Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 3.6/5 ستار ها) تمامی آرا: 17
 • گزارش ویژه /

  جیب های پر از خالی مردم و کسادی بی سابقه بازار شب عید در بهبهان

  عصر بهبهان : امسال نيز بر خلاف تمام وعده هايي که از سوي دولت داده شد، مردم همچنان با جيبهاي خالي در بازارهايي که رنگ و لعاب دارد ولي رونق ندارد و تنها تماشا کننده کالاها هستند.


  به گزارش خبرنگار اجتماعی عصربهبهان ، با نزديک شدن به ايام پاياني سال، کم کم مردم آماده استقبال از بهار و ايام نوروز مي‌شوند. روزهايي که «عيد» ناميده مي‌شوند و زماني که سن کمتري داشتيم بيشتر به مذاق مان خوش مي‌آمد اما انگار ديگر مانند سالهاي گذشته نمي توان از رسيدن نوروز خوشحال بود و هزينه هاي رسوم عيد بر اقشار ضعيف جامعه فشاري ناخوشايند مي آورد و مردم به جاي اينکه از ديد و بازديد ها خوشحال شوند به فکر تأمين هزينه هاي مهمانداري خود هستند و دل خوشي براي رفت و آمد نمي ماند.


  در حاليکه در آستانه شب عيد هستيم کسادي بي سابقه بازار و جيب خالي مردم در خيابانهاي شلوغ شهر حکايت از کاهش قدرت خريد اقشار متوسط و ضعيف جامعه دارد.


  امسال نيز بر خلاف تمام وعده هايي که از سوي دولت داده شد، مردم همچنان با جيبهاي خالي در بازارهايي که رنگ و لعاب دارد ولي رونق ندارد و تنها تماشا کننده کالاها هستند.


   و اکنون با اين وضعيت نه چندان آرامي که بر اقتصاد کشور حاکم است که آن هم به خاطر بي تدبيري دولت تدبير و اميد و گره زدن مشکلات اقتصادي کشور به تحريم ها و پنهان شدن پشت يک سري از وعده هاي پوچ اقتصادي، رخ داده است، داريم به پايان سال 94 نزديک مي شويم.  حال با اينکه به انتخابات دور دوم مجلس نزديک میشویم، حتی از سوی دو نامزد انتخابي شهرستان بهبهان هيچ راهکاري راجع به مشکل بزرگ ديروز و امروز این شهر سیاست زده که همان اشتغال و اقتصاد است ارائه نشده است  و فقط درگير بازي هاي سياسي شده اند در حاليکه رضايت مردم هر شهري از نماينده هايشان در گرو ايجاد اشتغال و بهبود بخشيدن به وضعيت اقتصاد آن شهر است .   در طول اين سالها با وجود نمايندگان متعدد در اقتصاد اين شهرستان تغييري ايجاد نشد و  خواسته همه مردم اين شهرستان براي ايجاد اشتغال و انتظاري که آنها از نمايندگان بود متاسفانه با رفتن به مجلس خواسته مردم شهرستانشان را فراموش کردند و حتي موفق به آوردن يک کارخانه به اين شهرستان براي بهبود وضعيت معيشت مردم نشدند.


  یک شهروند در خلال خرید از بازار شب عید بهبهان در خصوص وضعیت نامطلوب قدرت خرید مردم به ما گفت : امروز مردم به پاس رسوم دیرینه خرید در استانه شب عید وارد بازار میشوند اما آن شور همیشگی برای تقاضای جنس مورد نیاز وجود ندارد چرا که رکود عجیب و خاموشی دامان طیف گسترده ای از مردم را فراگرفته است .


  الا ایحال دولت امید هیچ گاه نتوانسته در مقیاس کوچکی از وعده های خود در قبال بهبود وضعیت اقتصادی مردم عمل کند و حتی برجام معروف هم دردی از مردم دوا نکرد !


  گزارش / سیده فاطمه ایزدی

  تاریخ انتشار: ۰۹:۵۷:۱۵ | شنبه, ۲۹ / اسفند / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.