Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  تاراج حجاب و عفاف در خیابان های بهبهان / سکوت معنا دار نهادهای نظارتی !

  عصر بهبهان : پس از انتشار خبری در این پایگاه خبری مبنی بر نصب مانکن های زننده و غیر اسلامی در مجتمع تجاری و اقدام بجای نیروی انتظامی در جمع آوری آنها انتظار آن می رود دستگاههای نظارتی و فرهنگی نیز دست به کار شده و اقدامی ارزشی انجام دهند.


  به گزارش عصر بهبهان ، بدحجابی یا بهتر است بگوییم بی‌حجابی امروزه جزئی از فرهنگ‌ ساختگی برخی از افراد شده است و عده‌ای از زنان و دختران جوان ایرانی، بدون توجه به شخصیت و ارزش زن، برای ابراز وجود در جامعه، شیوه آرایش غلیظ مرسوم در کشورهای غربی را انتخاب و با پوشش و آرایشی اغواکننده در جامعه حضور پیدا می کنند.


  حجاب شاخصه بارز هویت اسلامی در جامعه است که متاسفانه امروز عملکرد ضعیف دستگاه های مربوطه در این زمینه موجب شده تا برنامه‌های مرتبط در مرحله حرف باقی بماند. شهر بهبهان که از دیرباز پوشش سنتی و ویژه آن زبانزد عام و خاص بود، امروزه به جولانگاه برخی از جوانان از هر دو جنس که از فرهنگ نادرست غرب تبعیت می کنند، تبدیل شده است.


  سال گذشته پس از انتشار خبری در این پایگاه خبری مبنی بر نصب مانکن های زننده و غیر اسلامی در مجتمع تجاری و اقدام بجای نیروی انتظامی در جمع آوری آنها انتظار آن می رود دستگاههای نظارتی و فرهنگی نیز دست به کار شده و اقدامی ارزشی انجام دهند.


  براستی چرایی رفتارهای منفعلانه برخی نهادهای مرتبط در برخورد با هنجار شکنان اجتماعی چیست و چرا یک متولی در این شهر اسلامی پا پیش نمیگذارد تا دیوار تهاجم فرهنگی کف کوچه و بازار در هم بریزد  چرا امر به معروف و نهی از منکر فقط در حد چند جلسه و یک بیانیه بر
  جای مانده است ؟

  امروز دیگر در خیابان های شهر بهبهان به زور چشمت به یک خانم چادری میخورد ، گذشته از این جولان پوشش های ضد فرهنگی تا چشم کار میکند به وفور یافت میشود و روز به روز این پوشش در حال پوست اندازی است تا به مرحله حاد متدهای غربی برسد اما تاکنون هیچ ممانعتی از سوی نهادهای مرتبط به چشم نمیخورد.


   لباس علاوه بر جنبه پوششی، کارکردهای متعدد اجتماعی و فرهنگی دارد، این در حالی است که برخی دانسته یا ندانسته از آشفته بازار لباس برای خود قبایی دوخته و علاوه بر کسب سود مالی، باعث اشاعه مدهایی می شوند که هیچگونه سنخیتی با فرهنگ اسلامی و ایرانی ما ندارد.


  این روزها، بازار برخی پوشش های نامتعارف مانند شلوارهای غواصی(چسبان) و مانتوهای سند بادی، داغ است و بخش قابل توجهی از البسه عرضه شده در فروشگاه ها را این نوع لباس ها تشکیل می دهد.


  مقوله مد و لباس از مسائلی است که هراز چندی تب آن در کشور بالا می رود و پس از مدتی دوباره فروکش می کند اما اینکه چه کسانی این مدها را طراحی، تولید و راهی بازار می کنند، از ابهاماتی است که هنوز رمزگشایی نشده است.


  در پایان به دلیل برخی محدودیت ها از انتشار تصاویر زننده برخی نقاط پر تردد شهر بهبهان معذوریم اما امیدواریم برای این معضل اجتماعی فکری اساسی شود و علاوه بر تذکرات مناسب به مروجین پوشش های ضد اسلامی با سوداگران این پدیده شوم برخورد جدی شود.

  تاریخ انتشار: ۱۶:۵۵:۲۷ | سه شنبه, ۲۰ / بهمن / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.