عرش پرکشیده اندودفاع ازدین وخاک وناموس افتخارشان بود...توکوچکترازآنی که این قاموسهادرذهنت معناوتداعی شوند..هنوزبرای توزوداست تابلندای این مفاهیم رادرک کنی..البته برتوخرده نمیگیرم چراکه درمکتب معشوقه ای درسهایت رافراگرفته ای که فقط بوی کاغذهای روزنامه تازه وکنسرتهای مختلط وفاسدوبی بندوباریهای پارک جنگلی طالقانی وبوستان گفتگوو...و...و...کام تفکراتت راشیرین میکند...بدان وآگاه باش که مصاحبه باوال استریت ژورنال،گزارشات بی بی سی ودویچه ویله و..و..نه تنهاافکارشمارادرمیان مردمان این سرزمین بارورنخواهدکرد بلکه تاهمیشه تاریخ حصرنشینان خوش خیالیهای خویش خواهیدشد..


  سیدقوام حسینی سوق

  ------------------------------ ------------------------------ --------

  نامه ابراهیم نبوی به سید محمد خاتمی
   تبریک تولدت به این سرزمین مبارک، که خاکش لیاقت تو را دارد. بخاطر همه چیزها، بخاطر همه آن روزهایی که صبح از خانه بیرون می آمدیم تا زودتر به روزنامه برسیم و حرفی تازه بنویسیم. بخاطر همه آن مردم فقیری که فکر می کردند که تو فقط برای بچه پولدارها آمده ای و در هشت سال ریاست جمهوری ات رنج تحقیر و گرانی و فشار اقتصادی را نچشیدند. بخاطر همه ایرانیانی که وقتی در سازمان ملل متحد حرف می زدی به وجود تو افتخار می کردند و احساس می کردند آبروی کشورمان هستی.. بخاطر همه آنها که وقتی آمدی امید در دل شان جوانه زد و فهمیدند هنوز می توانند بنویسند و کار کنند. بخاطر همه کتابهای خوبی که در خیابان خریدیم. بخاطر همه نمایش های خوبی که روی صحنه دیدیم. بخاطر همه کارگردان هایی که فیلم ساختند و دغدغه زندان رفتن نداشتند. بخاطر دکه های روزنامه که ساعت ده صبح عطر کاغذ تازه چاپ دهها روزنامه در اطرافشان پیچیده بود و جمعیت ایستاده بود تا روزنامه های تازه و پر از خبر و مقاله بخاطر مردمی که هر روز خبر دزدی و اختلاس نمی شنیدند، بخاطر همه پسرها و دخترهایی که دست همدیگر را می گرفتند و نگران نبودند اراذل و اوباش به آنها بی احترامی کنند. بخاطر مردی که وقتی به قدرت رسید زندگی ساده ای داشت و وقتی از قدرت رفت چیزی به ثروتش اضافه نشد. بخاطر همه نامه هایی که دفترت نوشت و پیگیر وضع زندانیان سياسى بودى بخاطر کنسرت گروه پژواک که با شرکت سه هزار نفر برگزار شد و صدای موسیقی خوب را در تالار شنیدیم. بخاطر دانشگاههایی که بچه هایش پر از شوق و امید و دانایی شدند. بخاطر عباس امیرانتظام که وقتی مصاحبه اش در تیراژ 360 هزار نسخه منتشر شده بود و متن چاپ شده را نشانش دادم باورش نمی شد. بخاطر همه کارهای بدی که نکردی و هر سیاستمداری که آمد کرد. بخاطر همه دروغ هایی که نگفتی. بخاطر هوشنگ گلشیری که بعد از سالها نومیدی به اصلاحات امیدوار بود و همراه فرزانه و پسر و دخترش در هر مراسمی شرکت می کرد. بخاطر بهترین آدمهای شریف که در کنار تو اعتماد را در جامعه ایجاد کردند. بخاطر همه آنهایی که به کشورشان برگشتند، به خاطر حقوق بشری که احیا کردی. بخاطر همه آنهایی که از کشورشان آواره نشدند. بخاطر شبی که در زندان بودم و چنان بازجو رفتار کرده بود که فکر می کردم کودتا شده و شب وقتی که یواشکی صدای سخنرانی ات را در سازمان ملل شنیدم از خوشحالی اشک ریختم، از خوشحالی اینکه زنده ای... آقای خاتمی بخاطر همه خوبی هایی که داشتی و بدی هایی که نداشتی ممنونم

  تاریخ انتشار: ۱۹:۱۲:۲۶ | چهارشنبه, ۱۲ / اسفند / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C1

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.