Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • استفاده بهینه از استعدادها در عرصه تولید ، نقش مهمی در حمایت از تولید ملی دارد / دولت باید با تدوین مقررات شفاف مشکلات کارآفرینان را به حداقل برساند

  عصر بهبهان : دکتر جلال البادی اظهار کرد : استفاده بهينه از استعدادها و مهارت های افراد و به كارگيري آن در عرصه‌ هاي توليدي مهمترين نقش را در حمايت از توليد ملي دارد.


  به گزارش عصر بهبهان ، دکتر جلال البادی پژوهشگر برتر دانشگاه خاتم الانبیاء بهبهان ، عضو بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد، عضو هیئت علمی گروه شیمی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان و قاری برتر قرآن است که با توجه به فعالیت‌های پژوهشی وی که شامل چاپ مقالات معتبر علمی، طرح‌های پژوهشی، تالیف و ترجمه کتاب، داوری مقالات و طرح‌های پژوهشی می‌شود، در سه سال اخیر بیشترین امتیاز پژوهشی را کسب کرده و به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه معرفی شده و تاکنون موفق شده است بیش از 40 مقاله ISI و ISC در مجلات معتبر علمی به چاپ برساند در گفتگوی تفصیلی با پایگاه خبری امید نیوز ، اظهار داشت :یکی از اساسی ترین موارد در حمايت از توليد ملي، كارآفريني و توليد كار می باشد که نقش مهم و جايگاه اساسي در پیشرفت اقتصاد کشور را دارد. بخش مهمي از توليدات داخل کشور نتيجه كارآفريني افرادي می باشد كه با همت و پشتکار، تفکر و خلاقیت خود توانسته‌ اند نيازها و احتياجات خود و ديگران را تامين كنند و نقش مهمي را در عرصه اقتصادي ایفا کنند. با توجه به استعداد، علایق و مهارت های هر فرد، می توان با شکوفا کردن این استعدادها و عيني نمودن آن به صورت يك فعاليت توليدي و شغلي، نيازهاي مختلف جامعه را تامين سازد. در نتیجه كارآفرينان و افرادی که به تولید کار می پردازند از اهمیت زیادی خصوصا از جنبه اقتصادی برخوردارند. لذا حمایت از این افراد در حمايت از توليد داخلی نقش مهمي ايفا مي كند.


   

  وی در ادامه به سوالات خبرنگار ما اینگونه پاسخ داد :

   

  چرا در بحث سرمایه گذاری اهمال کاری میشود و از ظرفیت های موجود استفاده نمیشود؟

   

  یکی از مشکلات کارآفرینی، کمبود سرمایه گذاری ومشکلات مربوط به تأمین اعتبارات موردنیاز است. از مهمترین دلایل این موضوع می توان به این موارد اشاره کرد.1- عدم حمایت کافی از افرادی که می خواهند برای تولید کار سرمایه گذاری کنند. 2- نا مناسب بودن شرایط ورود به فضای اقتصادی و شروع کسب و کار. 3- نامناسب بودن قوانین کار و نیاز به اخذ مجوزهای متعدد و گوناگون.

   

  چرا سرمایه های انسانی بکار گرفته نمیشوند یا آنطور که باید حمایت نمیشوند؟

   

  يكي از ویژگیهای مهم كارآفريني استفاده از سرمایه های انسانی و  منابع بومی و محلی می باشد. استفاده بهينه از استعدادها و مهارت های افراد و به كارگيري آن در عرصه‌ هاي توليدي مهمترين نقش را در حمايت از توليد ملي دارد. در این زمینه با اتکا به خودباوری و با شعار ما می توانیم و همچنین حمايت همه جانبه نهادها و سازمان‌ هاي مختلف مانند فراهم کردن شرایط استفاده از افراد بااستعداد و رفع موانع موجود مي توان سرمایه های انسانی را در جهت تولید کار تشویق نمود که در نهایت موجب حمايت از توليد ملي و شکوفایی اقتصاد کشور گردد.

   

  نگاه دولت به مشکلات کارآفرینان چگونه باید باشد؟

   

  با توجه به توصیه های مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تبیین الگوی اسلامی و ایرانی پیشرفت و همچنین اهتمام دولت در جهت شناسایی رفع موانع پیش روی تولید و کارآفرینی امیدواری زیادی برای حل مشکلات در این زمینه ایجاد شده است. دولت می تواند با تدوین مقررات شفاف و کارآمد جهت حمایت از کارآفرینان و تولیدکنندگان داخلی و اجرای دقیق قوانین مربوطه، ارائه کمک‌های مالی و مشاوره‌های فنی لازم و همچنین آموزش مهارت های لازم مشکلات کارآفرینان را به حداقل برساند. خوشبختانه دولت تدبیر و امید نیز مانند سایر دولت‌ها توجه به امر کار‌آفرینی را مهم قلمداد کرده است و در این زمینه کارهای خوبی انجام داده است.

  تاریخ انتشار: ۲۳:۵۶:۵۵ | دوشنبه, ۶ / مهر / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.