Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  ناگفته های تاریخی از قیام مردم بهبهان در بهمن 57 + تصاویر

  عصر بهبهان : در تاریخ هر کشوری، روزهایی وجود دارد که مردم آن با شوق و اشتیاق از آن یاد می کنند. در کشور ایران اسلامی ما، در یک قرن اخیر، وقایعی رخ داده است که یادآوری آن، هم اشک شوق به چشم گوینده می نشاند و هم شنونده.


  به گزارش عصر بهبهان ، انقلاب اسلامی ایران به دلیل فراوانی رویدادهایش، زنده و جاری بودن ماهیت آن‌ها و همچنین پیوند این رویدادها و وقایع با زندگی امروز و حال جامعه، یکی از موضوعات مهم مباحث تاریخی ـ سیاسی است.

  با توجه به لزوم انعکاس وقایع این رویداد مهم تاریخی، بر آن شد تا "روز شمار انقلاب اسلامی در خوزستان" را با هدف مشخص شدن سهم عمده مردم خوزستان در پیشبرد و شتاب بخشیدن به پیروزی انقلاب اسلامی منتشر کند.


  در تاریخ هر کشوری، روزهایی وجود دارد که مردم آن با شوق و اشتیاق از آن یاد می کنند. در کشور ایران اسلامی ما، در یک قرن اخیر، وقایعی رخ داده است که یادآوری آن، هم اشک شوق به چشم گوینده می نشاند و هم شنونده.


  کاظم نهائی جوانی که 20 روز قبل در تیراندازی ماموران انتظار بهبهان مجروح شده و در بیمارستان جندی شاپور اهواز بستری بود، نیمه شب (پنجشنبه) در گذشت. جنازه این شهید به بهبهان حمل شد و در ساعت 9 صبح جمعه در حالی که حدود 50 هزار نفر از مردم در مراسم تشییع او شرکت داشتند به گورستان احمدآباد به خاک سپرده شد.


  با فوت کاظم نهائی، عده شهیدان بهبهان به سیزده نفر رسیده است. همچنین عصر امروز در مسجد امامزاده حیدر بهبهان اجتماع بزرگی تشکیل شد. شرکت‌کنندگان در این اجتماع سپس به راهپیمایی در سطح شهر پرداختند و خواستار استعفای نمایندگان مجلسین شدند.


  بهبهان، یکی از شهرهای کوچک استان خوزستان بود که مردم خونگرم و مسلمانش در ماه های اوج گیری نهضت اسلامی، انصافا دین خود را به نهضت امام خمینی ادا کرد و شواهد این ادعا نیز در اسناد به جا مانده از آن روزها عیان و آشکار است. آن چه می بینید گزیده ای است از تصاویر تظاهرات مردم غیور بهبهان در روزهای انقلاب اسلامی.

  نام بهبهان با نام  ده ها شهیدِ خونین کفن که از مفاخر شیعه به شمار می روند گره خورده است. به یاد ارواح پاک تمامی آنان صلوات.
  تاریخ انتشار: ۱۱:۵۴:۳۲ | سه شنبه, ۱۳ / بهمن / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.