Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  سقوط قیمت مرغ در بهبهان پس از درج یک خبر / کاهش 500 تومانی مرغ زنده آیا کافی است ؟

  عصر بهبهان : پس از درج یک خبر مبنی بر افزایش غیر منطقی قیمت مرغ زنده اکنون قیمت نهایی گوشت مرغ گرم برای مصرف کنندگان روند نزولی به خود گرفت به طوری که نسبت به روز گذشته هر کیلوگرم 500 تومان کاهش یافت .


  به گزارش عصر بهبهان ، در پی افزایش غیر منطقی قیمت مرغ زنده در بازار بهبهان و اعتراض مردمی نسبت به این مسئله ، گویا مسئولین مجبور به صدور مجوز ورود مرغ زنده از خارج از استان خوزستان شدند که پس از ورود نخستین محموله این فرآورده قیمت آن از 5500 تومان به 5000 تومان تقلیل پیدا کرد.


  این مسئله در حالی اتفاق می افتد که قیمت مرغ زنده در شهر بهبهان نسبت به سایر شهرستانهای استان به دلایل متعددی در هفته گذشته روند افزایشی پیدا کرده بود و هیچ نهادی مسئولیت این افزایش قیمت را متحمل نشده بود اما یک روز پس از درج یک خبر در این پایگاه خبری شاهد کاهش 500 تومانی قیمت این فرآورده شدیم.


  البته همچنان قیمت مرغ در شهرهایی چون دیلم و گناوه و بیشتر شهرهای استان خوزستان با مدیریت ستاد تنظیم بازار در حدود 4500 الی 4800 تومان عرضه میشود و قیمت نهایی آن به 7300 رضایت داده است اما در بهبهان هنوز این میزان نرخ تعیین شده موجی از نارضایتی ها را  به همراه داشته است به طوری که مردم به شدت نگران وضعیت قیمت در آستانه تحویل سال جدید هستند و هیچ معلوم نیست که این نرخ دچار تغییر نشود و دوباره روند افزایشی خود را پیش نگیرد.


  در این رابطه هنوز هیچ نهادی پاسخگو نبوده است اما آنچه از شواهد پیداست گویا دو عامل عدم صدور مجوز ورود مرغ از استانهای همجوار به اندازه کافی و دیگری عدم تعادل عرضه و تقاضا در بازار مرغ بهبهان افزایش قیمت مرغ زنده را باعث شده است که در صورت صحت این موضوع باید دید با نزدیک شدن به روز های پایانی سال چه اتفاقی خواهد افتاد.


  با این حال همچنان منتظر پاسخ مسئولین در این خصوص هستیم تا نگرانی مردم از اتفاق مذکور مرتفع شود.   

  تاریخ انتشار: ۰۶:۴۸:۳۱ | دوشنبه, ۱۷ / اسفند / ۱۳۹۴ قیمت مرغ بهبهان
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.