Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • قول خانواده مهرداد پولادی به نظام وظیفه

  عصر بهبهان : رئیس تربیت بدنی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: با خانواده پولادی در ارتباط هستیم و آنها قول مساعدی برای بازگشت این بازیکن به ایران داده‌اند.  در سال‌های اخیر موضوع خدمت سربازی فوتبالیست‌ها به بحث داغ فوتبال ایران تبدیل شده است. بعضی از بازیکنان لیگ برتر که با جعل کارت‌های خدمت، از انجام این کار سر باز زدند با پیگیری‌های سازمان نظام وظیفه به باشگاه‌های نظامی انتقال یافتند و حتی تعدادی از این بازیکنان چند سال از حضور در میادین ورزشی محروم شدند.

  سردار باران چشمه در مورد شرایط خدمت ورزشکاران و به خصوص بازیکنان فوتبال اظهار داشت: «بر اساس قانون مجلس شورای اسلامی هر جوان ایرانی زمانی که به سن مشمولیت رسیده است باید دوران خدمت خودش را سپری کند. قانون‌نگذار در این مورد هیچ استثنائی برای افراد نگذاشته است. ورزشکاران هم از این امر مستثنی نیستند و باید این دوران را طی کنند. هر ورزشکاری در هر رشته ورزشی باید در تیم‌هایی که تحت نظر نیرو‌های مسلح است، مدت مقرر دوران خدمتش را سپری کند.»

  وی ادامه داد: «بازیکنان فوتبال هم مدت 21 ماه تعیین شده سازمان نظام وظیفه را باید در تیم‌های نیروهای مسلح طی کنند و قانون هیچ استثنایی برای فوتبالیست‌ها قائل نشده است. باشگاه‌هایی که تحت نظر نیروهای مسلح فعالیت می کنند معلوم هستند. در لیگ برتر فوتبال، تیم‌های تراکتورسازی و ملوان بندرانزلی باشگاه نظامی محسوب می‌شوند که بازیکنان سرباز برای گذراندن خدمت سربازی جذب این دو باشگاه می‌شوند.»

  رئیس تربیت بدنی ستاد کل نیروهای مسلح در مورد اعتراض باشگاه‌های لیگ برتری که بازیکنان سرباز خود را برای دو فصل در اختیار ندارند، گفت: «اعتراض باشگاه‌های لیگ برتری در این مورد غیر منطقی است، زیرا یک جوان ایرانی باید دوران سربازی را سپری کند. همانطور که نخبه‌های رشته‌های دیگر مانند نخبگان علمی، قاریان قرآن و سایر رشته‌ها هم این دوران را سپری می‌کنند، فوتبالیست‌ها هم باید در این مدت در تیم‌های نظامی به میدان بروند. این قانون هم قانون تازه‌ای نیست و مدیران باشگاه‌ها اطلاع کاملی در این مورد دارند و جالب است که هنوز به این مساله اعتراض دارند.»

  مدیران باشگاه تراکتورسازی مدعی هستند که بازیکنان نظیر بختیار رحمانی، سروش رفیعی، سینا عشوری و ... که 21 ماه در این باشگاه دوران خدمت خودشان را سپری کرده‌اند، 6 ماه دیگر نیز باید در این تیم حضور داشته باشند که این ادعا با اعتراض باشگاه‌های دیگر مانند ذوب‌آهن روبرو شده است؛ باران چشمه در این خصوص گفت: «طبق قانون نظام وظیفه، افرادی که خودشان را دیر به خدمت سربازی معرفی کنند، از 3 تا 6 ماه اضافه خدمت برای آنها درنظر گرفته می‌شود. در مورد بازیکنان فوتبال هم افرادی که تا قبل از تاریخ 1393/11/22 خودشان را معرفی کردند، اضافه خدمت آنها بخشیده شد، اما افردای که بعد از این تاریخ خودشان را به نظام وظیفه معرفی کردند از 3 تا 6 ماه اضافه خدمت برای آنها درنظر گرفته شد.»

  وی یادآور شد: «بخشش اضافه خدمت این بازیکنان منوط به عملکرد آنها در دوران خدمت برمی‌گردد. اگر مدیران باشگاه‌ها و نمایندگان نیروهای مسلح در باشگاه‌ها از عملکرد آنها راضی باشند، احتمال دو سوم بخشش اضافه خدمت این بازیکنان وجود دارد، در غیر اینصورت باید این دوره اضافه خدمت را هم سپری کنند.»

  باران چشمه در مورد وضعیت مهرداد پولادی و شایعات مربوط به پناهندگی‌اش به آمریکا گفت: «ما هم این خبر را شنیده‌ایم، ولی خانواده پولادی این خبر را تکذیب کرده و گفته‌اند که این خبر دروغ است. ما با خانوداه این بازیکن در ارتباط هستیم و آنها قول مساعد داده‌اند زمانی که قراردادش با باشگاه قطری به اتمام رسید، برای انجام خدمت سربازی به ایران برگردد.»

  تاریخ انتشار: ۱۵:۴۰:۰۸ | یکشنبه, ۱۳ / دی / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.