Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • نقد یک تفکر /

  در پاسخ به مقاله وبسایت ارگانیان / تجمع کاملا مشروع و با مجوز شخص فرماندار بوده است+ متن

  عصر بهبهان : عصر بهبهان : در پی نشر مقاله ای در سایت ارگانیان در خصوص تجمع بزرگ " اجازه نمی دهیم " که مع الاسف در آن نه تنها مشروعیت این پویش مردمی را انکار کرده بلکه در مطالبی دور از شأن بانیان و شخصیت های حامی این اجتماع بزرگ را زیر سوال برده استلذا در همین راستا مقاله ای پر واضح جهت تنویر افکار عموم منتشر میشود که به اتفاق از نظر میگذرانیم.  پاسخ به مقاله منتشر شده در وبسایت ارگانیان بهبهان .

  اخیرآٌ پس از برگزاری تجمع بزرگ ما اجازه نمی دهیم مردم فهیم وولایت مدار بهبهان ، که  صد درصد قانونی ومجاز بوده ، سایت ارگانیان بهبهان مقاله ای منتشر کرده ، تحت عنوان دلواپسی به بهبهان هم رسید ، ونسبت به این تجمع ومردم بهبهان ، برای اجرای چنین برنامه ای اعتراض کرده که بنده بطور خلاصه واجمال به شرح ذیل پاسخ این شهروند محترم را می دهم /

  گفتنی است اخیرا مقاله ای با مضمون زیر در وبسایت ارگانیان بهبهان منتشر شده  که علی الظاهر تجمع با شکوه " اجازه نمی دهیم " را غیر قانونی و نامشروع قلمداد کرده است.


  ای کاش نویسنده محترم آن متن اعتراضی نسبت به تجمع عظیم مردم ولایتمدار بهبهان عزیز ؛ قبل از کتابت متن خویش حداقل بایکی از اعضای ستاد لبیک یا امام ویا دست اندرکاران تجمع ما اجازه نمی دهیم ، گفتگو یا مصاحبه ای انجام می داد ، وبعد از آن اگر خودش متقاعد وهمراه نمی شد ودرصف اول حضور پیدا نمی کرد ؛ مبادرت به نوشتن نقد میکرد .


  اولا : تجمع مذکور صددرصد قانونی ومجاز ومشروع ومنطقی وضروری بوده است . در حضور بیش از 30 نفر مومن وعادل از نخبگان فرهنگی واجتماعی وسیاسی این شهرستان ، توسط امام جمعه محترم ونماینده ولی فقیه در شهرستان ، با فرماندار محترم در خصوص ماهیت تجمع ومحل تجمع ومکان آن هماهنگی بعمل آمده وجناب فرماندار محترم مجوز این تجمع را صادر فرمودند.


  ثانیا:تجمع موردبحث در حمایت جانانه از تیم مذاکره کننده هسته ای وباهدف دلگرمی دادن به فرزندان انقلاب در جبهه دیپلماسی صورت گرفته است ، ودرآن تجمع صدردرصد قانونی ومجاز ومشروع ؛ حتی یک کلمه در مخالفت با مذاکرات ویا نفی مذاکرات هسته ای گفته نشده است .


  ثالثا: تجمع مااجازه نمی دهیم ؛ در تبعیت ازفرمایشات حضرت امام خامنه ای حفظه الله که در جمع پاسداران  ،در پادگان امام حسین ع فرموده بود :  من اجازه نمیدهم دشمن از تاسیسات نظامی ما بازدید ویا از دانشمندان هسته ای وفرماندهان نظامی بازجویی کنند ؛ منعقد واجرا شده است، یعنی درواقع با تشکیل چنین تجمعی به ندای امام لبیک گفته شده است واین یک تکلیف شرعی وقانونی بوده که انجام شده است .


  ضمن اینکه برای انجام تکلیف شرعی وقانونی ، که اعلام حمایت از فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ودفاع از اصول وصیانت از خط قرمز های اعلامی از طرف مقام معزز ولایت است ؛ نیازی به هیچ اجازه ای نیست . ولی با این وجود ، مجوزهای لازم به بهترین شکل آن اخذ شده است .


  رابعا: تجمع در راستای محکوم نمودن زیاده خواهی های دشمن شیطان صفت انجام شده و همچنانکه اشاره شد ، اینگونه تجمعات مایه دلگرمی وپشتیبانی تیم مذاکرات است . ودولت وتیم مذاکره کننده باید از این تجمعات بعنوان اهرم فشاردرمقابل زیاده خواهی های رقیب استفاده کند ؛ وبگویند درکشورما کسی حاضربه پذیرش این زیاده خواهی ها نیست . تا حساب وکتاب دست رقیب ابله ونادان بیاید و وهر زوز خواسته جدیدی را به ملت ما تحمیل نکند .

  خامساً : نوشته اند مذاکرات زیر نظر رهبری وبا مدیریت ونظارت ایشان انجام میشود . درحالیکه مقام عظمای ولایت بارها فرموده اند : در جزیبات مذاکرات هیچگونه نقش و دخالتی نداشته اند . امام خامنه ای با کلیات ونفس مذاکرات با رعایت خط قرمزهای ابلاغی موافق هستند ودر جزیبات هم هیچ دخالتی نکرده اند . وبارها هم نگرانی ها وعدم خوشبینی خودرا اعلام فرموده اند .


  سادساٌ : نویسنده محترم آن متن اعتراضی ، دلواپسی را جرم وگناهی نابخشودنی اعلام کرده اند ؛ درحالیکه امام خامنه ای که کلام ایشان برای همگان فصل الخطاب است ، بارها فرموده اند : دلواپس بودن جرم نیست . نگران آینده کشور وانقلاب بودن جرم وگناه نیست . ضمن اینگه دلواپسی معنایی غیر از نگران بودن ندارد . وبارها مقام معظم رهبری از زیاده خواهی های آمریکا ودوستانش وروند مذاکرات ابراز نگرانی کرده اند .

   تاسعا
  ٌ : این نویسنده ستاد لبیک یا امام (ره) را انکار کرده و مدعی شده این ستاد وجود خارجی نداشته است .در حالی که این ستاد وجود دارد . و قرار نیست هر چیزی را که ندیده ایم و تحقیق نکرده ایم  ویا از آن خبر نداریم ، انکار نماییم. اتفاقا ، نام این ستاد هم ، پیشنهاد امام جمعه شجاع وانقلابی بهبهان بهبهان بوده است .


  ثامناٌ : این نویسنده گرامی وشهروند محترم ، اعلام دلواپسی مردم شریف بهبهان ،  که در حقیقت ایستادگی ومقاومت در برابر زیاد خواهی آمریکا است ، که رژیم کودک کش صهیونیستی پشت پرده مذاکرات ، آنهارا آمریکا وغربی ها دیکته می کند ، ودفاع از استقلال ایران اسلامی را ، هم صدا شدن وهمراه بودن با رژیم صهیونیستی وتندروهای جمهوری خواه آمریکا دانسته واینگونه همشهریان خودرا نوازش نموده است ، درحالیکه دلواپسی واین گونه تجمعات ، سیلی محکمی به صورت کثیف صهیونیسم واستکبار جهانی است . ودر ثانی ما باید هر وقت رژیم صهیونیستی ویا آمریکا ودیگر دشمنان ، از کاری که کرده ایم ؛ خوشحال شدند واعلام رضایت مواوفقت نمودند بترسیم وبدانیم که اشتباه رفته ایم .


  این در حالیست که ، اولا رژیم صهیونیستی از این توافق وزیاده خواهی آمریکا استقبال بی نظیری کرده ، ودلواپسان خارچشم صهیونیسم ها وجمهوری خواهان تندرو ودیگر بد خواهان نظام هستند وخواهند بود .
  پس بنابراین ، تا به اینجا
    حرکت خلاف قانون ویا منافی شرعی انجام نشده است . واین حق مردم بوده که به تبعیت از ولی امرخویش وبراساس وظایف شرعی وملی نسبت به اصلی ترین ومهمترین مسایل کشورشان بی تفاوت نمانند ،  ودر زمانیکه هر روز رقیب مطالب جدیدی را  به ملت تحمیل می کند به پشتیبانی از تیم مذاکره کننده به رقیب زیاده خواه نه بگویند .

  وحالا یک گپ دوستانه وخودمانی با همشهری عزیزم نویسنده مقاله سایت ارگانیان دارم .

  برادر گرامی ! دشمن ما اخیرا خواسته ای ، یا بهتر است بگویم خواسته هایی ، را مطرح کرده که تا کنون درهیچ یگ از توافقات ، ومذاکرات قبلی که منشا اصلی مذاکرات امروز است مطرح نشده بود .
  دشمن گفته : ما باید اجازه داشته باشیم هروقت دلمان خواست وصلاح دیدیم بدون اطلاع قبلی وارد هریک از تاسیسات نظامی وهسته ای که خودمان تشخیص دادیم شویم و هرطوری هم دلمان خواست بازرسی کنیم وباید اجازه بازجویی وتحقیق از فرماندهان نظامی ودانشمندان هسته ای هم داشته باشیم .

  حالا شرافتا برادر عزیز ؛ شما حاضرید که چنین اجازه ای را به این دشمن قسم خورده شیطان صفت  ، که تشنه خون من وشما است بدهید ؟

  قطعا نه شما ،  بلکه هیچ ایرانی غیرتمندی ، حاضرنیست زیر بار چنین ننگینی برود . خب مردم در تجمع مورد اعتراض شما گفتند نباید چنین اجازه ای به این دشمن ، که هدفی جز نابودی ایران وایرانی ندارد داده شود .


  آیا این کار همراهی وهم صدا شدن با رژیم صهیونیستی است ؟! آیا این کار به معنی مخالفت با مذاکرات هسته ای است ؟! آیا این کار به معنی مانع تراشی برای حل مشکلات اقتصادی مردم است ؟!


  ضمنا  این نویسنده عزیز وگرانقدر ، همه اجتماع کنندگان را حامی دولت قبل معرفی کرده است .  برادر محترم ، شما اگر اهل مطالعه مطبوعات باشید ؛ این حقیر در طول دولت دهم تند ترین مقالات انتقادی علیه دولت دهم را حداقل هفته ای دو مورد در مطبوعات سراسری داشته ام . وخیلی که چه عرض کنم ، اکثریت قریب به اتفاق شرکت کنندگان از منتقدان وبعضا مخالفان دولت قبل بودند . وحتی جمعیت زبادی هم از حامیان دولت یازدهم دراین تجمع حضورداشتند .

  امیدوارم درسال همدلی وهم زبانی بین ملت ودولت ؛ همه گروههای سیاسی وجناح ها با رعایت خط قرمزها وپایبندی بر اصول وارزشها یک دل ویک صدا درمقابل زیاده خواهی های نظام سلطه بایستیم وبه تیم مذاکره کننده هم بگوییم که عدالت وبرابری ومساوات را درآنچه قراراست بدهیم با آنچه قرار است بگیریم را رعایت کنند .

  بهبهان متعلق به همه بهبهانی هاست وباید درشان نام بهبهان ومردم فرهیخته وفهیم آن با هم مراوده وگفتگوکنیم . بدون اینکه بخواهیم به احدی توهین وبا گروهی را تحقیر نماییم . الحمدالله آزادی بیان درچارچوب قانون وشرع انور ؛ برای چنین رورهایی است که باید جامه عمل بخودبگیرد .

  والسلام
  اللهم عجل لولیک الفرج . التماس دعا

  سید مختار موسوی


  موج دلواپسی به بهبهان رسید !  از آغاز شروع به کار دولت تدبیر و امید عده ای بر آن شدند تا به هر طریقی که می توانند مانع پیشرفت کار دولت از مسائل داخلی گرفته تا سیاست خارجی شوند و متاسفانه برایشان هیچ فرقی ندارد که ایجاد این خلل ها در کار دولت جدید که می بایست اوضاع وخیم اقتصادی کشور را سروسامان بخشد، می تواند چه پیامدهای ناگواری در برداشته باشد.

  چه بسا این مخالفت ها نتایجی بهمراه داشته باشد که بدبختی بدبخت تر و درمانده ای درمانده تر شود و فقط برای این عده مهمترین هدف این است که دولت را در نزد افکار عمومی ناکارآمد جلوه دهند در حالی که مردم شریف ایران با توجه به کارنامه  درخشان (!) دولت محبوب دلواپسان و ناامیدی از آن، به دولت حسن روحانی رای دادند. ایشان فکر می کنند که با این تخریب ها می توانند زمینه برگشت به قدرت خود را فراهم آورند و نام خود را دلواپس ( به معنای دلواپس سرنوشت نظام و جامعه) می گذارند که قریب به اتفاق آنها، حامیان تمام قد دولت گذشته هستند، دولتی که میراثش بر همگان روشن است.

  اکنون بحث ما بر این موضوع معطوف است که چرا این افراد هر روز به بهانه ای تیم هسته ای را مورد انتقاد قرار می دهند تیمی که به گفته رهبری، فرزندان انقلاب و نظام و به گفته سید احمد خاتمی، سربازان خط مقدم جبهه دیپلماسی ( خطبه های نماز جمعه تهران – ۲۲ خرداد ۹۴) هستند.

  طبق کدام منطق این عده قلیل، دلواپس نتایج مذاکرات هستند در حالی که خوب می دانند که این مذاکرات دقیقا زیر نظر رهبری پیگیری می شود و مستقیما نظر ایشان چراغ راه مذاکرات است. نکند نظارت رهبری را قبول نداشته و ساز خود را کوک کرده اند.

  این موج دلواپسی برای نتیجه مذاکرات که علیرغم دستور وزارت کشور مبنی بر عدم برگزاری تجمعات علیه یا له مذاکرات هسته ای، از مشهد شروع شد و هفته گذشته در بهبهان نیز مراسمی تحت عنوان ” ما اجازه نمی دهیم” در محل امامزاده حیدر (ع) برگزار شد.

  دلواپسان بهبهان نیز به تبعیت دوستان خود با بر افراشتن بنرهایی در برخی از نقاط شهر، از مردم دعوت کردند تا در تجمعی که قرار بود در پارک شریف نیا برگزار شود شرکت کنند و با کمال تعجب در زیر پوسترها و بنرهای خود عنوان ستاد لبیک یا امام شهرستان بهبهان را نوشته بودند که با تحقیقات به عمل آمده، چنین ستادی وجود خارجی ندارد (!) و از آنجایی که خود را رهروان ولایت معرفی کرده اند، سوال اساسی اینجاست که اگر آنها خود را رهروان امام و رهبری می دانند، آیا اطلاع ندارند که چنین تجمعی وجه قانونی ندارد و از نظر امام راحل و رهبری تخلف از قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران هم شرعا حرام است و هم پیگرد قانونی دارد !؟ و نکته جالب ماجرا هم صدایی دوستان دلواپس با عوامل رژیم صهیونیستی و جمهوریخواهان تندرو امریکاست، که اگر کمی به حافظه تاریخی خود فشار بیاوریم  یاد این استدلال معروف که از قضا مورد تائید دلواپسان امروز هم هست، می افتیم که : هرگاه حرف عده ای در داخل با امریکا و اسرائیل  یکی باشد، باید در حقانیت و سلامت آن حرف و آن گروه شک کرد.


  برنامه ” ما اجازه نمی دهیم” در امامزاده حیدر(ع) بهبهان

  جنبه ی دیگر بررسی ماجرا بر می گردد به رویکرد فرماندار محترم شهرستان که اصلی ترین مرجع اجرای قانون و نماینده وزارت کشور در بهبهان است که علیرغم انتظاری که از ایشان می رفت نتواستند مانع از برگزاری این تجمع غیرقانونی شوند!! انتقال محل تجمع از پارک شریف نیا به امامزاده حیدر (ع) ظاهرا تنها کاری بود که فرمانداری بهبهان توانست در مقابل این عده قلیل انجام دهد!

  مخاطب نهایی این نوشتار، امام جمعه محترم شهرستان بهبهان است. فقط یک سوال از محضر ایشان داریم و آن این است که : اگر موافقان مذاکرات هسته ای هم بخواهند تجمعی با همین کیفیت در محل نماز جمعه (امامزاده حیدر (ع)) برگزار کنند، این اجازه به ایشان داده خواهد شد؟

  و اما سخن پایانی اینکه ای کاش دلواپسان امروز که ظاهرا می توانند به راحتی هر تجمعی را ترتیب دهند، یک بار هم علیه فقر و فساد اقتصادی برخی مسئولین دلواپس شوند و فریاد بزنند و تجمع کنند.
  تاریخ انتشار: ۲۰:۴۴:۲۳ | یکشنبه, ۲۴ / خرداد / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.