Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • یادداشت /

  در برجام چه هزینه سنگینی داده ایم

  عصر بهبهان : همه ملت و مسئولان بر این مهم اشاره دارند که نمی شود با کسانی که امروز مثلا بر روی میز مذاکره نشسته اند معامله کرد چرا که به هیچ یک خوش بین نیستند و نیستیم.
  روز گذشته مقام معظم رهبری طی نامه ای خطاب به رئیس جمهور اسلامی پاسخ رئیس‌جمهور در خصوص سرانجام مذاکرات هسته‌ای را در پنج نکته اساسی و مهم  مرقون نمودند و به نکاتی از جمله اینکه برابر آنچه در اين معامله به دست آمده، هزينه‌هاي سنگيني پرداخت شده است. را بیان داشتند.

  به راستی برای این توافق که نام آن را برد برد گذاشته اند چه هزینه سنگینی جمهوری اسلامی داده است.

  هیچ شکی نیست که در بند های 9 گانه مقام معظم رهبری به رئیس جمهوری «محصول مذاكرات كه در قالب برجام شكل گرفته است دچار نقاط ابهام و ضعف‌هاي ساختاري و موارد متعددي است كه در صورت فقدان مراقبت دقيق و لحظه به لحظه،‌ مي‌تواند به خسارت‌هاي بزرگي براي حال و آينده‌ي كشور منتهي شود» را اشاره نموده بودند.

  حال این هزینه سنگین چقدر برای نظام مقدس جمهوری اسلامی تمام شده است که مقام معظم رهبری در پاسخ نامه خود این چنین با این ادبیات و تاکید بر این مسئله دوباره موضوع را گوشزد نموده است.

    حاصل این هزینه سنگین  و نتیجه این صداقت ها و برچیدن بعضی از ریشه های اصلی هسته ای و علمی کشور امروز باید در جامعه نمایان باشد ولی متاسفانه این چنین نیست و نخواهدبود.

  همه ملت و مسئولان بر این مهم اشاره دارند که نمی شود با کسانی که امروز مثلا بر روی میز مذاکره نشسته اند معامله کرد چرا که به هیچ یک خوش بین نیستند و نیستیم.

  پاسخ این هزینه سنگین روشن و واضح است که ما امروز هر چه از دست داده ایم تا بخواهیم به دست بیاوریم سالها طول می کشد اما آنچه که طرف مقابل غربی به دست آورده هیچ هزینه ای برای آن نداده است و راه برایش آزاد و رو به جلو حرکت می کند.

  در ادامه نامه مقام معظم رهبری تذکر جدی بر مشکلات اقتصادی و حل این مضوع در گروه تلاش بی وقفه و خردمندانه همه بخش ها در جهت اقتصاد مقاومتی اشاره شده است که خود نکته قابل تاملی است که این موضوع بارها توسط معظم له تکرار شده است.

  در بند دیگر نامه تاکید حضرت امام خامنه ای بر خدعه و نقض عهد دولت‌های مستکبر و غافل نشدن از این موضوع هم یکی از نکاتی است که برای چندیمن بار رهبر عزیزمان بر آن اشاره داشته اند.

  حال با این تذکر و تاکید امام خامنه ای و دادن هزینه سنگین برای رفع تحریم ها امید است مسئولان نظام در جهت تقویت وحدت و ایستادگی و تولید ملی و اقتصاد مقاومتی بتوانند آیندی روشنی برای این نظام رقم بزنند.
   
   
   حسین محمدی
   

  تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰:۲۲ | جمعه, ۲ / بهمن / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.