Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 2
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 6
 • مطالبه یک شهروند بهبهانی :

  چرا استاندار به بهبهان نمی آید؟ / آقای استاندار، به تدبیرتان امید بسته ایم!

  عصر بهبهان : آنچه موجب نگارش این مقال گردید ،صرفاً این دغدغه است که از گوشه و کنار شنیده می شود ، افراد حقیقی و احیاناً حقوقی و جریانات سیاسی به دنبال زمینه سازی ومعرفی افراد برای تصدی پست فرمانداری شهرستان هستند .که تجربه نشان داده که متأسفانه در اغلب موارد ، منافع شخصی و گروهی را تعقیب کرده و می کنند تا منافع عموم مردم شهرستان.!  بنام خدا

  محضر جناب آقای دکتر مقتدایی استاندار خوزستان  باسلام و تحیت و آرزوی توفیق

  به استحضارعالی می رساند، مردم شهرستان بهبهان ، بدلایلی که اشاره خواهد شد ، متاسفأنه ازمحرومیّت های عدیده ای رنج می برند که هرگزمستحق آن نبوده ونیستند!  برای تبیین ادعای مذکور، به ناچار مقدمه ای کوتاه لازم به نظر می رسد:


  بهبهان که :

  –        روزی و روزگاری نه چندان دور دست به انبار غلّه استان شهرت داشت.


  –        سر زمین وسیع وخاک حاصلخیز ومستعد آن برای کشاورزی و دامداری از امتیازات منحصر به فرد آن محسوب می گردد.


  –        موقعیّت جغرافیایی و قرار گرفتن در نقطه ارتباطی سه استان کشور بوشهر ، فارس ، کهگیلویه و بویراحمد .


  –        از همه مهمتر،وجود استعدادهای برتر انسانی که امثال پرفسورهای بنام  و نخبگان دیگر در حوزه های گوناگون علمی را در دامن خود پرورده است.


  امّا امروز:


     تنها به موارد یادشده ومشابه آن دلخوش بوده و از حداقل شاخص های پیشرفت و توسعه متوازن و مورد هدف نظام اسلامی – حداقل در حد همطراضان خود- بی بهره است!


  برای مثال تنها به چند مورد اکتفا می شود:  ۱-   چهره ظاهری مرکزشهرستان ما از حداقلهای استاندارد شهری فاصله معنا داری دارد

  ۲-   آماردقیق از نرخ بیکاری و بی سوادی شهرستان در دسترس نیست امّا با توجه به اوضاع قابل رویت و تحلیل،وضعیت مطلوب نیست و به احتمال قریب به یقین از متوسط نرخ کشوری و استانی بالاتر است.


  ۳-کافی است با بررسی اجمالی نسبت به اخبار منتشره از صداوسیمای استان در یافت که کمترین میزان و درصد از اخبار شهرستانها ، مربوط به بهبهان است .


  ۴-میزان بهره وری در حوزه فعالیتهای کشاورزی که تنها مزیت اقتصادی بهبهان محسوب می شود در اکثر شاخصها ازمتوسط استانی پایین است.  ۵-در حوزه توسعه فرهنگی،وجود نشریات دغدغه مندی که صدایشان به جایی نمی رسد !  ۶-در حوزه فعالیتهای سیاسی و وجود تشکلهای سیاسی ناهمگون با فضای کنونی آسیب های زیادی به ارمغان آورده است.  ۷-معضل مهاجرت مردم از روستاها و حتی مرکز شهرستان همچنان تداوم دارد.

  و….

     و با تأسف و اندوه باید گفت که نتیجه این وضعیت و عقب ماندگی موجب ایجاد و تقویت این باور واحساس در نزد افکار عمومی مردم شهرستان شده است که مسوولین کشور نسبت به بهبهان کم لطفی و بی توجهی داشته اند! استحضار دارید همانگونه که گفته می شود(احساس نا امنی از خود ناامنی خطرناکتراست) چنین احساسی نسبت به بی توجهی تعمدی به شهرستان،از اصل موضوع – صرف نظر ازاصالت و صحت آن– مهمتر ودر خور تأمل وشایسته توجه است .


  امّا بر گردیم به عنوان نوشته درصدراین مکتوب.

     جناب آقای استاندار: نویسنده این سطور بنا به اندک بضاعت علمی و تجربی و نیزشناختی که نسبت به زادگاه خود(بهبهان) دارد، ریشه موضوع را در دو محور – فرهنگی و مدیریتی- می داند و در خصوص محور اوّل و سهم مردم ،جداگانه بحث شده و هدف این نوشته، محور دوّم یعنی مدیریت شهرستان است !


     آنچه در این قسمت مورد تأکید است اینکه: حضرتعالی با عنایت به سوابق شغلی و تجربی ، بیش از امثال نویسنده این سطور بر اهمیّت و نقش مدیر عالی شهرستان به عنوان نماینده دولت در هدایت امور به سوی پیشرفت و توسعه متوازن در جمیع جهات، واقف هستید.     بدون قصد تعرّض و نقد فرمانداران محترم در سنوات گذشته و حال ، آنچه از برآیند و نتیجه مدیریت آنها در اوضاع فعلی شهرستان قابل لمس وبرداشت است همین است که مشاهده می شود و متأسفانه از نظر افکار عمومی، رضایت بخش به نظر نمی رسد!- هر چند که آنها به زعم خود و در حد بضاعت و توان تلاش کرده باشند-.     اکنون که مردم این دیار در کنار ملّت شریف ایران اسلامی و حتی با درصد بالاتر از متوسط کشوری در خلق حماسه سیاسی مشارکت و به شعار دولت تدبیر و امید حسن ظنّ نشان  و به آن رأی داده اند، شاید این حداقل انتظار وچشم داشت آنها از این دولت باشد که فرماندارشان در دولت جدید، از نظر توان ، تجربه و انگیزه لازم برای ایفای وظیفه خطیر نمایندگی دولت و اداره شهرستان ، نسبت به پیشینیان خود سر آمد باشد.     آنچه موجب نگارش این مقال گردید ،صرفاً این دغدغه است که از گوشه و کنار شنیده می شود ، افراد حقیقی و احیاناً حقوقی و جریانات سیاسی به دنبال زمینه سازی ومعرفی افراد برای تصدی پست فرمانداری شهرستان هستند .که تجربه نشان داده که متأسفانه در اغلب موارد ، منافع شخصی و گروهی را تعقیب کرده و می کنند  تا منافع عموم مردم شهرستان.!     لذا اهالی بهبهان ،این توقّع بجا و بحق را از حضرتعالی به عنوان مدیر عالی استان دارند تا بدون توجه به درخواستها و رایزنی های معمول و مرسوم اشخاص و جریانات سیاسی – با هر قصد و انگیزه- صرفاً منافع مردم محروم این دیار در شرایط خطیر کنونی مدّ نظر قرار بوده و شخصیتی کاردان ،مجرّب ،توانمند ، دلسوز و باانگیزه را برای تصدی مسوولیّت فرمانداری این شهرستان در نظر گرفته شود.     بدیهی است با تحقق هر چه بهتر این خواسته ، مقدمات اصلاح امور اجرایی در سطح سایر ادارات دولتی و قرار گرفتن امور در مجاری صحیح خود و صد البته موجب ایجاد نشاط و امید در مردم  خواهد شد که همین را شاه کلید حرکت شهرستان به سوی توسعه و پیشرفت می دانیم. والسلام

  انشااله چنین باد

  سلامتی وتوفیق روزافزون برای جنابعالی را مسئلت داریم.

  از طرف یک شهروند بهبهانی(فروردین نود و پنج )

  تاریخ انتشار: ۲۱:۲۶:۴۱ | شنبه, ۲۱ / فروردین / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C2

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.