Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 1
 • گزارش /

  جوابیه شهردار بهبهان در خصوص جنجال سازی های اخیر در فضای مجازی / متن

  عصر بهبهان : شهردار بهبهان نسبت به اتفاقات اخیر در فضای مجازی جوابیه صادر کرد .


  عصر بهبهان ؛

  جوابیه /مهندس ورزشی شهردار بهبهان در خصوص مطالب منتشر شده در فضای مجازی

  به نام خداوند بخشنده مهربان
  فرا رسیدن سال نو و نوروز باستانی را به عموم مردم شریف و دوست داشتنی شهرستان بهبهان شادباش عرض میکنم.
  به عنوان خدمتگزار کوچک مردم، پنج ماه است در کسوت شهردار با حمایت اعضای محترم شورای اسلامی شهر و محبت و مهر مردم قدرشناس بهبهان ، تمام توانم را برای بهبود وضعیت نابسامان و ورشکسته ی شهرداری نهاده ام‌. حضور مجددم در این عرصه ، گرو نهادن آبروی چندین و چند ساله ی کاری و‌ مدیریتی  ام بود.

  اعتصاب مکرر کارگران و ماندن زباله در سطح شهر ، از بین رفتن فضای سبز و نابودی بوستانها و پارکهای شهر، عدم توانایی شهرداری در ابتدایی ترین وظایف ذاتی در حوزه تنظیف ، عدم پرداخت حقوق مجموعه زحمتکش شهرداری، نابودی مبلمان شهری در کنار انبوه بدهی ها و ورشکستگی مالی ، تکلیفی را از سوی دلسوزان شهر بر گردن بنده نهاد تا بار دیگر علیرغم آگاهی از مشکلات بی شمار شهرداری، افتخار خدمتگزاری مردم صبور و قانع بهبهان را داشته باشم.
  در این مسیر باور داشته و دارم فقط در سایه اتحاد و همدلی مردم و مسئولین و به دور از بازی های سیاسی ؛ بهبهان و شهروندانش (اعم ازبهبهانی،  لر  ، عرب و...)  نیازمند آرامش و امید و بهبود وضعیت شهر هستند.

  شاید بزرگترین اشکال بنده به عنوان شهردار موارد ذیل بوده‌  است:
  ۱-پرداخت حقوق و مطالبات کارکنان دلسوز شهرداری برای آبرومندانه زندگی کردن این مجموعه بی ادعا و عدم تبلیغات در این زمینه
  ۲-بکارگیری پیمانکار مجرب و توانا و متخصص در حوزه تنظیف برای حل معضلی که به  مطالبه عموم شهروندان تبدیا شده بود.
  ۳-جلوگیری از تخلفات گسترده در شهرداری و صرفه جویی در واگذاری قرارداد نیروی انسانی و فضای سبز که سالیانه ۲ میلیارد تومان به نفع شهرداری عمل شده است.
  ۴-تلاش برای بهبود ساختار شهرداری و پرداخت بخش زیادی از مطالبات اشخاص ، سازمانها و شرکت ها از شهرداری
  ۵- حل مشکل بیمه پرسنل شهرداری که معمولا بخاطر بدهی ، دفترچه های بیمه آنها و خانواده هایشان تمدید نمی شد.
  ۶-تلاش برای بهبود مبلمان شهری، نورپردازی ، راه اندازی آب نماها ، وضعیت پارک ها ، میادین ، فضای سبز و گل کاری، سرویس های بهداشتی شهر در آستانه نوروز
  ۷- دوری از ژست های تبلیغاتی و هزینه های بی دلیل برای کارها و اقدامات صورت گرفته که بنده کماکان آنها را جزو وظایف ذاتی شهرداری می دانم و از باب انجام آن ، منتی بر دوش مردم نیست...اما آیا قبلا هم این گونه بود؟!
  ۸- تلاش برای رسیدگی به مناطق محروم از جمله اسلام آباد، کار و دانش و ...که همچنان ادامه دارد.
  ۹- بهسازی کانال آبخروار پس از چند سال که موجب آزار شهروندان بویژه اهالی حاشیه کانال شده بود و...
  در این مدت تلاش کردم در کنار مجموعه شهرداری بدون حاشیه و بی اعتنا به نقدهای غیر منصفانه که هدفی جز تخریب بنده نداشته ، مسیر خدمتگزاری را تا حل تمام مشکلات شهرداری ادامه دهم اما ظاهرا برخی افراد از مرتفع شدن مشکلات شهرداری و آسایش و رفاه شهروندان ناراحت می شوند و دوست دارند این مجموعه همچنان در حاشیه و بحران بماند‌.
  چند روزی است در فضای مجازی برخی افراد بدون آنکه چندان در جریان موضوع باشند مساله ای را با غرض و هدف خاصی برجسته کرده و مدام اطلاعیه و بیانیه در محکومیت آن صادر کرده و پا را از این هم فراتر نهاده و به دنبال ملتهب کردن جامعه و مکدر ساختن خاطر  همشهریان هستند.
  بنده موضوع را برای چند تن از دلسوزان شهر توضیح دادم و سعی کردم بدون توجه به هدف پشت پرده این موضوع که به صورت جالب و عجیبی بزرگنمایی شده ، به امورات شهرداری و شهر بپردازم اما ظاهرا برخی به دنبال اهداف سیاسی از آب گل آلود ی هستند که خود ایجاد کننده اش بوده اند.
  جهت تنویر افکار عمومی عرض می کنم که بنده تمام گلایه ام از یک خبرنگار خاص بوده که چنانچه مسیر مطالبش را در چند سال اخیر دنبال کنید معلوم می شود برای که و به چه هدفی قلم می زند و در راستای دفاع از عملکرد چه شخصی ؛ دست به انتقادهای غیرکارشناسی ، غیر واقعی و غیر فنی از بنده و مجموعه شهرداری زده است.

  دوست نداشتم به طور کلی با هیچ خبرنگاری مثل مسوولین قبلی ، دعوی کیفری داشته باشم و باور دارم ، خبرنگار واقعی آینه تمام نمای پژواک مشکلات و مطالبات حقیقی شهروندان بوده و به جای ملتهب کردن فضای جامعه، با قلمش می تواند باعث تلطیف و پیشرفت و توسعه شهر شود اما ظاهرا برخی یا رسالت واقعی خود را نمی دانند و یا به دنبال اهداف دیگری هستند.
   
  بنده در جمعی به خاطر انتقاد غیرتخصصی و ناشیانه ی این خبرنگار از شخص وی گلایه کردم‌ و هیچ اسمی از قوم لر نبرده ام  . اینکه برخی حس می کنند با تخریب دیگران می توانند به نوایی برسند بحثی دیگر است لیکن بیشترین ارتباطات خانوادگی و کاری بنده از دیرباز با قوم بزرگ لرزبان بوده و همواره به این ارتباط و دوستی مفتخر بوده

  و اتفاقا بیش از همشهریان بهبهانی، مورد محبت همین قومیت بزرگ و عزیز بوده و هستم.
  چنانچه عرض شد تمام هدف بنده و اعتقادم برای توسعه بهبهان ، همدلی و اتحاد است. تعصبی که قومیت لر نسبت به پیشرفت بهبهان دارد کمتر از بهبهانی ها نبوده است.
  قویا صحبتهای مطرح شده را رد کرده و تاکید میکنم به هیچ وجه در کلام بنده به قومیت لر توهینی نشده و مخاطب بنده فقط همین خبرنگار بوده که از اصول فنی - مهندسی هیچ اطلاعی نداشته و اظهار نظری مغرضانه داشته است.
  از طریق مراجع قانونی پیگیر موضوع و کسانی که به دنبال اختلاف ، تفرقه افکنی و از کاه ، کوه ساختن هستند خواهم بود.
  این افراد نشان داده اند دنبال مطامع و منافع شخصی و سیاسی خود بوده و جوسازی و ایجاد تنش را حربه ای برای رسیدن به اهداف خود می دانند.
  آنها هرگز دلشان برای پیشرفت بهبهان نمی سوزد و نمی تپد و با حرکات و رفتارهای اینچنینی و بزرگ کردن چنین موضوعاتی فقط موجب پسرفت شهر، دلسردی مسولین و نگرانی مردم خواهند شد.
  نقد دلسوزانه را با جان و دل پذیرا هستم و علیرغم اشتیاق به خدمتگزاری به شهروندان دلبستگی به  ماندن در هیچ‌ مسولیتی نداشته و حاضر نیستم برای  تصدی یک مسوولیت  چون برخی افراد ، دست به هر کاری بزنم.  
  از همه لر زبانان اصیل و نجیبی که در این چند روز با تماس های مکرر ، یا حضورا ؛ انزجار خود را از این جوسازی مسموم اعلام نموده و محبت داشتند تشکر می کنم لیکن خواهان برخورد قانونی مراجع ذیصلاح با کسانی هستم که تعمدا به دنبال بزرگ نمودن این موضوع ، ایجاد تنش و تفرقه بین شهروندان می باشند.

             نوروزتان پیروز
              عید تان مبارک
           حمید رضا ورزشی
              شهردار بهبهان  تاریخ انتشار: ۰۸:۰۶:۲۲ | پنجشنبه, ۲ / فروردین / ۱۳۹۷
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.