Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • حاکمیت منویات رهبری به رشد علمی شتاب می بخشد / عدم حمایت های مادی و معنوی باعث کندی پیشرفت علمی شده است

  عصر بهبهان : دکتر جلال البادی گفت : متاسفانه در زمینه تحقیق و پژوهش با مشکلاتی از جمله کمبود بودجه ،نبود زیرساخت ها و عدم حمایت های مادی و معنوی رشد علمی را دچار کندی کرده است.


  به گزارش عصر بهبهان ، دکتر جلال البادی پژوهشگر نمونه دانشگاه های بهبهان و نویسنده برترین مقاله در میان 5 مقاله برتر جهان در خصوص سند جامع رشد علمی کشور و توقف رشد علمی در دانشگاه به سوالات ما پاسخ دادند که از نظر میگذرانیم :

  نقشه جامع علمی کشور به کجا کشیده شد؟

   

  با تاکیدات و توصیه های مقام معظم رهبری  با تلاش مسوولان خصوصا در شورای عالی انقلاب فرهنگی این سند تنظیم شده است و لازم است که به بهترین شکل اجرایی شود. از جمله مواردی که به اجرای این سند مهم کمک می کند می توان به این موارد اشاره کرد. اگاهی تمامی دانشگاهیان از اهداف و جزئیات این سند مهم، حمایت لازم از اساتید و پژوهشگران و ایجاد محیطی آرام و با نشاط برای تحقیق و پژوهش، کاهش بوروکراسی در دانشگاه‌ها، تدین قوانین و مقررات برای تسهیل اجرای این سند، توجه بیشتر به سند آمایش علمی سرزمینی کشور، جلوگیری از حاشیه‌سازی و سیاست‌بازی در محیط‌های اموزشی و پژوهشی، استفاده از اساتید و پژوهشگران متعهد خارج از کشور، برگزاری بیشتر کرسی های آزاد اندیشی و توجه بیشتر به آموزش و پرورش دانش آموزان قبل از ورود به دانشگاه. اگر تلاش همه ما حاکمیت منویات مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها باشد با امید خدا  می توانیم در مدت زمان کوتاهی این سند مهم را اجرا کنیم و دستاوردهای بسیار خوبی در این زمینه کسب کنیم.

  رشد علمی کشور چرا متوقف شده است؟

  با تلاش های صورت گرفته در مراکز علمی و پژوهشی ، هم اکنون کشور ما رتبه شانزدهم علمی جهان را کسب نموده است که نتیجه تلاش و همت اساتید و پژوهشگران کشور و همچنین حمایت مسوولین در زمینه نحقیق و پژوهش  می باشد. متاسفانه در زمینه تحقیق و پزوهش ما با مشکلاتی مانند کمبود بودجه پژوهشی، نبود زیرساخت ها، مواد و لوازم مربوطه و در بعضی موارد عدم حمایت لازم از پژوهشگران و اساتید (مادی و معنوی) مواجه هستیم که این مسایل باعث دلسردی و در نتیجه کندی پیشرفت علمی می شود. امیدوارم با مبنا قرار دادن نظرات مقام معظم رهبری در این زمینه که فرمودند شتاب علمی کشور، به هیچ دلیلی، نباید کاهش یابد، با حمایت بیشتر از پژوهشگران و اساتید و سرمایه گذاری لازم در این زمینه، کشور ما بتواند بیش از پیش به موفقیت های علمی برسد و این موفقیت ها باعث شکوفایی و رونق بیشتر در کشور عزیزمان
  شود.

  تاریخ انتشار: ۱۰:۵۶:۰۷ | یکشنبه, ۱۴ / تیر / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.