Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  سایه رد صلاحیت بر سر کدام کاندیدای انتخابات بهبهان سنگینی میکند/ سند

  عصر بهبهان : یکی از بحث های پر سر و صدایی که این روزها در فضای سیاسی بهبهان مدام مورد تحلیل قرار گرفته است و نقل محافل این روزهای شهر شده است ، مسئله رد صلاحیت افرادی است که سبقه آنها به خطوط قرمز شورای نگهبان گره خورده است.


  به گزارش عصر بهبهان ، امروز بیش از آنچه که مردم در مورد حضور برخی چهره ناشناخته و تحرکات محسوس حاضران در صحنه انتخاباتی مجلس بهبهان آگاهی کسب میکنند ، به قضیه رد یا تایید صلاحیت آنها نگاهی ویژه دارند ، نگاهی که هر از گاهی برخی از همین افراد را همچنان مردد از حضور جدی در رقابت انتخاباتی نگه داشته است.


  همانگونه که بارها شورای محترم نگهبان قانون اساسی به برخی کاندیداهای انتخابات مجلس دهم مسائل مهمی را متذکر شده است ، اصولی است که اگر توسط آنها زیر پا گذاشته شود بلاشک از فیلتر صلاحیت عبور نخواهند کرد و از جایی اگر این افراد همگام و همراه با اصول و آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند بدون هیچ گونه محدودیتی احراز صلاحیت خواهند شد.


  معیار زندگی سیاسی افراد از قضیه  88 تا 94 پر باجاست


  برای اینکه روشن تر به ابعاد گوناگون این قضیه بپردازیم ، موضوع را به اظهارات ابراهیمی سخنگوی شورای محترم نگهبان لینک میکنیم که تاکید دارد :   چند سالی که از 88 تا 94 گذشته جزو زندگی سیاسی افراد است که ما باید آن را بررسی کنیم. چه در مورد کسانی که در قضیه 88 بودند و چه در مورد دیگران معیارمان این است که رفتار اینها مصداق وجود سوابق سوء قضایی که «مانع » تلقی می‌شود، است یا خیر؟ بنابراین معیارهای ما تغییر نخواهد کرد مگر اینکه قانون اصلاح شود. پس معیارها همان‌هاست و فقط مصادیق با توجه به رفتارهای جدیدی که افراد داشته‌اند بررسی می‌شود. ضمن اینکه هیچ کدام از برچسب‌هایی که گروه‌های مختلف به همدیگر می زنند معیار داوری ما نخواهد بود بلکه ما به رفتارهای واقعی افراد توجه می‌کنیم.


  -لذا خواهشم این است که هیچ کدام از گروه‌های سیاسی با این عناوین، گروه‌های دیگر را از تصمیمات و اقدامات شورای نگهبان نترسانند؛ زیرا شورای نگهبان به این برچسب ها توجه نمی کند بلکه پایبند ضابطه است.


  -در همه طیف‌های سیاسی داخل نظام که جمهوری اسلامی برای آن‌ها مهم است افرادی پیدا می‌شوند که برای نظام دل بسوزانند و کارآمد باشند. ما باید مردم را امیدوار و کل جریانات سیاسی را دعوت کنیم تا در انتخابات آتی مجلس، مشارکت بالا داشته باشند و مسلما شورای نگهبان زمینه این حضور را تنگ نخواهد کرد.


  فتنه 88 خط قرمز شورای نگهبان


  امروز آنچه که در گوشه و کنار این شهر به گوش می رسد ، طرح القای فراموشی اتفاقات تلخ سال 88 است و عبور از عملکرد برخی چهره های شکست خورده سیاسی در این بازه زمانی را مطرح کرده اند که باید به صراحت گفت این افراد نه تنها خود را گول می زنند بلکه بر حجم سنگین عواید منفی این رفتارها می افزایند.


  البته در این میان افراد شاخصی هم بودند و هستند که در مقطعی هم صدا با مسببین حوادث ناگوار سالهای فتنه بودند اما به مجرد مشاهده ایجاد رخنه و انشقاق در بطن پیکره نظام مقدس جمهوری اسلامی راه خود را از سربازان پیاده نظام فتنه جدا کردند و همچنان پا در رکاب ولایت فقیه ماندند.


     با این حال افرادی که تاکنون  در این بازه زمانی حتی حاضر به آوردن نام حامیان اصلی فتنه که همانا با عطوفت نظام در حصر و محدودیت قرار گرفتند ، سربلند از این آزمون سرنوشت ساز بیرون خواهند آمد لذا مردم و دستگاههای نظارتی هیچ گاه فتنه بزرگ 88 و عاملان اصلی آن را از خاطر نخواهند برد.


  سلامت اقتصادی و اخلاقی روی دیگر احراز صلاحیت ها


  برخی ها نیز به خیال خام فقط مسئله دفاع و حمایت از مسببین فتنه 88 را  تنها معیار رد یا تایید صلاحیت کاندیداهای انتخابات آینده مجلس می دانند در حالی که فراوان چهره های بودند که در سالهای گذشته بر کرسی مدیریت های اجرایی و نظارتی تکیه کرده بودند و از موقعیت های فراهم شده سوء استفاده کردند لذا سخت در معرض رد صلاحیت قرار خواهند گرفت .

  سلامت اقتصادی پس از مورد اصلی ذکر شده در تعیین سرنوشت این افراد نقش ویژه ای دارد که تمرکز این روزهای شورای نگهبان را بر ایم مسئله دو چندان کرده است.


  در پایان باید گفت مردودین فتنه 88 و دست درازان به منابع بیت المال به شدت در تیر رس عدم احراز صلاحیت قرار خواهند گرفت و جداشدگان قافله نفاق و سربازان راستین انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی قبول شدگان این رقابت خواهند بود.  

  تاریخ انتشار: ۱۹:۰۰:۰۱ | دوشنبه, ۱۱ / آبان / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.