Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • نقد برجامی /

  نگاه برجامی به ملت/بیماری برجام زدگی مسئولان در دولت!

  عصر بهبهان : در طول این مدت تمام هم وغم دولت این بوده است که آیا مذاکرات منتج به توافق می شود یا خیر، وبه اینکه اگر توافقی صورت بگیرد ، بعد از آن چه اتفاقی خواهد افتاد، اهمیتی داده نشد.


  به گزارش عصر بهبهان ؛ در طول این مدت تمام هم وغم دولت این بوده است که آیا مذاکرات منتج به توافق می شود یا خیر، وبه اینکه اگر توافقی صورت بگیرد ، بعد از آن چه اتفاقی خواهد افتاد، اهمیتی داده نشد.

  از بدو انقلاب تاکنون 204 نوع تحریم از سوی آمریکا بر ما وارد شده است . سئوال اصلی این است که چگونه می توان تحریم ها را لغو کرد و مضافاً اینکه در این بیانیه تحقیق و توسعه هسته ای نادیده گرفته شده است .

  موضوع مهم سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اجازه نفوذ بیگانگان به کشور را ندهیم و دیدگاه دولت در سیاست خارجی ، مثلا در موضوع یمن وسوریه یک دیدگاه انفعالی است، ودر حال حاضر تمام توجه دولت به بحث مذاکرات معطوف شده است.

  نفوذ در بعد اقتصادی با هدف شناسایی گلوگاه‌ها و فرصت‌ها و تهدیدهای محیط اقتصادی، صنعتی و تکنولوژیکی کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.به‌طور‌مثال جیسون رضاییان، خبرنگار ایرانی‌آمریکایی که این‌روزها برخی رسانه‌های فارسی‌زبان ماهواره‌ای و رسانه‌های غربی درصدد مظلوم‌نمایی از چهره او هستند، در چارچوب کارکردهای اقتصادی نفوذ به ایفای نقش پرداخته است. رضاییان براساس برخی شنیده‌ها نقش مهمی در تحریم یکی از شرکت‌های هواپیمایی ایرانی که اقدام به دور‌زدن تحریم‌ها می‌کرده، داشته است. در کنار نام جیسون رضاییان می‌توان به‌نام سیامک نمازی نیز اشاره کرد.

  متاسفانه طی این 22 ماه دولت همه مشکلات کشوررا به سیاست خارجه گره زده بود و این‌گونه تفسیر می‌کردند که چنانچه توافق صورت گیرد مشکلات سیاسی و اقتصادی کشور مرتفع خواهد شد و این نگاه در کل دولت قالب بود که تحریم‌ها مانع پیشرفت کشور است و چنانچه توافق انجام نشود هیچ کاری نمی‌توانیم انجام دهیم.

  خوش بینی بیش از حد تیم مذاکره کننده باعث شده  است که این خوش بینی بیش از حد، ممکن است کار دست آنان بدهد زیرا غربی‌ها همیشه بد عهدی خود را ثابت کرده‌اند. تاکنون صدها توافق در دنیا صورت گرفته و تنها بر روی کاغذ مانده و به مرحله اجرا نرسیده است، بنابراین نباید بیش از حد خوش بین بود.

  امروزه در نهاد و ارگان دولتی وقتی وارد می شوی موضوع رفع مشکلات را بر برجام و اجرای برجام گره می زنند و مردم را دچار سردرگمی می نمایند.

  این سوال برای نسل امروز پیش آمده است که مگر کشور جمهوری اسلامی که هشت سال بدون هیچ وابستگی و با اقتدار و ایستادگی در مقابل همه ظالمان امروزی ایستاد منتظر برجام بود تا نتیجه اش معلوم شود.

  هیچ شکی نیست که امروز مسئولان نظام خود را باخته و دلبسته به برجام شده اند و این همان کلید واژه نفوذ است که بر ذهن و عملکرد مسئولان تاثیر گذاشته است.

  این تفکر غلط و خطرناک باعث شده است  نیرو های خودی هم بر این باور برسند که بگذارید برجام تمام شود و ملت راهت شوند از این محاصره اقتصادی و فشار های روحی و روانی؛ اما این موضوع مهم یک تفکر نفوذی بسیار خطرناک انگلیسی است که ریشه در باورهای نیرو های خودی نموه است.

  سکوت این جریان باعث شده است که آن طرف قضیه سوار بر برجام شده و تاخته و خود را مهیا برای بازی جدید نموده است.

  حسین محمدی
   
   
   

  تاریخ انتشار: ۰۱:۳۴:۰۳ | دوشنبه, ۲۸ / دی / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.