Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 3
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • فشار سنگین بیکاری برگرده جوانان بهبهانی زیر سایه تدبیر / آمار ویران کننده نرخ بیکاری در بهبهان نسبت به میانگین کشوری !

  عصر بهبهان : فاصله فاحش نرخ بیکاری در شهرستان بهبهان با میانگین نرخ بیکاری در کشور که حدود 12/5 است یک زنگ خطر بسیار جدی برای مسئولین به شمار می آید حال آنکه وعده های دولت تدبیر هیچ زمانی با میزان ایجاد اشتغال برای جوانان همخوانی نداشته است و این مسئله امروز در این شهرستان به مرز هشدار رسیده است.


  به گزارش عصر بهبهان ، انتشار خبر تکان‌دهنده وجود نرخ 17/5 درصد بیکاری در بهبهان  زنگ هشداری برای مسوولان و متولیان امر اشتغال است تا بیش از هر چیز وجود یک سیاستگذاری مشخص و مدون در این بخش را در دستور کار قرار بدهند.
  هنوز از یاد‌ها نرفته است که حسن روحانی برای پیروزی در انتخابات یازدهم وعده‌های زیادی در زمینه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و... به مردم داد که شاید یکی از مهم‌ترین آن‌ها وعده اشتغال به تحصیل کرده‌ها و بیکاران بود. اماعلیرغم گذشت بیش از دو سال و چند ماه از روی کار آمدن دولت یازدهم هنوز هم بیکاری معضل بسیاری از جوانان و خانواده هاست؛معضلی که به نظر می‌رسد دولت یازدهم عزم جدی برای حل آن ندارد و تنها در خصوص آن هشدار می‌دهد.  اگر به صورت حساب سرانگشتی وضعیت فضای کسب و کار را در دو سال گذشته بررسی کنیم مشاهده میشود که هیچ گونه تدبیری در جهت رفع موانع بیکاری و بسترسازی ایجاد اشتغال در شهرستان صورت نگرفته است ، شهرستانی که از پتانسیل بسیار عظیمی در حوزه انرژی ، کشاورزی و معدنی برخوردار است اما گویا اراده ای برای تغییر وضعیت کنونی به چشم نمیخورد.


  فاصله فاحش نرخ بیکاری در شهرستان بهبهان با میانگین نرخ بیکاری در کشور که حدود 12/5  است یک زنگ خطر بسیار جدی برای مسئولین به شمار می آید حال آنکه وعده های دولت تدبیر هیچ زمانی با میزان ایجاد اشتغال برای جوانان همخوانی نداشته است و این مسئله امروز در این شهرستان به مرز هشدار رسیده است.


  فقدان طرح ها و پروژه های عمرانی و عام المنفعه ، نبود تسهیلات اشتغالزایی ، عدم استفاده بهینه از ظرفیت های تولیدی ، نبود برنامه ریزی های لازم در راستای توسعه و ایجاد فضای کسب و کار در شهرستان بهبهان عوامل اصلی رقم زننده این آمار ویران کننده در استان خوزستان است.


  با گذشت دو سال و چند ماه از دولت یازدهم تاکنون هیچ  پروژه قابل ذکری در جهت زدودن بیکاری در بهبهان تعریف و اجرایی نشده است ، امروز اگر پالایشگاه بیدبلند نماد ایجاد اشتغال مدیران شهرستان بهبهان است باید صادقانه گفت که حرکت لاک پشتی جذب نیروی کار این پروژه دردی از الام جوانان این شهر کم نخواهد کرد چرا که هر روز خبری مبنی بر عدم تامین منابع مالی و یا اثر تحریم ها بر روند اجرایی پروژه شنیده میشود .  با این حال بیکاری جوانان در این شهرستان در غبار سیاسی کاری های مدیران تیری مهلک بر پیکره اشتغال است که باید هر چه زودتر تدبیری اندیشید و از این وضعیت بغرنج خلاص شد ، حال که در دوران پسا برجام هستیم دیگر بهانه ای برای ایجاد اشتغال نباید باشد ، بنا به اظهارات مسئولان دولت یازدهم تحریم های فلج کننده عامل اصلی بیکاری در کشور بوده است ، اکنون که موانع برداشته شده است پس تاخیر و انفعال چه معنایی دارد.


   
  تاریخ انتشار: ۱۰:۳۲:۴۴ | سه شنبه, ۱۸ / اسفند / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C3

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.