Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش نوروزی/

  قلیان هایی که نای جوانان بهبهانی را گرفته است / آبروی شهر پر گردشگر محو دود قلیان های نابودگر !

  عصر بهبهان : عصر بهبهان : جوان های رعنایی که وقتی از سفره خانه های قلیان کشی و قلیان فروشی بیرون می زنند حال راه رفتن ندارند و رمقی برای زانوان شان نیست و انگار در عالم دیگری به سر می برند.


  به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر بهبهان ، ظواهر امر نشان می دهد راه برخورد با این مراکز از گذشته پیچیده تر شده و دلیلش هم این است برخی ها از  این مراکز حمایت می کنند چرا که گفته می شود سود این کار آنقدرهنگفت بوده که حتی تعدادی از آقایان را وسوسه به سرمایه گذاری در این زمینه کرده و به همین جهت آنها نه تنها به عواقب این کارشان توجهی ندارند بلکه اگر مانعی هم بر سر راهشان به وجود آید می توانند گلیم خود را از آب بیرون کشند.


  شهرستان بهبهان از دیرباز از نقاط ثقل گردشگری و جاذبه های طبیعی استان بوده و هست و همه ساله میزبان سیاحان و مسافران نوروزی بی شماری که از نقاط مختلف استان و کشور رهسپار این شهر تاریخی و سر سبز میشوند بوده است و باید این مهم را به فال نیک گرفت چرا که به حق این شهرستان در زمره ترین های مسائل فرهنگی ، اجتماعی و ملی است.

  اما در مقابل این همه ظرفیت بی بدیل در این شهرستان متاسفانه معضلات فرهنگی گهگاهی همه داشته ها را تحت الشعاع خود قرار داده است که اگر مسئولین و متولیان امر به فکر نباشند و اقدامی عاجل نکنند این مسئله روز به روز نمایان تر خواهد شد .


  معضلاتی همچون هنجارشکنی موتور سواران در مکان های تفریحی و گردشگری و افزایش مراکز قلیان فروشی و پاتوق های قلیان کشی  جوانان که تاکنون هیچ گونه اقدام بازدارنده ای متاسفانه بکار گرفته نشده است و این پدیده روز به روز در حال پیشرفت و نهادینه شدن است.

  برای اینکه مسئولین محترم شهرستان بیشتر متوجه شوند ، ایجاد 6 مرکز قلیان فروشی در سد شهداء که میزبان مسافران زیادی از سراسر خوزستان است و همچنین جاده کمر بندی و مبادی ورودی و خروجی شهرستان که مملو از پاتوق های جوانان قلیان به دست شده است و انگار هیچ مسئولی این صحنه ها را نمی بیند یا اینکه اگر می بیند خیلی مهم تلقی نمیشود !

  حال سوال اینجاست آقایان مسئول و مدیران محترم دستگاههای نظارتی و فرهنگی در سالی که به عنوان سال فرهنگ نامگذاری شده بود چه اقدام فرهنگی صورت داده اند ؟

  آیا تبیین و تشریح عواقب و عواید میل جوانان به استعمال دخانیات از مصادیق بارز معضلات فرهنگی اجتماعی جامعه نیست ، اگر هست پس چرا سال به سال اینگونه مراکز به صورت قارچ گونه در حال افزایش است ؟

  این موضوع از دو حالت خارج نیست یا اینکه متولیان امر خود در این مسئله ذینفع هستند و یا اینکه مسائل سیاسی و گزارشات آماری بر این مسائل ارجعیت دارد .

  مع الوصف شورای اسلامی شهر ، نیروی انتظامی ، متولیان فرهنگی و اجتماعی ، فرمانداری و سایر نهادهای ذیربط باید به جای انتقاد و رنجش از انتشار برخی خبرها در این پایگاه خبری ، مبنی بر کم توجهی مسئولین به برخی آسیب های اجتماعی به فکر این معضل و پدیده شوم باشند.


  تاریخ انتشار: ۰۹:۴۲:۵۹ | یکشنبه, ۹ / فروردین / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.