Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • در حال بروز رسانی/ نوبخت در نشست خبری:

  نطنز، فردو و اراک فعال خواهند بود/بودجه دفتر احمد‌ی‌نژاد را دولت تأمین نمی‌کند/صادرات نفت ایران به اندونزی افزایش می‌یابد

  عصر بهبهان : سخنگوی دولت گفت: در جریان سفر به اندونزی توافق شد میزان صادرات نفت ایران به این کشور افزایش یابد و یک پالایشگاه و یک نیروگاه توسط ایران در آن کشور ساخته شود.


  به گزارش عصر بهبهان به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری امروز(سه‌شنبه) خود در جمع خبرنگاران طی سخنانی با اشاره به تمهیدات قوه مجریه برای برگزاری انتخابات به صورت تمام الکترونیک، اظهارداشت: در سنوات گذشته تمهیدات مقدماتی پیرامون برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک انجام شده است اما برای تمام الکترونیکی کردن انتخابات سازمان مدیریتی و برنامه‌ریزی کشور مشکلی از نظر تخصیص اعتبارات لازم ندارد.

  وی افزود: امیدواریم با این تصمیم وزارت کشور بتواند نسبت به برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی اقدام کند.

  سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که آیا موضوع پول‌های کثیف پس از تشریح این موضوع از سوی رحمانی‌فضلی در دولت مطرح شد و ارزیابی کلی شما از این موضوع چیست، اظهار داشت:‌ در کشور در کنار جریان‌های رسمی یک جریان غیررسمی از مبادلات کالا (به صورت قاچاق) صورت می‌گیرد که این پول‌ها به اشکال مختلف در داخل کشور می‌چرخد و اظهار نگرانی و هشدار وزیر کشور پیرامون این موضوع قابل تقدیر است.

  نوبخت تصریح‌کرد: اینکه برخی استدلال کرده‌اند که صحبت‌های رحمانی‌فضلی و نظر وی اینگونه بوده که این پول‌ها تأثیرش در انتخابات خاصی بوده است نظر رحمانی‌فضلی این نبوده که پیرامون این قضیه توضیحات لازم داده شد.

  نوبخت با بیان اینکه نگرانی وزیر کشور درباره پو‌های کثیف بی‌ثمر نخواهد بود، گفت: ما می‌توانیم در انتخابات قانونی داشته باشیم که منابع مالی کاندیداها را شفاف کند که به نظر می رسد این هشدار وزیر کشور بدون توجه به این موضوع نبوده است.

  وی ادامه داد: به همین جهت این توجه حتی برای مجلس که خواهان برگزاری سالم انتخابات هستند و سایر نهادها و با توجه به وجود این حساسیت در سایر نهادها ما باید ببینیم خلأهای قانونی‌مان کجاست که اگر نیازمند به تدوین لایحه هستیم دولت نسبت به آن اقدام کند.

  نوبخت در ادامه این نشست در پاسخ به این سوال که نظر شما بابت حضور مسئولان محلی در میتینگ‌های مسئولان دولت سابق چیست، گفت: اینکه مسئولان دولت قبلی در شهرستان‌ها حضور پیدا کرده و سخنرانی کنند کار غیرقانونی نیست و می‌تواند کار درستی تلقی شود زیرا مهم این است که چه محتوایی در این بیانات باشد.

  وی ادامه داد: اینکه مقامات محلی در این ارتباط چه تصمیمی داشته باشند که حضور پیدا کنند یا خیر دولت تصمیمی در این خصوص ندارد که مانع برگزاری این نشست‌ها و حضور مقامات شود، اتفاقا اعتبار دولت به قانون‌‌مداری است و دولت ظرفیت زیادی برای شنیدن صدای مخالفان دارد.

  سخنگوی دولت تأکید کرد: کسی که می‌خواهد در چارچوب قانون میتینگی برگزار کند می‌تواند بر اساس قانون درخواست مجوز کند و این کار بدون مشکل انجام شود.  اینکه مقامات محلی تصمیم بگیرند در آن مراسم شرکت کنند یا خیر یک تصمیم داخلی است البته اگر پیرامون این موضوع نیازی به دستورالعمل باشد وزیر کشور اقدام خواهد کرد.

  نوبخت در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه اصلاح‌طلبان در استان مازندران نسبت به برگزاری میتینگ‌ها با مشکل جدی روبه‌رو هستند، گفت: اینکه اصلاح‌طلبان در برخی شهرها امکان برگزاری جلسه و میتینگ پیدا نمی‌کنند باید آنها و تمام جریان‌های سیاسی از این امتیاز قانونی و آزادی بیان برخوردار باشند و دولت هم این موضوع و امتیاز را برای تمام گروه‌های سیاسی قائل است.

  سخنگوی دولت همچنین گفت: در جریان سفر به اندونزی توافق شد میزان صادرات نفت ایران به این کشور افزایش یابد و یک پالایشگاه و یک نیروگاه توسط ایران در آن کشور ساخته شود.

  وی افزود: هیأت عالی اندونزی در ماه جاری میلادی به تهران سفر می‌کند.

  سخنگوی دولت در ادامه تصریح‌کرد: برای برگزاری انتخابات الکترونیک مشکلی از نظر تخصیص اعتبارات لازم نداریم.

  وی همچنین گفت: بودجه دفتر رئیس‌جمهور سابق از بودجه دولت تأمین نمی‌شود، همه می‌توانند دفتر داشته باشند.

  نوبخت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارائه مجوز به منظور استخدام 5 هزار نیرو در آموزش و پرورش گفت: بر اساس بند «ج» ماده 24 قانون مدیریت خدمات کشوری وزارت آموزش و پرورش برای استخدام نیروهای مورد نیاز درخواستی را به سازمان مدیریت ارسال کرد که این سازمان با استخدام این تعداد موافقت خود را اعلام کرده و این اجازه را داده است که آموزش و پرورش نسبت به تأمین نیرو اقدام کند.

  نوبخت درباره ادامه فعالیت دانشمندان هسته‌ای بعد از توافق نهایی گفت: اصلاً قرار نیست فعالیت‌های هسته‌ای تعطیل شود، نطنز و اراک و فردو با ساز و کارهایی که مشخص شده فعال خواهند بود.

  وی در ادامه با بیان اینکه تحقیق و توسعه با هزار سانتریفیوژ در فردو انجام می شود،‌ ادامه داد: دانشمندان هسته‌ای کشورمان می‌توانند فعالیت‌های خود را با انگیزه‌ای بیشتر ادامه دهند و این شرایط برای آنها فراهم است.

  سخنگوی دولت در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه منظور رئیس‌جمهور از مطرح کردن خرید خدمت از مدارس غیردولتی چه بود،‌ گفت:‌ خرید خدمت توسط مدارس غیردولتی با خصوصی کردن و تحمیل هزینه‌های آموزشی به خانواده‌ها متفاوت است، ما 12 میلیون دانش آموز داریم که هزینه آموزشی تمام آنها را دولت پرداخت می‌کند.

  وی در ادامه افزود: آموزش و پرورش می‌تواند با منابع مالی که در اختیار دارد از بخش خصوصی در راستای آموزش و پرورش با کیفیت بیشتری استفاده کند. اینکه عنوان شده مدارس به سمت غیردولتی سوق پیدا کنند منظور این است که با پول و هزینه دولت و با مشارکت بخش خصوصی بتوان امکانات با کیفیت‌تری را به دانش آموزان ارائه داد.

  نوبخت تأکیدکرد: این پول‌ها توسط دولت و آموزش و پرورش به مدارس غیردولتی پرداخت می‌‌شود و به این معنا نیست که این هزینه‌های آموزشی را خانواده‌ها پرداخت کنند. دولت در سال 93 علاوه بر تخصیص بودجه مصوب 9600 میلیارد تومانی مصوب آموزش و پرورش حدود 10 درصد علاوه بر این بودجه به آموزش و پرورش اختصاص پیدا کرد که این موضوع نشان دهنده حساسیت دولت به این وزارتخانه است.

  وی با بیان اینکه بودجه آموزش و پرورش در سال 94، به 24 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد، ادامه داد:‌ با توجه به وجود اعتبارات و منابع مالی معین در دولت ما باید یک بازنگری را در ساز و کار فعلی آموزش و پرورش انجام دهیم تا بتوان با منابع مالی محدود و معین امکانات باکیفیت‌تر و بهتری را به دانش آموزان ارائه کنیم.

  سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که تصمیم نهایی قوه مجریه نسبت به افزایش قیمت خودرو چیست،‌ اظهار داشت:‌ قیمت خودرو را دولت تعیین نمی‌کند. نگاه دولت این است که هیچ افزایش قیمتی در خودرو نداشته باشیم اما برخی از تغییر قیمت‌ها توجیه قانونی دارد. دولت حداکثر مقاومت خود را در برابر افزایش قیمت‌ها خواهد داشت مگر اینکه استدلال منطقی وجود داشته باشد.

  وی تأکید کرد: امیدوارم شورای رقابت در بحث تعیین قیمت خودرو و افزایش آن دقت عمل لازم را داشته باشد و شورای حمایت هم با نظارت‌های دقیق خود نسبت به این افزایش قیمت‌ها بخصوص در بازارهای غیررسمی جلوگیری کند.

  نوبخت در پاسخ به این سوال که بودجه دفتر رئیس‌جمهور سابق آیا از طریق دولت تأمین می شود یا خیر، گفت: بنده نمی‌دانم و بی‌تقصیرم، مگر دفتر دارند، همه می‌توانند دفتر داشته باشند.

  وی تأکید کرد: بنده فکر نمی‌کنم بودجه این دفتر را دولت تأمین کند.

  سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست خبری در توضیح سخنان اخیر رئیس‌جمهور که گفته بود وظیفه پلیس اجرای اسلام نیست، گفت: این جمله بسیار جمله گویایی بود. اینکه توضیحات بیشتری هم برای فهم بیشتر آن داده شود قابل قبول است.

  وی تأکید کرد: قانون ما تماما ملحم از اسلام است و شما می‌دانید از این موضوع تفاسیر مختلفی صورت می‌گیرد به طور مثال داعش از طرف خود را اسلام ناب معرفی می‌کند و از طرف دیگر برخی مسلمانان واقعی هم در سایه مراجع عالیقدر حضور دارند.

  وی تأکید کرد: آنچه که ما امروز پیرامون اسلام صحبت می‌کنیم آن اسلامی است که در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران هم مورد تأیید حضرت امام و مقام معظم رهبری قرار گرفته و هم مردم در یک بیعت مورد تأیید قرار دادند. این نوع نگرش اسلام نگرشی است که ما از آن دفاع می‌کنیم.

  وی با طرح این سوال که آیا ما باید از پلیس انتظار داشته باشیم که چه چیزی را رعایت کند، گفت:‌ آیا باید آن قانونی که فرایند خودش را طی کرده و شورای نگهبان هماهنگی آن را با شرع مورد تأیید قرار داده آن را رعایت و اجرا کند و اینکه آیا خودش آن اسلامی که مدنظر خودش است را رعایت کند، البته ما از پلیس‌مان تشکر می‌کنیم که همواره در چارچوب قانون تلاش می‌کند فعالیت‌هایش را انجام دهد بنابراین سخنان رئیس‌جمهور بسیار روشن و شفاف بود.

  وی گفت: اینکه گفته شود قانون ما چیزی خلاف اسلام است و پلیس نباید این قانون را اجرا کند، این درست نیست، بلکه اسلام تأین در قانون ما دارد و این بسیار روشن و شفاف است.

  در حال تکمیل ...

   

  تاریخ انتشار: ۱۰:۵۶:۵۹ | سه شنبه, ۱۵ / اردیبهشت / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.