Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 2
1 1
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  گزینه نهایی اصلاح طلبان بهبهان کدام نامزد انتخابات خواهد بود !

  عصر بهبهان : گزینه مورد حمایت جریان حامی دولت و اطلاح طلبان بهبهان برای این انتخابات پیش رو مشخص می شود اما تاکنون این گزینه به اجماع نرسیده است.


  به گزارش عصر بهبهان ، انتخابات ریاست جمهوری باعث پالایش نیروها و جریان های سیاسی شد به طوری که اصلاح طلبان با انتخابات جانی تازه گرفتند و امید در آنان زنده شد. آنان هرگز فکر نمی کردند که بتوانند در پاستور نیروها و هم حزبی های خود را ببینند از این رو این انتخابات باعث شد تا اصلاح طلبان برای تصاحب  بهارستان نیز تلاش کنند.


  در شهرستان بهبهان نامزدهای طیف اصلاحات و اعتدالی  پس از عدم کسب شرایط لازم نامزدی انتخابات مجلس دهم که تعدادشان کم هم نبود ، شرایطشان  برای حضوری دوباره در صحنه سیاسی این شهر مهم صعب شد و همین امر هم باعث پیچیده شدن فضای انتخابات در این حوزه انتخابیه شد. از سویی برخی چهره های مطرح اصولگرایی نیز با عدم احراز صلاحیتشان در انتظار تصمیمات نهاد قانونی شورای نگهبان هستند  و این مسئله تا حدودی وضعیت کم سابقه ای را در تاریخ انتخابات بهبهان رقم زده است با این تفاوت که علیرغم برخی اعتراضات به رد صلاحیت ها در طیف اصلاحات ، حضور برخی چهره های اصولگرایی در جمع عدم احرازی های تعیین صلاحیت به چشم میخورد.


  از آنجایی که گفتمان سیاسی غالب در شهر بهبهان اصلاح طلبی بوده است و خط و مشی کلی نامزدهای این حوزه انتخابیه سعی میشود منطبق بر این گفتمان باشد اما تاکنون نتوانسته به یک ماندگاری مبسوط در عرصه اجتماعی دست پیدا کند چرا که عملکرد برخی مدیران و نمایندگان این جناح به دنبال برخی سیاسی کاری ها و عدم تثبیت پایگاههای مردمی نتایج مطلوبی را به همراه نداشته است. هر چند که اصولگرایان صاحب منصب نیز در مدت زمان عمر سیاسی خود در بهبهان نتوانسته اند خواسته های مردمی و فکری این طیف را براورده کنند و در مسیر تثبیت موقعیت گام های مثبتی بردارند .
   

  تکثر کاندیداهای اصلاح طلبی در بهبهان از ابتدا صدای ناکوک عدم وحدت را در این جناح سیاسی نمایان کرده بود تا جایی که قبل ازآغاز فرآیند انتخابات مجلس دهم چند جلسه هماهنگی با حضور سه طیف کارگزار ،اصلاحات و اعتدالی نتوانست خواسته های جدی این جناح را محقق سازد و برخی از بزرگان اصلاحات با تحریم این جلسات از ائتلاف سیاسی برای انتخابات مجلس سرباز زدند.


  مع الوصف هیچ کدام از کیس های مورد وثوق این طیف نتوانست از فیلتر شورای نگهبان تا این لحظه عبور کند با این توضیح که همچنان روند تعیین صلاحیت ها تا قبل از شروع انتخابات ادامه دارد  وچه بسا که یکی از نفرات شاخص این جناح به کورس سیاسی برگردد و موازنه جدیدی را در تقابل با تفکر رقیب ایجاد نماید.


  اگر از فرضیات فاصله بگیریم و از بطن به قضیه نگاه کنیم مشاهده میشود در این تنگنای سیاسی ، طیف اصلاحات از میان گزینه های موجود به متعادل ترین فرد حاضر که با این تفکر آنچنان هم بیگانه نیست روی خواهند آورد هر چند که اجماع سیاسی همه گروهها دشوار است اما تنها راه از دست ندادن قدرت سیاسی خواهد بود.


  آنچه که محرز است برخی کاندیداها با جدیت در حال پیگیری وضعیت صلاحیت خود هستند و با رایزنی ها سعی در رفع ابهامات موجود دارند که بر این اساس باید در روزهای آتی شاهد تغییر ساختار فعلی کاندیداتوری در این حوزه انتخابیه باشیم و اینکه ایا میشود قویا از تعیین گزینه نهایی  این جناح سیاسی حرف زد شاید به دور از واقعیت باشد لذا باید همچنان منتظر اتفاقات پیش رو باشیم.

        

  تاریخ انتشار: ۰۹:۵۱:۵۱ | دوشنبه, ۵ / بهمن / ۱۳۹۴ اصلاح طلبان بهبهان
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C2

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.