Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • آیت الله جزایری :

  آیت الله بهبهانی یاور همیشگی امام بود

  عصر بهبهان : نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز گفت: با وجودی که سن آیت الله سیدعلی موسوی بهبهانی 20 سال از امام خمینی(ره) بیشتر بود، اما ایشان در مسیر انقلاب اسلامی همواره یاور امام بود.


  به گزارش عصر بهبهان به نقل از  ایرنا، آیت الله سیدمحمد علی موسوی جزایری روز چهارشنبه در همایش بزرگداشت آیت الله سیدعلی موسوی بهبهانی در مرکز همایش های اهل البیت اصفهان گفت: زمانی که رژیم پهلوی تلاش کرد تا امام خمینی(ره) را تضعیف کند، آیت الله بهبهانی برای حضور در قم، منزل امام خمینی (ره) را انتخاب کردند.
  وی ادامه داد: این حرکت علاوه بر تایید امام از سوی ایشان موجب شد تا کسانی که برای دیدن آیت الله موسوی بهبهانی به منزل امام می رفتند با ایشان نیز دیدار کنند.
  نماینده ولی فقیه در استان خوزستان خاطرنشان کرد: دوری از هوای نفس، عشق به خدا و تقوای الهی باعث شده بود تا ایشان در امام خمینی(ره) ذوب شوند.
  وی تصریح کرد: آیت الله موسوی بهبهانی می دانست که امام خمینی(ره) بر اساس احساس وظیفه شرعی قیام کرده است و از همین رو پشتیبان انقلاب بود.
  امام جمعه اهواز اظهار کرد: آیت الله موسوی بهبهانی بسیار متواضع و فروتن بود و با طلبه های تازه وارد به حوزه ها مانند بزرگان دینی رفتار می کرد و آنها را مورد تفقد قرار می داد.
  وی گفت: ایشان در سن پیری نیز افکار نو و متناسب با شرایط زمان و مکان داشتند و معتقد بودند باید مساجد به گونه ای زیبا و تمیز باشد که موجب جذب جوانان شود.
  آیت الله جزایری اظهار کرد: گزارش ها حاکیست در زمان سخنرانی آیت الله موسوی بهبهانی در مسجد سید اصفهان، جمعیت بسیاری حتی در خیابان های اطراف نیز حضور پیدا می کردند.
  همایش یکروزه بزرگداشت آیت الله سیدعلی موسوی بهبهانی از سوی حوزه علمیه اصفهان برگزار شد.
  آیت الله حاج سید علی موسوی بهبهانی که از فقیهان برجسته به شمار می رود، در سال ۱۳۰۲ یا ۱۳۰۳ هـ . ق. در شهر بهبهان استان خوزستان قدم به عرصه وجود نهاد.
  وی در سال ۱۳۸۶ هـ . ق. برای تغییر آب و هوا به اصفهان رفت و به دعوت علما و مردم متدین اصفهان در این دیار اقامت گزید.
  آیت الله سیدعلی موسوی بهبهانی در ۹۲ سالگی، چشم از جهان فرو بست.

  تاریخ انتشار: ۰۹:۲۵:۲۴ | پنجشنبه, ۳ / دی / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.