Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 1
0 0
 • (رتبه فعلی 5.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 4
 • گزارش /

  تخلف انتخاباتی اصلاح طلبان سخنرانی مصطفی معین را لغو کرد/بدسابقه ترین وزیر علوم تاریخ جمهوری اسلامی به اهواز نیامد

  عصر بهبهان : برنامه تبلیغاتی اصلاح طلبان خوزستان که بنا بود با حضور مصطفی معین در دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شود لغو شد.


  به گزارش عصر بهبهان به نقل از  رهیاب،برنامه تبلیغاتی اصلاح طلبان خوزستان که بنا بود با حضور مصطفی معین در دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شود لغو شد

  تاکنون منابع رسمی از علت لغو این برنامه خبری منتشر نکرده اند اما گفته می شود استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغات زودهنگام انتخاباتی که با تخلف دانشگاه علوم پزشکی همراه بوده است می تواند از عوامل لغو این برنامه باشد.


  «مصطفی معین» یکی از افراطی ترین چهره های اصلاح طلبان به دعوت دانشجويان پيرو خط امام قرار بود  در دانشگاه علوم پزشکی اهواز سخنرانی کند.

  مصطفی معین کیست؟

  بی تردید معین یکی از چهره های تندور اصلاح طلبان است که دیدگاه های ساختارشکنانه خاص خود را دارد. گرچه او متولد نجف آباد اصفهان است اما بیشتر دوران جوانی خود را در شیراز گذراند به طوری که معین تحصیلات خود را در شیراز طی کرد، مدتی رئیس دانشگاه شیراز شد و در این شهر ازدواج کرد و حتی دوره اول مجلس شورای اسلامی نماینده مردم این شهر در مجلس بود.

  او در 2 دولت، کارگزاران و اصلاحات وزیر علوم بود. اوج کار معین در دوره وزارتش زمانی بود که حادثه کوی دانشگاه در سال 78 رخ داد. او در اقدامی عجیب، ضمن درخواست برخورد شدید و امنیتی با دانشجویان معترض، در فراری رو به جلو، در اعترض به آن چه  «ظلم و جنايت» مي‎خواند، استعفا مي‎دهد!

  در ميان وزرا کمتر سراغ داريم وزيري که دو بار استعفاي علني داده باشد. معين در غائله کوي دانشگاه يک بار و در سال ۸۲ هم بار ديگر استعفا داد که پذيرفته شد.

  اوج کار معین با نامزدشدنش برای ریاست جمهوری در سال 84 رقم خورد. شورای نگهبان قانون اساسی صلاحیت او را احراز نکرد اما با توسل به حکم حکومتی رهبر انقلاب از فیلتر شورای نگهیان عبور کرد و با برنامه های عجیب و غریبش در میان 7 نامزد چهارم شد.

  1- سانسور در عرصه ی هنر را تعطیل خواهم کرد.

  2 - در مورد مساله ی فلسطین نباید کاسه ی داغ تر از آش باشیم.

  3 - دموکراسی امری مطلق است و نمی توان به آن پسوند {دینی} اضافه کرد.

  4 - از وزیر زن، ملی مذهبی و سنی استفاده خواهم کرد.

  5 - حکم حکومتی را هرگز اجرا نخواهم کرد.

  6 - در انتخابات مجلس هفتم شرکت نکردم و چنین انتخاباتی را هرگز برگزار نخواهم کرد.

  7 - با تمام کشورها از جمله آمریکا، به جز اسرائیل، ارتباط برقرار خواهم کرد.

  8 - دولت من جز مردم مدیون هیچ کس دیگری نخواهد بود و چنانچه منافع مردم در مقابل منافع نظام قرارگیرد، من منافع مردم را تامین خواهم کرد.

  این ها تنها بخشی از برنامه های معین برای ریاست جمهوری نهم بود. مصطفی معین، از دیدگاه های این چنینی کم در کارنامه خود ندارد. به عنوان مثال، می گوید: « یادم است در دانشگاه رازی جلسه‌ای با استادان داشتیم، استادی پرسید که آیا از ملی- مذهبی‌ها در سطح مدیریت عالی هم استفاده می‌کنید؟ گفتم: بله. چراکه نه؟ این استاد به نامه امام ارجاع داد. گفتم با فرض آنکه آن نامه جعلی نبوده و درست بوده، می‌گویم که آن نامه مربوط به بیست سال پیش است و به نظر امام هم باید با توجه به شرایط زمان و مکان موضع گرفت»!

  قضاوت درباره کارنامه مصطفی معین در دوران وزراتش را به صحبت های رهبر انقلاب ارجاع می دهیم. شاید تعداد کسانی که رهبر انقلاب از آن ها در جلسات عمومی نام برده و نسبت به عملکرد آن ها گلایه کرده، کمتر از انگشتان 2 دست باشد.

  ايشان در ديدار با اعضاي هيئت دولت هنگام طرح انتقادات و گلايه هايشان از اوضاع دانشگاه مي‎فرمايند: «اي کاش آقاي دکتر معين در اين جلسه مي‎بود و اين سوال را پاسخ مي‎داد. در خصوص اسلامي شدن دانشگاه‎ها، آن‎طور که به من گزارش رسيده، به‎نظرم تاکنون هفتاد و دو، سه جلسه تشکيل شده است. از آقاي دکتر معين بايد سوال کنيم چند تا از مصوبات تاکنون در دانشگاه‎ها اجرا شده و چگونه اجرا شده است؟ من به ايشان گفته‎ام اعتراض دارم؛ در مواردي عکس آن عمل شده است. الان در دانشگاه‎‎هاي کشور موسيقي ترويج مي‎شود؛ نبايد بشود. ترويج موسيقي، کاري است برخلاف مذاق اسلام. درست است که هر نوع موسيقي حرام نيست، اما معناي ترويج موسيقي اين نيست که با دقت بگردند موسيقي غيرحرام را پيدا کنند و آن را تعليم دهند و ترويج کنند. يا مثلا بعضي از رفتار‎ها را در نظر بگيريد. بعضي از سفر‎هاي خارجي را براي دانشجويان تدارک مي‎بينند. من در اين خصوص به آقاي دکتر معين پيغام دادم. دانشجو به خارج از کشور برود که چه بکند؟! به چه مناسبت؟! دانشجو را به کيش مي‎برند؛ به‎جاي کيش، سفر اصفهان يا مشهد را تدارک ببينيد؛ بگذاريد سفر او دستاورد معنوي داشته باشد. جوان هرجا برود، کيف حلال مي‎کند. جوان از خوشي‎هاي جواني لذت مي‎برد. در سنين ما، از غذايي که ما خيلي لذت نمي‎بريم، جوان مي‎خورد و لذت مي‎برد؛ از منظرهاي که اصلا براي ما جاذبهاي ندارد، جوان کيف مي‎کند، اين خاصيت جواني است چون پيرمرد‎ها اين دوره را گذرانده‎اند، مي‎دانند آنجا چه خبر است؛ دوستاني که اطلاع ندارند، بدانند. مي‎خواهيد جوان را سفر ببريد؛ يک سفر روستايي هم که او را ببريد، برايش تنوع است و شادي دارد. آيا بايد حتما او را به کيش ببرند چون در آنجا بعضي از ضوابط سست است ـالبته برخلاف حق سست استـ و اين جوان بتواند ضابطه شکني کند؟! اسلامي شدن دانشگاه‎ها اين است؟! يا مثلا اردوي مختلط برگزار مي‎کنند! من خيلي تعجب کردم؛ اردوي مختلط دانشجويي؟! نفس اردوي مختلط بد است. آقاياني که الان دست اندرکار اردوي مختلطند، همان کساني هستند که سال‎هاي ۶۳ و ۶۴ در کلاس‎هاي دانشگاه ديوار کشيدند! بنده به دستور امام رفتم در نماز جمعه گفتم اين کار بد است. من نمي‎فهمم اين‎ها چطور اين‎گونه عوض مي‎شوند و صدوهشتاد درجه جهت راهشان را تغيير مي‎دهند. امام به من گفتند اين چه‎کاري است؛ ما هم رفتيم در نماز جمعه تهران گفتيم اين کار، کار مناسبي نيست. ديوار کشيدن، خلاصه حرف انقلاب و حرف ما نيست. حالا همان آقايان نه در کلاس، بلکه در اردوي شبانه روزي چند روزي، دختر و پسر را همراه مي‎کنند! يعني چه؟! کار بسيار بي‎قاعده و غلطي است». 

  عملکرد مصطفی معین در دوران فتنه 88 نیز جالب است. وی در سال 88 از میرحسین موسوی حمایت کرد و در اعتراض به نتایج انتخابات، به دلیل انتشار مطلبی علیه نظام جمهوری اسلامی به جزای نقدی بدل از یک سال حبس تعزیری محکوم شد. پسر این حامی فتنه نیز در حادثه عاشورای 88 دستگیر شد.

  تاریخ انتشار: ۱۷:۲۱:۴۳ | دوشنبه, ۲۳ / فروردین / ۱۳۹۵
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C1

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.