Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 1
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • کنایه های احمدی نژاد در آمل به چه چیز بود؟! + تصاویر

  عصر بهبهان : کنایه احمدی نژاد از زباله در آمل، سنگ تمام آملی ها، استقبال و بدرقه چندین ساعته، قطع سخنان و پرسیدن سوالاتی از وی، ابراز احساسات به پسران رئیس جمهور سابق، تائید تلویحی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری از جمله حاشیه های سفر وی به آمل بود.


  محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق بعدازظهر دیروز پنج شنبه برای شرکت در نخستین یادواره شهید هادی جعفری دومین شهید مدافع حرم شهرستان آمل و شهدای مدافع حرم وارد این شهرستان شد.

  این سفر حاشیه های زیادی به همراه داشت. حاشیه هایی در حین سخنرانی، استقبال و بدرقه.

  اما حاشیه های سخنرانی

   سخنرانی احمدی نژاد چندین بار با ابراز احساسات مردم مواجه و قطع شد. برخی مردم هم با قطع سخنان وی سوالاتی را مطرح می کردند.

   

  احمدی نژاد در آمل

   

  یکی از این حاشیه ها سخنان رئیس جمهور سابق در خصوص زباله بود.

  زباله و دفن آن در حریم شهر یکی از مشکلات اصلی مردم آمل است اما رئیس جمهور سابق در بخشی از سخنان خود با اشاره به مساله انقلاب، گفت: اصل انقلاب که متن، حقیقت و ارداه ملت است، یک حرکت الهی و آسمانی و جهانی است و مگر می توان به این سادگی جلوی این حرکت را گرفت و آنرا متوقف کرد.

  احمدی نژاد افزود: سنگی می اندازند و مشکلاتی درست می کنند و فکر می کنند ملت ایران هم مثل ملت خودشان است که تا سختی و مانع پیش آمد عقب نشینی می کنند و دنبال سوراخ موش می رود.

  وی افزود: این ملت ایران است و ملت ایران هزاران سال بوده و شما نبودید. صدها سال پرچمدار علم و فرهنگ بوده که شماها اصلا نبودید.

  رئیس جمهور سابق تصریح کرد: این ملت یک رودخانه عظیم و زلال است و در مسیر رودخانه کسی می آید از زیر چشم شهرداری و مامورین قسر در می رود و چند کامیون زباله خالی می کند در این رودخانه.

  احمدی نژاد افزود: کسی نگاه کوتاهی داشته باشد فکر می کند اینجا فقط زباله است و فکر می کند اتفاقی افتاده. اما باید توجه داشت که این رودخانه عظیم تمام زباله ها را بزودی کنار خواهد زد و حقیقت ملت ایران را در مقابل جهان نشان خواهد داد.

  این سخنان رئیس جمهور سابق با یکی از مشکلات شهر آمل که همان زباله است، تقارون پیدا کرد و مردم یک صدا فریاد میزدند « شعار هر چی مرده - احمدی بر می گرده».

  همچنین برخی صلوات فرستاده و عده ای با کف زدن از این جملات وی استقبال کردند.

   

   

  احمدی نژاد در آمل

  هنوز احمدی نژاد جملات بعدی سخنان خود را بیان نکرد که یکی دیگر از مردم آمل با صدای بلند خطاب به وی گفت: شما هشت سال رئیس جمهور بودید و تاج سر ما، سوال من از شما این است که آیا ما در بحث برجام پیروز بودیم؟ که وی در جواب با خنده گفت: از من نپرس و از مردم بپرس!.

  دلیل قطع جملات بعدی رئیس جمهور سابق، سوال یک شهروند  دیگرآملی از احمدی‌نژاد در خصوص حضورش در انتخابات بود که پرسید آیا در انتخابات ریاست جمهوری آینده شرکت می‌کند یا نه؟

  رئیس جمهور سابق اینگونه جواب داد: شما مردم کار خودتان را بکنید و ما هم کار خودمان را می‌کنیم. وقتی امام امت با عظمت والا و مردمی، خود را خادم مردم می‌داند و رهبری معظم انقلاب با درایت و بینایی ویژه خود را خدمتگزار مردم معرفی می‌کند؛ من نوکرتر، خادم و کوچک مردم هستم.

  احمدی نژاد در پاسخ به مردمی که از او خواستند تا سکوت خود را بشکند و از ناگفته‌های سیاسی حرف بزند؛ با لبخند و شوخی سیاسی خود، اظهار کرد: مردم این شهرستان همانند سایر مردم کشور 16 سیلندر را «دو سوپاپه» حرکت می‌کنند، ولی من تک‌سیلندر بوده و نمی‌توانم به مردمی که با سرعت نور حرکت می‎کنند، برسم.

  حاشیه هایی از مراسم استقبال و بدرقه؛

  استقبال و بدرقه از احمدی نژاد در آمل به حدی بود که برخی از مردم و رسانه های محلی از آن بعنوان «قیام مردم آمل برای احمدی نژاد» یاد کردند.

  شهری که استقبال و بدرقه بی نظیری از وی ثبت و ضبط کرد.

  استقبالی که سایت های منتقد و مخالف سفر احمدی نژاد به این شهر، حتی نتوانستند آنرا کتمان کنند و اینگونه نوشتند « مردم 20 دقیقه به احمدی نژاد ابراز احساسات کردند!».

  اما استقبال از رئیس جمهور سابق از روز 13 فروردین که سفر وی به این شهر رسانه ای شد، شروع و تا پایان حضورش در آمل ادامه داشت و اوج این ابراز احساسات در سه ساعت حضور وی در جمع مردم این شهر بود.

  ابراز احساسات مردم آمل تنها به احمدی نژاد، محدود نشد بلکه «علیرضا و مهدی» 2 پسر وی که در این سفر حضور داشتند با ابراز محبت مردم مواجه شدند که در آن شلوغی و ازدحام جمعیت گرفتن عکس یادگاری بهترین استفاده از فرصت بود.

   

  photo_2016-04-08_11-39-04

   

   

  احمدی نژاد که از ساعت 16 وارد شهر آمل شد، به دلیل ازدحام جمعیت بخصوص در درب وردی مصلی محل سخنرانی، سرانجام توانست در ساعت 17 زمان شروع مراسم، در محل حاضر شود.
   

  «قسم به هر چی مرده -احمدی بر می گرده»، «به نام هر چی مرده - احمدی بر می‌گرده»، «شعار هر چی مرده - احمدی بر می‌گرده»، «احمدی احمدی - قول بده بر می‌گردی»، « صل‌علی محمد- یاور رهبر آمد»، «احمدی دلاور - پیرو خط رهبر» از شعارهای بود که مردم از رئیس جمهور سابق کشورمان استقبال کردند.

  به رغم تلاش اصلاح طلبان برای عدم حضور رئیس جمهور در این شهر و فضا سازی زیاد در رسانه ها و فضای مجازی و حتی انتشار بیانیه و شب‌نامه و سرودن اشعاری تند و زدن تهمت ها و افتراها، اما مردم نه بزرگ به این تلاش ها گفتند  و استقبال بی نظیری از رئیس جمهور بعمل آوردند.

  در همین راستا یکی از آملی های اصلاح طلب و حامی فتنه 88 که قبلا در حمایت از سران فتنه اشعاری را سروده بود،  سه روز قبل از سفر احمدی نژاد به شهر آمل اشعاری با انواع تهمت ها و دروغ ها علیه احمدی نژاد سرود و در رسانه ها و فضای مجازی شهر آمل بازتاب داد تا این سفر را تحت الشعاع قرار دهد.

  اقشار مختلف مردم آمل از جمله خانواده شهدای مدافع حرم، جمعی از خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان هشت سال دفاع مقدس، دانشجویان، جوانان، سالخوردگان، پیرمردان و پیرزنان، کشاورزان، بازاریان و ... ساعت ها قبل از حضور احمدی نژاد در این مراسم حضور یافتند بطوریکه قبل از حضور رئیس جمهور سابق ظرفیت مصلی که حدود پنج هزار نفر تخمین زده می‌شد، پر از جمعیت شد و حتی گفته می شد بیش از 15 هزار نفر در محل مراسم و خیابانهای اطراف حضور داشتند.

   

  شیخ الاسلامی وزیر تعاون سابق، سیدحسن موسوی رئیس دفتر، مرتضی تمدن استاندار سابق تهران، قناعت استاندار سابق گلستان، امیدی شهرکی مدیرعامل سابق ایرنا، عقیل امامی مسئول روابط عمومی دفتر دکتر احمدی نژاد، وی را همراهی می کردند.

  زیارت امامزاده ابراهیم (ع) آمل، حضور در گلزار شهدای این شهرستان ادای احترام به  مقام شامخ شهدای این شهرستان، حضور در جمع خانواده های شهدای مدافع حرم و دیدار حجت‌الاسلام محمدعلی رحمانی امام جمعه شهرستان آمل و جمعی از علمای این شهر از جمله برنامه های این سفر بود.

  در این مراسم پدر شهید جعفری که دلیل اصلی حضور احمدی نژاد در این شهر شرکت در مراسم فرزندش بود در سخنانی گفت: «دل ما از از دست دادن فرزندمان دچار اضطراب نیست. از این اضطراب است که می گویند ما به موشک نیاز نداریم».

  بدرقه از احمدی نژاد تا چندین کیلومتر در خیابانهای شهر ادامه یافت و خودروی حامل وی همچون ورود به این شهر به کندی حرکت می کرد و سرانجام مردم با وی خداحافظی کردند و وی ساعت 19 آمل را به سمت تهران ترک کرد.

   

   

  تاریخ انتشار: ۱۸:۳۲:۳۲ | یکشنبه, ۲۲ / فروردین / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.