Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 4.3/5 ستار ها) تمامی آرا: 22
 • افشاگری بی سابقه شریعتی در مورد مجریان انتخابات بهبهان :

  عدم مدیریت صحیح فرمانداری در انتخابات بهبهان تاریخی بود / اختلاف فاحش 3 هزار رای با برگ و ته برگ همخوانی ندارد / مستندات تخلف بزرگ به مراجع ذیصلاح تحویل داده شد

  عصر بهبهان : محمد باقر شریعتی تاکید کرد : ساماندهي و انتقال هزاران نفر از استان هاي همجوار براي شركت در انتخابات بهبهان بجاي خود ولي بازار گرم و پر رونق خريد و فروش راي چهره انتخابات را دگرگون كرده بود.


  به گزارش عصر بهبهان ، همانطور که روز گذشته در بسیاری از کانال های خبری و پرتال منتسب به محمد باقر شریعتی نماینده کنونی بهبهان در خصوص افشای ناگفته های انتخاباتی و سوء مدیریت ستاد اجرایی انتخابات بهبهان خبر هایی منتشر شد ، امروز نماینده بهبهان با حضور در صحن علنی مجلس و تریبون خانه ملت دست به افشاگری بی سابقه زد .


   
   وی در ابتدا با تقدیر از منویات مقام معظم رهبری و قدردانی از حضور مردم در انتخابات اظهار کرد :  قبل از هر چيز امروز در رابطه با حماسه هفت اسفند كه جاي سپاس و تشكر فراوان از همه مردمان ايران اسلامي ، رهبري معظم انقلاب اسلامي ،‌همه دست اندركاران انتخابات بويژه شوراي محترم نگهبان كه نگهبان اسلام و قرآن و قانون اساسي است دارد سخن بگویم.   وی افزود : امروز نيامده ام كه از انتخابات صحبت كنم كه آيا تخلف يا تقلب صورت گرفته است چون در مقام قضاوت نيستم آن را انشاء الله و تعالي مسئولين امر شوراي محترم نگهبان دنبال ميكنند و ما تابع فقهاي محترم و حقوق دانان هستيم.   شریعتی عنوان کرد : در روز جمعه 7 اسفند امسال مردم خدا جوي حوزه انتخابيه بهبهان با خيزشي غيرتمندانه به پاي صندوق هاي راي شتافتند و ديگر بار حماسه اي شكوهمند در ميدان مردم سالاري ديني آفريدند.

    نماینده بهبهان با انتقاد از برخی بداخلاقی های سیاسی در انتخابات بهبهان اذعان کرد :  آنچه در اين ميان اندوه و افسوس ما را برانگيخت حركاتي كه در شان مردم بهبهان  نبود و مردمان متدين و انقلابي و شهيد پرور بهبهان انتظار اين نوع برگزاري انتخابات را نداشتند و در سطحي گسترده و سازمان يافته كه ناقض مواد متعدد قانون انتخابات بود بگونه اي كه آن حماسه را در كام مردم متدين و انقلابي ام تا اندازه اي تلخ نمود .  وی تصریح کرد : ساماندهي و انتقال هزاران نفر از استان هاي همجوار براي شركت در انتخابات بهبهان بجاي خود ولي بازار گرم و پر رونق خريد و فروش راي چهره انتخابات را دگرگون كرده بود.   محمد باقر شریعتی در ادامه با ذکر مصادیق تخلفات آشکار در حوزه انتخابیه بهبهان تصریح کرد : مستندات اعم از فيلم ،عكس و گزارشات به مراجع ذي صلاح تحويل داده شد ولي تخلف نابخشودني ديگر ، عدم مديريت صحيح در برگزاري انتخابات بهبهان بود كه اوج آن فرم شماره الف/76  به شماره 4443/1/93/71 مورخ 94/12/8 فرمانداري بهبهان كه به امضاي هيات اجرايي و نظارت انتخابات مجلس دهم رسيده است و بعنوان نتيجه انتخابات مجلس دهم اعلام شده است و اين اشتباه تاريخي بود ، در اين نامه فرمانداري برگه هاي مصرف شده 105 هزار مشخص شده و ته برگ ها 102 هزار مشخص شده در حالي كه ته برگ ها بايد در صندوق ها و حوزه ها وشعبه هاي اخذ راي باقي باشد و آنها در اختيار اعضاي صندوق باشد ولي الان بيش از 3 هزار راي اختلاف است چون بخشي از اينها را تحويل داده ايم ولي من اين ته برگ هاي راي را نشان ميدهم كه بايد در شعب اخذ راي باشد و نبايد بيرون باشند، متاسفانه تعداد زيادي به ما تحويل داده شده آيا مي توان گفت اين اختلاف فاحش 3 هزار تايي ته برگ و برگ راي تاثيري در انتخابات نداشته است.  وی ادامه داد : مصرف برگه هاي آرا كه بايستي با ته برگ ها مطابقت داشته باشد ، در اين صورتجلسه با اختلافي بيش از 3 هزار راي مغايرت دارد و اين اختلاف خيره كننده بوضوح روشن است،‌ كه چگونه نحوه مديريت در برگزاري انتخابات بهبهان باعث تاثير مستقيم در نتيجه انتخابات شد چرا كه اهميت 3 هزار راي، زماني مشخص مي گردد كه ته برگ هاي انتخابات با ته برگ هاي نظارت همخواني ندارد و اين سند معتبر بنده است كه ارائه ميكنم، من در مقام قضاوت نيستم آن را به شوراي محترم نگهبان ميسپارم.   شریعتی ابراز کرد : به عنوان نماينده مردم شهرستان بهبهان، آغاجاري ، زيدون، تشان ، منصوريه ، جولكي و حومه و برآمده از بيت روحانيت و شهادت از محضر مبارك فقيهان و حقوق دانان محترم شوراي نگهبان استدعا دارم تا در اين باره دليرانه و دادگرانه به داوري بپردازند .   این نماینده مجلس نهم اضافه کرد : مجددا از شوراي محترم شوراي نگهبان به عنوان پاسدار قانون اساسي استدعا دارم در راستاي حمايت از مردم و آرمان هاي انقلاب بدون هيچ ملاحضه اي حق را به ذي حق كه همان مردم شريف و شهيد پرورند برسانند.


   شریعتی در پایان خاطر نشان کرد : روند ناصواب انتخابات اخير حوزه انتخابيه ام، اصول و اهداف مقدس نظام جمهوري اسلامي ايران را به سختي تهديد مي كند و سهل انگاري و فدا كردن حقيقت به پاي مصلحت ضربه اي جبران ناپذير در پي دارد و انتظار ميرود تا دير نشده در اين باره اقدام بايسته به نمايش بگزاريد. مطمعنا اگر امروز در اين باره كوتاه بياييم، فردا فضايي آلوده تر و دردناكتر خواهيم ديد  .اميد است با برخورد قاطع و قانوني در اقدامي ارزشي رضايت خالق و خلق را فراهم آوريم.


  تاریخ انتشار: ۱۴:۱۷:۱۲ | سه شنبه, ۲۵ / اسفند / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.