Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • از محکومیت شدید حوادث پاریس تا سکوت محض در برابر فاجعه ضاحیه؛

  وقتی کشته های غرب از شهدای شیعه مهم تر می شوند/ روحیه غرب زدگی یکبار دیگر عیان شد+تصاویر

  عصر بهبهان : این مقایسه بار دیگر بیانگر روحیه غرب زده ای است که بر دولت یازدهم حاکم بوده و از ابتدای کار این دولت نیز آشکار بوده است. بی توجهی روحانی به کشتار شیعیان در لبنان و محکومیت شدید کشتار مردم فرانسه نشان می دهد که روحانی بیشتر به کشورهای اروپایی تمایل دارد و از کشورهای مسلمان و خاورمیانه که در طول تاریخ با ایران رفتارهای مسالمت آمیزتری داشته است، غافل مانده است. البته این روحیه در سیاست خارجی دولت یازدهم نیز از ابتدای کار این دولت وجود داشته و هر اندازه که ارتباط با کشورهای غربی بیشتر شد، وزارت امور خارجه از برقراری ارتباط با کشورهای همسایه غافل ماند.


  طی 48ساعت گذشته در پی 2 انفجار تروریستی در لبنان و فرانسه، تعداد زیادی از انسان های بیگناه در این 2 کشور قربانی اقدامات وقیحانه تروریست ها شدند. 

   

  ابتدا پنجشنبه شب یک حادثه تروریستی در منطقه عین السکه واقع در برج البراجنه در ضاحیه جنوبی بیروت منجر به شهید شدن 43 نفر و 200 تن  زخمی شد که همه انها غیر نظامیان و زنان و کودکان بی گناهی بودند که به زندگی عادی خود می پرداختند.

   

  با گذشت چند ساعت از واقعه کشتار مسلمانان و غیر نظامیان لبنانی چند انفجار مشابهه نیز در پاریس پایتخت  فرانسه به وقوع پیوست که باعث کشته شدن 150نفر و 200تن زخمی شدند.

   

  گره تروریستی داعش در بیانیه ای رسمی مسئولیت عملیت های تروریستی بیروت و پاریس را برعهده گرفته است. داعش دست پروده کشورهای غربی و اروپایی است که خود آنها این گروه تروریستی را به وجود آورده اند و بالاخره گریبان خود انها را نیز گرفته است. حال اینکه مقام معظم رهبری چندین بار این مهم را به اروپایی ها تذکر داده بود و همین چند وقت اخیر در دیدار با امیر کویت فرمودند: برخی کشورهای منطقه اکنون با کمک به گروه‌های تکفیری از کشتار و جنایات آنها در سوریه و برخی کشورهای دیگر حمایت می‌کنند، اما در آینده نه‌چندان دور این گروه‌ها بلای جان همان کشورهای حامی خواهند شد و در نهایت مجبور خواهند بود که با هزینه زیاد آنها را از بین ببرند.

   

  در این بین اما حسن روحانی رئیس جمهور  کشورمان در همان ساعت ابتدایی انفجار فرانسه با پخش پیامی در شبکه های اجتماعی و سایت ریاست جمهوری، این اقدام تروریستی را به شدت محکوم کرده و این جنایت را ضد بشری خوانده و به ملت فرانسه تسلیت گفته است.

  در این پیام آمده است: "اینجانب بنام ملت ایران که خود یکی از قربانیان تروریسم بوده؛ این جنایات ضد بشری را شدیدا محکوم و به ملت سوگوار و دولت فرانسه تسلیت می گویم."

   

   این در حالی است که با گذشت بیش از 48ساعت از انفجار تروریتسی بیروت که باعث شهید و زخمی شدن بیش از 100تن از مسلمانان و غیر نظامیان شده است که در بین آنها کودکان و زنان شیعه بی گناهی دیده می شود، تا کنون هیچ عکس العملی از  روحانی دیده نشده  و این جنایت بزرگ را محکوم نکرده است.

   

  این مقایسه بار دیگر بیانگر روحیه غرب زده ای است که بر دولت یازدهم حاکم بوده و از ابتدای کار این دولت نیز آشکار بوده است. بی توجهی روحانی به کشتار شیعیان در لبنان و محکومیت شدید کشتار مردم فرانسه نشان می دهد که روحانی بیشتر به کشورهای اروپایی تمایل دارد و از کشورهای مسلمان و خاورمیانه که در طول تاریخ با ایران رفتارهای مسالمت آمیزتری داشته است، غافل مانده است. البته این روحیه در سیاست خارجی دولت یازدهم نیز از ابتدای کار این دولت وجود داشته و هر اندازه که ارتباط با کشورهای غربی بیشتر شد، وزارت امور خارجه از برقراری ارتباط با کشورهای همسایه غافل ماند.

  تاریخ انتشار: ۱۴:۲۶:۵۸ | شنبه, ۲۳ / آبان / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.