Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • قصه تلخ این روزها /

  وقتی نگاه مطلق دولت به مذاکرات ، چوب لای چرخ اقتصاد میگذارد / راه اندازی پالایشگاه بیدبلند 2 به نتیجه مذاکرات گره زده شد!

  عصر بهبهان : خبر راه اندازی مجدد فاز دوم بزرگترین پالایشگاه گاز خاورمیانه در سال دوم دولت یازدهم موجی از امید و مسرت را در دل شهروندان شهرهای همجوار زنده کرد به طوری که مردم قصه تحریم قطعات این پروژه را بیشتر به یک بهانه و توجیه عملکرد ضعیف دولتمردان گذشته پنداشتند...


  به گزارش خبرنگار عصر بهبهان ، خبر راه اندازی مجدد فاز دوم بزرگترین پالایشگاه گاز خاورمیانه در سال دوم دولت یازدهم موجی از امید و مسرت را در دل  شهروندان شهرهای همجوار زنده کرد به طوری که مردم قصه تحریم قطعات این پروژه را بیشتر به یک بهانه و توجیه عملکرد ضعیف دولتمردان گذشته پنداشتند .

  مصاحبه ها و شعارهای گاه و بیگاه نوید راه اندازی مجدد و فعالیت بیش از هزاران نیروی انسانی بومی و بیکار را می داد ، مسئولین محلی و مسئولان بالادستی مکرر در هر نشستی از وقوع این اتفاق مهم سخن میگفتند و بالاخره نفر اول وزارت از توافق با دو هلدینگ مادر در سال گذشته برای آغاز احیاء پروژه خبر داد و به دنبال آن مدیرعامل شرکت گاز و دیگر سازمانهای متبوع از راه اندازی قریب الوقوع فاز دوم بزرگترین پالایشگاه گاز خاورمیانه خبر داده بودند.

  همه زمینه ها برای این مهم فراهم شده بود ، حتی دیگر بهانه های واهی گذشته مبنی بر تحریم قطعات نیز به دست فراموشی سپرده شد ، مردم برای روز موعود لحظه شماری کردند ، طبق آخرین اخبار واصله مقرر شد اکیپ شرکت بین المللی جهان پارس که مقدمه این کار را به عهده گرفته بود تا قبل از عید نوروز امسال در منطقه مستقر شوند ، البته در این اثنا متخصصین و مهندسین شرکت مذکور با حضور در شهر بهبهان و بررسی شرایط موجود بر این موضوع صحه گذاشتند .

  تا اینجا همه پیش بینی ها درست بود ، اما سال 93 به پایان رسید و طبق وعده های گذشته هیچ یک از شرکت های مذکور حاضر به حضور در پروژه نشدند ، تا اینکه به گفته یکی از مهندسین در ارتباط با این پایگاه خبری ، تیر ماه را موعد بعدی راه اندازی  پروژه اعلام کردند تا همچنان امیدواری از چهره مردم رنگ نبازد.

  اما مصاحبه مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس همه معادلات را به هم ریخت وی با اشاره به فعالیت مجدد پروژه فاز دوم بیدبلند گفت : شرکت ونزوئلایی که پنج درصد از سهام پروژه را در اختیار داشت به دلیل عدم منابع مالی که خود نیز اعلام کرده بودند منفک و غیر فعال شد و به این ترتیب ما راحت تر خواهیم توانست که شریک انتخاب کرده و کار را پیش ببریم.

  وی در ادامه هم افزود : در این خصوص ابلاغیه وزارت نفت را گرفته ایم و پیش بینی می شود که فاز اول این پالایشگاه تا دو سال آینده راه اندازی شود.

  دو سال دیگر یعنی پایانی بر یک تبلیغات ، یعنی دوباره فاز دوم همچنان در کما بسر ببرد ، یعنی تمدید بهانه های واهی در توجیه اقدامات منفعلانه دولتمردان یازدهم !

  البته این پایان کار نبود و در تازه ترین شنیده ها یکی متخصصین شرکت تعیین شده برای راه اندازی تیر خلاص را زد و با اذعان توجیهات تکراری ، تحریم قطعات اولیه پروژه را دلیل تاخیر و توقیف اعلام کرد تا قصه دردناک نگاه مطلق دولت به نتیجه مذاکراتی که خود در پرده ابهام است همچنان ادامه داشته باشد .

  راستی 6 ماه پس از مذاکرات تیر ماه که متن توافق به نگارش نهایی برسد ، ایران در صورت راستی آزمایی غرب ، برطرف کردن ابهامات ، اجازه بازدید از تاسیسات غیر هسته ای ، مصاحبه با دانشمندان و موارد اینچنینی تمامی تحریم ها برداشته خواهند شد البته منوط به مصادره همه دستاوردها و پلمپ مراکز حساس اتمی در ایران!

  مع الوصف همچنان منتظر اتخاذ تدبیر ، اعتدال و امید در نگاه دولتمردان هستیم ، باشد تا با در نظر گرفتن منافع مردم اولا از حقوق کلی ملت و کشور دفاع کنند و دوم تکیه برتوان بومی را در سرلوحه برنامه های خود قرار دهد!


  تاریخ انتشار: ۰۵:۵۲:۲۵ | جمعه, ۱۵ / خرداد / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.