Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  بیش از 50 چهره آماده ورود به انتخابات بهبهان هستند / تعدد کاندیدا فرصت یا آسیب ؟

  عصر بهبهان : عصر بهبهان : بهبهان در حال حاضر بیش از 50 نفر با سلایق گوناگون و از نقاط مختلف را برای انتخابات آینده خود میبیند ، انتخاباتی که گهگداری به دلیل حجم بالای کاندیداها اجماع برای گزینش فرد ایده آل را کمرنگ میکند .  به گزارش خبرنگار سیاسی عصر بهبهان ،
  تجربه مبارزات دموکراسی خواهانه مردم ایران ثابت کرده که پاشنه آشیل این حرکت، شکاف،چنددستگی و عدم ائتلاف گروه های مرجع دموکراسی خواه بوده است. وجود این وضعیت نه تنها دستیابی به دموکراسی حداکثری را غیرممکن ساخته، بلکه موجب شده مخالفان دموکراسی نیز با هزینه های کمتری سد راه دموکراسی خواهان شوند و آنان را یکی پس از دیگری و به انحای مختلف از صحنه مبارزه و اجتماع حذف کنند.

  از منظری، می توان گفت شمار بالای ثبت نام کنندگان برای نامزدی انتخابات آینده ، حکایت از سلایق سیاسی زیادی در جامعه ما دارد که در موسوم انتخابات بهتر به چشم می آیند.

  این امر هم، به نوبه خود نشانگر آن است که جامعه ما لزوماً به لحاظ سیاسی دوقطبی نیست ، اما از منظری دیگر، می توان این نکته را هم در نظر داشت که نبود موانع قانونی سختگیرانه برای ثبت نام در انتخابات ، آسیب هایی را نیز به همراه دارد که از جمله آنها ایجاد بار اضافی برای شورای ناظران انتخابات، و طولانی تر شدن زمان بررسی صلاحیت ثبت نام کنندگان است.

  بنابراین، با توجه به تجربه های زیادی که نظام جمهوری اسلامی ایران در برگزاری انتخابات متعدد داشته است، به نظر می رسد که ما نیازمند سازوکارهای مناسب تری برای ثبت نام در انتخابات هستیم.

  سازوکارهایی که نقاط ضعف و آسیب های کنونی در آنها وجود نداشته باشد ، تا شاهد صحنه هایی چون حضور افرادی که در تعادل روحی روانی آنان نیز تردید است در صحنه کاندیداتوری نباشیم. از سویی دیگر جمهوری اسلامی یک نظام مردم سالار است و نگاهی کوتاه به همین تعدد کاندیداها نشان می دهد که طیف های فکری گوناگون در چارچوب قانون اساسی و شرع حق ابراز وجود و فعالیت دارند.

  بهبهان در حال حاضر بیش از 50 نفر با سلایق گوناگون و از نقاط مختلف را برای انتخابات آینده خود میبیند ، انتخاباتی که گهگداری به دلیل حجم بالای کاندیداها اجماع برای گزینش فرد ایده آل را کمرنگ میکند  .

  آسیب از آن جهت است که در طوفان حضور افراد مختلف  ، گزینش و انتخاب اصلح مشکل میشود و گاهی نیز به سبب نسبیت فرد با گروه و طیفی از رای دهندگان فضایی غیر قابل پیش بینی را رقم می زند.

  مع الوصف تا این لحظه بیش از 20 شخصیت سیاسی شناخته شده در شهرستان بهبهان با حضور در مناسبت ها و مراسمات مختلف با زبان بی زبانی برای حضور جدی در صحنه انتخابات اعلام آمادگی نموده اند ، حال آنکه برخی ها علنا در حال رایزنی ها با طیف گوناگونی از مردم هستند و یک پای ثابت مراسم عزا و شادی مردم هستند.

  پر واضح است تعدد کاندیدا در انتخابات بهبهان همیشه بیش از آنچه که یک فرصت باشد یک آسیب محسوب میشود چرا که تعصب و نگاههای سطحی به کاندیدای فلان منطقه یا فلان طیف جایگزین فاکتورهای تشخیص اصلح میگردد.

  در پایان باید گفت شهر بهبهان نیازمند آرامش است و مردم از وکیل خود چیزی جز کار و دلسوزی نخواهند خواست و فرد آینده نیز باید نگاه مبسوطی به کلیت شهرستان داشته باشد.

  تاریخ انتشار: ۱۸:۵۹:۴۴ | جمعه, ۲۲ / اسفند / ۱۳۹۳
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.