Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 1
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • موحد کاندیدای بهبهان می شود؟

  عصر بهبهان : داوطلبان موضوع این قانون نیاز به ثبت‌نام مجدد نداشته و به جز‌ در مواردی که مدارک جدیدی در حوزه انتخابیه جدید به دست آمده است نیاز به بررسی‌ مجدد صلاحیت آنها نمی‌باشد.


  Untitled-2
  در آخرین روز ثبت نام  داوطلبین انتخابات مجلس دهم ، سید محمد موحد نماینده پیشین بهبهان با حضور در ستاد انتخابات کشور از حوزه تهران در انتخابات ثبت نام کرد.

  ۱- با تایید صلاحیت موحد در هیئت اجرایی و هیئت نظارت استان تهران ، گمانه زنی ها جهت جابجایی حوزه انتخابیه وی از تهران به بهبهان یا هر شهر دیگری پر رنگ شده است. این گمانه زنی های سیاسی قطع و یقین بی ربط نیست چرا که مطابق با قانون تغییر حوزه انتخابیه مصوب سال ۱۳۸۲، داوطلبینی که صلاحیت آنها بصورت "نهایی” به تایید شورای نگهبان می رسد می توانند  ظرف بیست و چهار ساعت نسبت به تغییر حوزه انتخابیه خود‌اقدام نمایند.

  از طرفی در تبصره ۲ همین قانون آمده است : داوطلبان موضوع این قانون نیاز به ثبت‌نام مجدد نداشته و به جز‌ در مواردی که مدارک جدیدی در حوزه انتخابیه جدید به دست آمده است نیاز به بررسی‌ مجدد صلاحیت آنها نمی‌باشد.

  ۲- هنوز کار تایید صلاحیت هیچ داوطلبی قطعی نشده و این امکان قانونی برای شورای نگهبان وجود دارد که حتی پس از تایید صلاحیت های اجرایی و استانی ، داوطلبینی را رد کند کما اینکه برعکس آن نیز در بهبهان ما اتفاق افتاده است.

  مژدهی : بنده علیرغم دوستی و ارادتی که به ایشان (موحد) دارم در بحث رقابت انتخاباتی از ایشان استقبال می کنم و این به این معنی است که من وقتی در انتخابات ورود پیدا کردم تا آخر در صحنه هستم

  ۳- موحد کاندیدای سابق بهبهان، بهتر از هر کس دیگری می داند حضورش در تهران ، موفقیتش را تضمین نمی کند، چرا که با حضور چهره های شناخته تر و لیست های پر اسم و رسم ، شانس پیروزی وی بسیار ناچیز و در حد صفر است و این شاید انگیزه اصلی موحد از تغییر حوزه باشد.

  در صورتی که موحد بخواهد حوزه انتخابیه اش را به بهبهان تغییر دهد باید تا زمان اعلام نظر قطعی و نهایی شورای نگهبان مبنی بر تایید صلاحیتش صبور باشد. بهر تقدیر حضور موحد در بهبهان یا هر حوزه انتخابیه نزدیک به آن در معادلات و معاملات فعلی سیاسی بهبهان اثر گذار خواهد بود.

  ۴- علی مژدهی پور کاندیدای تایید صلاحیت شده بهبهان در گفتگو اختصاصی با سایت استان کهگیلویه و بویراحمد قبل از ثبت نام در انتخابات و در خصوص حضور موحد در حوزه انتخابیه بهبهان تاکید کرده بود: "بنده از ایشان (موحد) سوال کردم و ظاهرا این دوره اصلا قصد کاندیداتوری در هیچ حوزه ای را ندارند ولی اگر بخواهند در این حوزه وارد شوند بنده علیرغم دوستی و ارادتی که به ایشان دارم در بحث رقابت انتخاباتی از ایشان استقبال می کنم و این به این معنی است که من وقتی در انتخابات ورود پیدا کردم تا آخر در صحنه هستم و از حضور هر رقیبی استقبال می کنم و خودم را وجه المصالحه کسی نمی کنم.”

  ۵- اگر مژدهی پور بر گفته خود پافشاری کند و موحد هم بخواهد در بهبهان کاندیدا شود، شرایط پیچیده ای پیش خواهد آمد. البته این امکان هم وجود دارد که با استفاده از قانون تغییر حوزه انتخابیه، یکی از این دو کاندیدای محترم بخواهند در حوزه دیگری غیر از بهبهان کاندیدا شوند.

  از طرف دیگر کاندیداتوری مژدهی و موحد در کهگیلویه بخاطر معذوریتی که برای رقابت با آقای تقوی -فرزند آقا میر احمد تقوی روحانی وارسته خطه کهگیلویه و بویراحمد- وجود دارد، کمی سخت است. البته با توجه به رد صلاحیت عدل هاشمی (تا این لحظه) و نیامدن بزرگواری شانس پیروزی مژدهی یا موحد در کهگیلویه حتی با وجود آقای تقوی بسیار زیاد است.


  تاریخ انتشار: ۱۸:۳۸:۱۳ | چهارشنبه, ۳۰ / دی / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C1

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.