Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • حاشیه نویسی از نشست خبری نماینده با اصحاب رسانه /

  از پارتی بازی تا حمایت نماینده از قالیباف / نشستی تعاملی که خالی از حاشیه نبود/ عکس

  عصر بهبهان : روز گذشته دفتر نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز روابط عمومی ادارات با دعوت از اصحاب رسانه نشستی خبری برپا کرد که البته جلسه خالی از حاشیه هم نبود.


  به گزارش عصر بهبهان ، نشست خبری ساعت 10 صبح آغاز شد و میهمانان یکی پس از دیگری وارد سالن کنفرانس شدند ، محمد باقر شریعتی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی هم با کمی تاخیر وارد سالن شد و به جمع مدعوین پیوست.  پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید جلسه رسما آغازشد ، شریعتی با دعوت مجری پشت میز کنفرانس قرار گرفت و پس از خیر مقدم گویی مسائل و اتفاقات منطقه را مورد بحث قرار داد.  سپس مجری برنامه اعلام کرد ، بر اساس قواعد نشست های خبری پرسش کنندگان از نماینده میبایست در مدت زمان 60 ثانیه سوال خود را مطرح نمایند و نماینده هم به مدت 5 دقیقه زمان پاسخگویی دارد.


   


  دانشگاه آزاد نگاه ها را  در کشور عوض کرد   حکیم زاده از دانشگاه آزاد واحد بهبهان نخستین کسی بود که پشت تریبون رفت و سوالات زیر را از نماینده پرسید.
  میزان تاثیر گذاری دانشگاه آزاد در روند توسعه کشور ؟
  و اینکه چرا در شهرستان بهبهان همدلی و همزبانی در بین مسئولین و مردم وجود ندارد ؟


  شریعتی : دانشگاه آزاد در زمان تاسیس مخالفان زیادی داشت چون معتقد بودند این دانشگاه مختص اغنیا ست اما با وجود این مخالفت ها این دانشگاه تاسیس شد و تایید حضرت امام خمینی (ره) نیز صحه بر وجود لازم آن گذاشت .  نماینده بهبهان : یکی از دستاورد های دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد رقابت علمی در قالب پیشرفت و توسعه بود و دستاورد دیگر آن مستقل شدن از کمک های دولت ها بود که این مسئله را جا انداخت که میشود  بدون کمک و نگاه دولت هم اشتغالزایی و کارآفرینی کرد ، در آخر مهمترین دستاورد دانشگاه آزاد جلوگیری از خروج نخبگان از کشور بود که حائز اهمیت است.


  شریعتی : در جلسه ای به آقای میزاده گفتم دانشگاه آزاد نگاه ها را عوض کرد .

  در این حال آقای شریعتی با کمی خنده گفت ؛ نمی دانم پاسخ سوال دوم را هم دادم یا نه !
  برای ترافیک چه کرده اید ؟  نفر دوم آقای خلیجی خبرنگار پیشکسوت روزنامه جمهوری اسلامی در بهبهان بود که پس از تشکر و قدردانی از نماینده پرسید ، چرا با وجود مشکلات ترافیک سنگین در بهبهان ، اقدام به ایجاد زیرگذر در شهر ننموده اید ؟


  شریعتی : از همکار عزیز بنده و پیشکسوت رسانه آقای خلیجی تشکر میکنم ، ایشان بر درد های مشترک ما دست گذاشتند ، اما در خصوص ترافیک باید مدیریت شهری پاسخگو باشد ، با این وجود ما نیز جلساتی را با مدیریت شهری اتخاذ کرده ایم و خواستار رسیدگی به این مسئله مهم شده ایم .  به عنوان مثال در رابطه با حوادث مرگبار خیابان پیروز بارها با بنده تماس گرفته بودند و خواستار رسیدگی به این منطقه شدند ، بنده نیز با مدیریت راهور که تلاش زیادی میکنند تماس گرفتیم و قرار شد که با شهردار جهت رفع این مشکل و ایجاد مانع هماهنگی لازم بشود.  در این لحظه آقای خلیجی که روی صندلی قرار گرفته بود خطاب به نماینده گفت : آقای شریعتی این اقدامات دردی از ترافیک دوا نمیکند ، بحث ما زیر ساخت هاست که باید فکری شود.

  شریعتی هم در جواب گفت : بله قبول داریم اما همانطور که گفتیم مدیریت شهری باید در این خصوص تصمیم بگیرد.  جاده سیمان را خودم میسازم


  شهرام دایی زاده خبرنگار روزنامه اطلاعات از دیگر پرسش کنندگان بود که با طرح سوال چگونگی وضعیت رسیدگی به جاده سیمان خواستار پاسخ نماینده شد .

  نماینده : تشکر میکنم از روزنامه اطلاعات و آقای دایی زاده که این سوال را مطرح کردند و همچنین یادی میکنم از پدر ایشان که زحمات زیادی در این راه کشیدند.

  شریعتی : چه کسی می داند کارخانه سیمان چند سال قدمت دارد ، 43 سال میگذرد و جاده سیمان به فراموشی سپرده میشود با وجود نیاز مبرم مردم به این مسیر مسئولین گذشته این همه بی توجه بودند .

  نماینده : حال با گذشت این همه سال میخواهیم با همیاری این مشکل را برطرف کنیم ، خودمم میسازمش ، اما اگر ما میخواهیم این جاده درست شود باید قوانین هم رعایت شود و در این جا رسانه ها باید کمک کنند .

  شریعتی : جالب است بدانید در شهرهای دیگر همه افراد با سلیقه های مختلف ، اصلاح طلب و اصولگرا میشینند و وقتی حرف از توسعه شهرشان میشود دست به دست هم می دهند ، اما در بهبهان ما چه ؟  شریعتی : چرا متخصصین و طراحان با فکر ما مانند آقایان مصطفی محمدی و دادبود در اصفهان پل 10 کیلومتری دو طبقه میسازند که در خاورمیانه کم نظیر هست اما در بهبهان از این خبرها نیست ، جواب روشن است چون در اصفهان همه با هم هستند در اینجا این مسئله وجود ندارد ، اما تا دلتان بخواهد تخریب وجود دارد ، حتما باید شریعتی را کوبید ، بابا جاده سیمان مال همه ماست ، آیا واقعا بالاتر از جاده  سیمان هم کاری شد ؟ لذا ما با هدف تسهیل در رفت و آمد در این جاده تامین اعتبار کردیم درست هست کم است اما برای شروع خیلی خوب است بنابراین دست مدیریت شهری است که به این مهم بپردازد.


  مجوز رادیو در دست شورای امنیت ملی است  بهروز مشهدی  مدیر پایگاه تک تاب یکی دیگر از کسانی بود که پشت تریبون قرار گرفت و سوال خود را اینگونه مطرح کرد چرا با وجود شعارهای تبلیغاتی آقای شریعتی در خصوص راه اندازی رادیو محلی بهبهان هنوز اقدامی صورت نگرفته است ؟


  شریعتی : ای کاش آقای مشهدی سوال دیگری را جایگزین این سوال کرده بود ، الاایحال ما در استان خوزستان رادیو نفت داشتیم و بنا به دلایلی به دزفول رادیو دادند و باید بدانید مجوز رادیو در دست شورای امنیت ملی است که با وجود پیگیری های بنده در این خصوص به بنده پاسخ دادند ، نمایندگان زیادی در خواست این موضوع را کردند لکن با هیچ درخواستی موافقت نشده است  لذا در همین راستا امدیم آنتن ها و شبکه های دیجیتال در شهر را تقویت کردیم و توسعه دادیم و البته طبق هماهنگی صورت گرفته قرار است در طول روز به میزان دو ساعت رادیو در اختیار بهبهان قرار بگبرد.  هدایت الله درخشنده مدیر سایت خبری موهور نیز با اعلام مجری پشت تریبون رفت  و یخ نشست را آب کرد و با طرح سوالات زیر خواستار پاسخ گویی صریح آقای شریعتی شد .


  درخشنده در ابتدای معرفی خود از مجری خواست تا وقت بیشتری را به وی اختصاص دهد تا سوالات خود را با دقت بیشتر مطرح نماید و پس از آن اولین سوال خود را مبنی بر اینکه چرا یک نماینده باید  وارد مسائل اجرایی و مباحث عمرانی شهر بشود ، مطرح کرد.

  درخشنده در سوال دوم عنوان کرد ؛ چرا با وجود تاکید شما بر موضوع نخبه پروری در سیستم علمی و آموزشی شهرستان با وجود دارا بودن نخبگان بومی هنوز شاهد حضور افراد غیر بومی در راس مدیریت دانشگاههای بهبهان هستیم ؟


  شریعتی پاسخ داد : جناب آقای درخشنده انتخاب روسای دانشگاهها یک پروسه ای علمی دارد و باید صرف نظر از این بحث به توسعه علمی این دو داشنگاه یعنی آزاد و خاتم نگاه کنیم ، اینکه یک نماینده بخواهد از طرق مختلف وقت بگذارد و اقدام به گزینش افراد بومی در مدیریت دانشگاهها کند صورت خوشی ندارد و تاثیری هم در توسعه دانشگاه نخواهد داشت لذا ما باید ببینیم آیا بومی و غیر بومی بودن مدیران چه تاثیری در توسعه دانشگاهها داشته اند و اینکه فرض کنید یک نیروی بومی در راس دانشگاه خاتم قرار بگیرد و نمره وزارت علوم به این مدیر قابل قبول نباشد آیا باز هم نماینده می تواند اصرار به این امر کند ؟


  نماینده بهبهان در ادامه گفت : بنده معتقد به تغییرات زیاد مدیران نیستم چون تاثیر گذاری فرد مهمتر خواهد بود و خواهش دارم بیایم از این منظر که آقای توکلی چه تحولی را در دانشگاه خاتم به وجود آورده است به قضیه نگاه کنیم و جالب است بدانیم بنده جایی بودم که اطلاع دادند در شهر بهبهان  با عضویت دانشجوی دکترای ریاضی در هیات علمی دانشگاه خاتم  موافقت نشد ، بنده گفتم حاضر هستید با این فرد تماس بگیرید و مستقیم از ایشان سوال کنیم  که پس از بررسی ها معلوم شد این شخص چون نیروی رسمی وزارت آموزش و پرورش بوده منع قانونی در پذیرش ایشان وجود داشته است .


  مدیر سایت موهور با وجود ممانعت مجری برنامه از ادامه پرسش از آقای شریعتی پرسید ؛ چرا در انتخابات ریاست جمهوری شما از قالیباف حمایت کردید و در ادامه راه به سمت روحانی متمایل شدید؟ و خواهش میشود بفرمایید شما یک فرد اصلاح طلب ، اصولگرا یا فراجناحی هستید ؟  شریعتی پاسخ داد : ببینید این یک امر طبیعی است وقتی فردی به میدان انتخابات می آید سراغ این و آن می رود که در همین راستا آقای قالیباف که سابقه نامزدی انتخابات ریاست جمهوری را داشت وارد صحنه شده بود و چون زیاد کار کرده بود و اصلا کسی فکر هم نمیکرد آقای روحانی پیروز انتخابات شود لذا اگر بخواهید از نظر سیاسی به حمایت من از قالیباف  نگاه کنید مطمئن باشید نگاه هیچ کس با کمک به یک فرد از جناح دیگر تغییر نخواهد کرد چرا که این نگاه در راستای اهداف توسعه کشور ، استان و بهبهان بوده است .


  نماینده بهبهان در ادامه افزود : در مجلس هشتم اصلاح طلبان هیچ گاه از بنده نخواستند که کاندیدا شوم لذا از بنده خواستند که کمک کنم ، امروز اگر می بینید  در بدنه دو حزب اصولگرا و اصلاح طلب انشقاق ایجاد شده است متاثر از همین نگاه مخرب هست .

  فرشادقناطیر مدیر انجمن اجتماعی فصل مهر بهبهان پس از قرار گرفتن در جایگاه خبرنگاران ضمن تشکر از فراهم کردن این نشست خبری گفت : در ابتدا جا دارد به آقای درخشنده بگویم مگر جنابعالی هر بار از یک نفر حمایت نکردید پس دیگر جای انتقاد از نماینده وجود  ندارد که چرا با وجود اصلاح طلب بودن از یک اصولگرا حمایت میکنید.

  در حال بروزرسانی ...

  تاریخ انتشار: ۱۰:۲۶:۰۵ | جمعه, ۱ / خرداد / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.