Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • یک فعال اصلاح‌طلب در گفتگو با دانا عنوان کرد:

  هاشمی و خاتمی در یک مسیر هستند/ طفره از پاسخ گویی در خصوص استفاده از فعالان فتنه 88 در لیست انتخاباتی احتمالی/ ائتلاف اصلاح طلبان با اعتدالیون در انتخابات آینده

  عصر بهبهان : یک فعال اصلاح طلب درخصوص رویکرد جریان های مختلف اصلاح طلب به مجلس آتی اذعان داشت: چشم انداز نیروها، چهره ها و شخصیت های مؤثر اصلاح طلب این است که ائتلاف فراگیری متشکل از اصلاح طلبان و اعتدال گرایان در انتخابات آینده شکل بگیرد تا مجلس آینده، مختصات مورد انتظار ما را داشته باشد.


  به گزارش عصر بهبهان ؛ آذر منصوری از زنان فعال اصلاح طلب و از اعضای کمیته راهبردی این جریان برای انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا در خصوص برنامه ها و اختلافات اصلاح‌طلبان در انتخاب کاندیداهای مورد نظرشان اظهار داشت: استراتژی کلی این جریان در انتخابات آینده، تحقق و تداوم ائتلافی است که در انتخابات 92 صورت گرفت؛ اما انتخابات مجلس و اساسا کارکرد و رویکرد مجلس تفاوت هایی با دولت دارد و همین تفاوت ها و پیچیدگی های این نهاد، از حیث تعداد افرادی که به آن راه پیدا می کنند، خود به خود در زمینه شکل گیری ائتلاف هم، پیچیدگی‌هایی را ایجاد می کند.

  وی ادامه داد: آنچه که مسلم است و همه گروه ها، شخصیت ها و احزاب این جریان بر آن تأکید دارند و تلاش خودشان را نیز به کار می گیرند که این مسأله تحقق پیدا کند، ائتلاف و اجماع و همگرایی است و قاعدتا تا زمانی که این رویکرد وجود دارد، نگرانی از حیث اجماع نباید در این جریان سیاسی در انتخابات پیش رو وجود داشته باشد.

   

  نگاه متمرکز اصلاح طلبان در انتخابات گذشته، در این انتخابات وجود ندارد

  این فعال اصلاح طلب در خصوص تصمیم گیرنده نهایی در مورد کاندیداهای اختلافی میان اصلاح طلبان ابراز داشت: ساز و کاری که به اعتقاد من کمیته راهبردی در دستور کار خودش قرار داده است و در استان ها نیز این ساز و کار در حال اجرایی شدن و شکل گرفتن است، قاعدتا زمینه ای را فراهم می کند که کاندیداهای این جریان سیاسی از یک مسیر کاملا دموکراتیک، باتوجه به اقتضائات، محدودیت ها و اساسا کارکرد و دورنمایی که بایستی برای مجلس آینده مدنظر قرار گیرد، انتخاب شوند.

   

  وی افزود: اساسا نگاه متمرکزی که در انتخابات گذشته مدنظر بود، دیگر در این انتخابات مد نظر نیست. مجموعه نیروهای سیاسی، احزاب، مدیران دولتی و نمایندگان اصلاح طلب مجلس در هر استان، از طریق یک ساز و کار کاملا دموکراتیک که بارها در مورد آن توضیح داده شده است به توافق خواهند رسید و در لیست نهایی قرار خواهند گرفت.

   

  هاشمی و خاتمی در یک مسیر هستند

  منصوری درخصوص احتمال بوجود آمدن اختلاف در تصمیم گیری میان آقای هاشمی و خاتمی اذعان داشت: به هیچ وجه بین این دو اختلافی بوجود نمی آید؛ اتفاقا این دو شخصیت کاملا هماهنگ و همراه و در یک راه حرکت می کنند و به هیچ وجه هیچ اختلاف نظری در انتخابات آینده بین این دو وجود ندارد و قاعدتا نخواهد داشت.

  وی راجع به رویکرد دولت نسبت به عدم حضور افراطی ها در مجلس و احتمال شکل گیری تضاد میان دولت و جریان های مختلف اصلاح طلب و دو قطبی شدن انتخابات و شکسته شدن آرا از این لحاظ گفت: هدفی که از انتخابات مدنظر است، شکل گیری مجلسی است که بتواند از افراط و تفریط به دور باشد و نهایت همکاری را با دولت داشته باشد. به اعتقاد من همین چشم انداز برای مجلس آینده بهترین مقدمه و پیش زمینه را برای پرهیز از این دغدغه ها و نگرانی ها فراهم می کند.

  عضو کمیته راهبردی اصلاح طلبان ادامه داد: وقتی تأکید ما بر روی ائتلاف در انتخابات آتی است، قاعدتا این ائتلاف شکل نمی‌گیرد مگر اینکه منافع فردی کنار گذاشته شود و هدف اصلی پیروزی در انتخابات مجلسی باشد که به فرموده امام (ره) باید در رأس امور قرار بگیرد.

   

  ائتلاف اصلاحات و اعتدالیون در راستای محقق شدن مجلسی با مختصات مورد نظر اصلاح طلبان

  وی درخصوص نقاط اشتراک میان اصلاح طلبان و اعتدال گرایان تصریح کرد: چشم انداز نیروها، چهره ها و شخصیت های مؤثر اصلاح طلب این است که ائتلاف فراگیری متشکل از اصلاح طلبان و اعتدال گرایان در انتخابات آینده شکل بگیرد تا مجلس آینده مختصات مورد انتظار ما را داشته باشد.

  این فعال اصلاح طلب در ادامه اظهار داشت: من تصوری که از آرایش سیاسی جریان اصلاح طلب و اعتدال گرا دارم این است که باتوجه به هم فکری و نقاط اشتراک بسیار، یک ائتلاف و اجماع حداکثری از جانب همه جریان های دلسوز اصلاح طلب شکل بگیرد و من نگرانی از این حیث ندارم.

   

  طفره از پاسخ گویی در خصوص استفاده از فعالان فتنه 88 در لیست انتخاباتی اصلاح طلبان

  آذر منصوری در انتها در پاسخ به این سؤال که «در لیست نهایی اصلاح طلبان چه نکاتی باید درنظر گرفته شود که مردم اقبال بیشتری نشان دهند و به طور مثال آیا از افرادی که در جریان سال 88 مشارکت فعال داشته اند استفاده می شود یا خیر؟» خاطر نشان کرد: من فکر می کنم از الان راجع به این موارد صحبت کردن زود است؛ چراکه ممکن است در بین دوستان مناقشه و چالش ایجاد کند.

   

  وی مدعی شد: از حالا صحبت کردن راجع به مصداق ها و ترکیب لیست های انتخاباتی زود است و پیش بینی و قضاوت کردن درخصوص لیست احتمالی عجولانه است. قاعدتا جریان سیاسی اصلاح طلب با توجه به امکانات، اقتضائات، محدودیت ها و موانعی که پیش رو دارد و با در نظر داشتن نگاه واقع بینانه به مسائل و مشکلات کشور و انتظاری که از مجلس آینده دارد، تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا از بهترین و باظرفیت ترین نیروهای خودش اعم از زنان و مردان در لیست های انتخاباتی استفاده کند.

   

  تاریخ انتشار: ۰۸:۳۶:۳۶ | یکشنبه, ۱۳ / اردیبهشت / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.