Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش اختصاصی /

  سایه روشن های عملکرد 4 ساله نماینده بهبهان + اسناد

  عصر بهبهان : اهمیت جایگاه کرسی نمایندگی شهرستان بهبهان آنچنان بارز و قابل توجه است که حتی مردم عادی دست به تحلیل ماوقع جریانات دوران وکالت چهره های منخب خود زده اند.


  به گزارش عصر بهبهان ، آنچه که در زیر از نظر میگذرانید کلیات فراز و فرودهای 4 سال نمایندگی محمد باقر شریعتی در حوزه انتخابیه شهرستان بهبهان است که به استناد ادله های مصور به قلم تحریر در آمده است.  شریعتی گوی سبقت را از رقیبان ربود


  اردیبهشت 91 در ناباوری محض فضای عمومی شهرستان بهبهان ، محمد باقر شریعتی اصلاح طلب در رقابت با عزیرالله سالاری اصولگرا موفق به کسب اکثریت آراء در مرحله دوم انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی شد.

  انتخابی که شاید با وجود نشت برخی اخبار ضدو نقیض در دوره گذشته معادلات کنونی را رقم زد ، بالاخره محمد باقر شریعتی با کسب بیش از  ۲۴۷۴۸ رای بر کرسی واکالت این شهر بزرگ و سیاسی تکیه زد.
  در این دوره تبلیغات چشمگیر برخی نامزدهای انتخاباتی از سالهای پیش از ثبت نام هم حتی نتوانست چاره ساز باشد و علیرغم گمانه زنی های سرانگشتی نتیجه انتخابات جور دیگری رقم خورد.

  نماینده بهبهان در این دوره علیرغم سمپاشی های مسموم سیاسی مبنی بر القای ایجاد فاصله بین قومیت لر و بهبهانی در رسیدگی به مطالبات و مشکلات عمومی ، لکن بر خلاف تصورات ارجحیت بر نگاه فراقومیتی گذاشته شد هر چند که ایراداتی از هر دو طیف اجتماعی در برخی موضوعات مطرح شد.  فرودگاه بهبهان و باندی که پروازی به خود ندید


  یکی از شعارهای نماینده بهبهان به مثابه نمایندگان اسبق این شهر ، راه اندازی فرودگاه بزرگ بهبهان بود که شریعتی در این باره میگفت : بیش از 10 میلیارد به این مسئله تخصیص داده شده است اما چون قرار است پروازها در یک فرودگاه نظامی صورت بگیرد منتظر تبدیل مجوز از نظامی به کشوری هستیم.

  این مسئله از جایی چون بر مستندات تکیه داشت مردم را مجاب به پذیرفتن شرایط کنونی راه اندازی فرودگاه کرد و از جایی دیگر چشم امیدها را در بهره برداری فرودگاه در 4 ساله دوره اول فرو بست.

  مع الوصف پیگیری های جسته گریخته ای با مسئولان کشوری در سطوح مختلف انجام شد اما گویی قرار نیست فرودگاه مهم بهبهان روزی به ثمر نشیند تا مردم این شهر بزرگ از افزایش پروازهای فرودگاه گچساران و امیدیه حسرت نخوردند.

  به هر حال وعده نماینده در این راه محقق نشد تا همچنان راه اندازی فرودگاه سکوی مانور سیاسی نامزدهای انتخاباتی شهرستان باشد.


   

  گل نرگس ثبت ملی شد


       گل نرگس بهبهان با قدمت چندین هزار ساله و کار کارشناسی به عمل آمده سرانجام روز جمعه سوم بهمن ماه با حضور معاون رئیس جمهور رونمایی و به عنوان یک اثر طبیعی ملی به ثبت رسید.

  این جمله ای بود که نماینده بهبهان در آئین ملی شدن گل نرگس به حاضران در جلسه اعلام کرد ، مسئله ای که پس از مدتی با ارائه مستندات فرماندار سابق شهرستان در یک نشریه در اذهان عموم ایجاد ابهام کرد .

  با این حال گل نرگس بهبهان با تشریک مساعی نماینده و مسئولین به ثبت ملی رسید و عطر گل نرگس این شهر در فضای راهروها و صحن علنی مجلس شورای اسلامی ایران پیچید.

   


  دفاع تمام قد شریعتی از دولت تدبیر


  شاید به جرات میتوان گفت شریعتی تنها نماینده ای است که در مقاطع مختلف در دو سال گذشته حامی بلافصل دولت روحانی بود  این مسئله را می توان در دفاع از عملکرد وزرای کابینه در جلسات استیضاح آنها به خوبی یافت کرد  .

  اوج هواداری شریعتی از اعتدال ، مسئله برجام بود که تصاویر منتشر شده از وی در حفاظت از صالحی تیتر اول رسانه های کشور شده بود و حتی صدای برخی طرفداران وی را در بهبهان در اورده بود اما شریعتی در مصاحبه ای این حرکت را افتخارآمیز و تاریخی خواند.

  البته حمایت نماینده بهبهان پس دو سال بی توجهی به حوزه کسب و کار و اشتغال جوانان و همچنین بی اهمیتی به صنعت کشاورزی در این شهر دوام نیاورد و در مصاحبه های اخیر با انتقاد شدید از وضعیت اقتصادی وزرای مربوطه را زیر سوال برد.

  الاایحال میتوان اینگونه نتیجه گرفت که برخی حمایت های نماینده از دولت نه تنها اثر مثبتی بر توجه دولتمردان به وضعیت بغرنج بهبهان نداشته است بلکه باعث بسته شدن فضای نقد از عدم نگاه ویژه دولت به شهر تاریخی و مهم بهبهان شده است.

  شریعتی باید میدانست و بداند که بهبهان در این دو سال مورد بی توجهی و کم اهمیتی دولت کلید و تدبیر و بالاخص دستگاههای اجرایی استان شده است ، وضعیت امنیت شهرستان ، اعتراض کشاورزان به وضعیت موجود ، تعطیلی چندین پروژه مهم از جمله جاده ترانزیتی امیدیه - بهبهان  و بیمارستان بزرگ شهرستان، وضعیت جاده های منتهی به دیلم ، عدم رونق فضای کسب و کار و غیره همه و همه گواه بر این مدعا هستند.
  راه اندازی فاز دوم پالایشگاه گاز بیدبلند


  شاید یکی از شاخص ترین طرح های پیگیری شده توسط نماینده بهبهان در این مدت ، راه اندازی بزرگترین پروژه گازی کشور است که مستندات نشان می دهد تقلای زیاد نماینده باعث تسریع در روند استارت این طرح عظیم گازی شده است.

  در این میان البته عده ای راه اندازی و پیگیری مجتمع پتروشیمی گچساران توسط تاجگردون را در این راه اندازی دخیل می دانند چرا که خوارک این مجتمع از این پالایشگاه میبایست تامین شود.

  هر چند که هنوز آثار محسوسی از عزم جدی شرکت های مجری این طرح بزرگ در راه اندازی این پالایشگاه به چشم نمیخورد لکن برخی جلسات و استقرار ملزومات در گوشه ای از پروژه بسیاری از مردم را مجاب به پذیرفتن شرایط کنونی کرده است.

  البته این نکته را هم باید متذکر شد که شخص نماینده از هیچ تلاشی در زمینه راه اندازی پروژه فروگذار نکرده است و شاید نتایج ملموس این پیگیری ها در آینده قابل رویت باشد ، لذا راه اندازی این پروژه بزرگ گازی نقطه عطفی در عملکرد چهار ساله نماینده بهبهان بوده است.

  سعه صدر و نقد پذیری نماینده در مقابل منتقدان


  شریعتی را میتوان تنها نماینده ای دانست که با سعه صدر پاسخگوی شدیدترین انتقادات رسانه ها و منتقدان برخی رفتارهای وی بوده است و این مسئله را بارها در تقابل با منتقدان از خود بروز داده است که از جمله آنها پاسخ مکتوب به برخی تحلیل گران سیاسی و نشست با برخی رسانه های منتقد بوده است.

  وی با ارائه مستندات لازم از رفتارهای سیاسی و نظارتی خود در حوزه انتخابیه دفاع کرده است و اعتقاد دارد هیچ مسئله پنهانی را با مردم در ارتباط با مسائل کلان کشور نداشته است.

  البته مسئله جدل نماینده با یک فعال رسانه ای نیز در طول این سالها مطرح شد که در یکی از نشست های خبری اتفاق مذکور را تکذیب کرد.
  حضور چهره های سیاسی و اجرایی در بهبهان به همت نماینده


  حضور برخی نخبگان سیاسی و مسئولان کشوری در بهبهان توسط نماینده نه تنها دردی از الام کهنه مردم این شهر کم نکرد بلکه فصلی برای فراموشی طرح و پروژه های حیاتی این شهرستان بود.

  حضور پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در بازدید از بیمارستان نیمه کار ولی عصر (عج) بهبهان در حالی صورت گرفت این شخص هیچ دخلی در راه اندازی و تکمیل پروژه مذکور نداشته است چرا که وی فقط عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نه مقام ریاست کمیسیون !

  حضور جنجالی علی مطهری معلوم الحال در بهبهان آن هم در روز معلم به واسطه نماینده شهرستان که موجی از اعتراضات از جمله واکنش امام جمعه محترم شهرستان را نسبت به سخنان وی به همراه داشت از دیگر برنامه های سیاسی شریعتی محسوب میشود.

   
  اتفاقات تلخ و شیرین در دوره 4 ساله نماینده بهبهان  * دانشگاه آزاد واحد بهبهان به عنوان واحد برتر کشور شناخته شد. 


  * فاز دوم پالایشگاه گاز بیدبلند پس از 10 سال با مشارکت شرکت های بین المللی هلدینگ خلیج فارس و جهانپارس فضای راه اندازی به خود گرفت.


  * گل نرگس بهبهان در تاریخ دفتر ثبت ملی درج شد

  *
  نیروگاه بزرگ سیکل ترکیبی بهبهان با بکارگیری نیروهای قابل توجه بومی راه اندازی و وارد مدار تولید شد

  * شهریت منصوریه و تشان دو قطب مهم کشاورزی در زمان شریعتی نماینده بهبهان  * آغاجاری بزرگترین منبع انرژی جنوب کشور به شهرستان تبدیل شد

  * ادامه نابسامانی مدیریت ترافیک شهری که یکی از شعارهای نماینده در بحبوحه انتخابات به شمار می رود پس از چهار سال به قوت خود باقی است.

  * آسیب پذیری امنیت شهرستان در طول این دوره مشهود و محسوس بوده که برخی آمار سرقت های مسلحانه بر این موضوع صحه میگذارد.

  * مشکل جدی آب در حوزه تشان و دیگر بخش های مهم و تاثیرگذار شهرستان

  * مشکلات مخاطره آمیز رانندگان در محور مواصلاتی بهبهان - دیلم که همچنان قربانی میگیرد      

  تاریخ انتشار: ۰۹:۳۶:۱۱ | چهارشنبه, ۱۸ / آذر / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.