Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 3
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  نامزدهای حاضر در صحنه انتخابات بهبهان را بیشتر بشناسیم / قسمت اول : عزیزالله سالاری

  عصر بهبهان : پایگاه خبری عصر بهبهان در نظر دارد در بسته انتخاباتی خود به معرفی کامل این افراد به صورت مساوی بپردازد تا مردم این شهرستان بیشتر با نامزد های دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی آشنا شوند.


  به گزارش پایگاه خبری عصر بهبهان ، در نخستین بسته انتخاباتی این ویژه برنامه ، یکی از نامزدهای مطرح حوزه انتخابیه مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت تا  برخی ویژگی های شخصیتی این فرد برای شهروندان روشن تر شود .


  از میان 15 نامزد حاضر در صحنه انتخابات بهبهان " عزیزالله سالاری " نامزد دوره قبل برای پلان نخست این ویژه برنامه انتخاب شده است که امید است تا پایان همراه باشید.  بیوگرافی مختصر :


  عزیزالله سالاری، متولد 1340 شهر بهبهان، دیپلم اقتصاد، لیسانس فلسفه و کلام اسلامی، فوق لیسانس فلسفه و حکمت اسلامی و دکترای عرفان اسلامی، عضو هیأت علمی دانشگاه صدا و سیما، مدرس دروس الهیات اسلامی  و ادبیات فارسی و اندیشه‌های سیاسی امام و ...، زادگاهش بهبهان است.


  - فعالیت در پیش از انقلاب، همپای شخصیت‌های مذهبی و انقلابی بهبهان.

  - عضو فعال کمیتۀ سیل زدگان و کمیتۀ عمران امام به مدت 2 سال (1359 تا 1361)، زیر نظر زنده­ یادان:حجة الاسلام شهید بخردیان و سید عمادالدین سیّدان.

  - بنیانگذار انجمن اسلامی مسجد اباذر در شهر بهبهان.

  - عضو شورای اتحادیۀ انجمن‌های اسلامی مساجد بهبهان.

  - عضو شورای حزب جمهوری اسلامی در شهر بهبهان.

  - مسؤول شاخۀ دانش­ آموزی حزب جمهوری اسلامی- بهبهان

  - عضو بسیج سپاه پاسداران، از آغاز تا پایان جنگ (دفاع قدس).

  - سخنران برای دین و دیار و انقلاب از سال 1359 تاکنون به‌شکل فعال.

  - شاگرد آیت­ الله شیخ محمدحسن مدرس (قدس سره) در دروس منطق و فقه (شرایع الاسلام).

  - اهل مطالعه در فلسفه، کلام، منطق، عرفان و ... و نیز مناظره با گروهکهای منافق و مادی‌گرا از سن 20 سالگی.

  - عضو انجمن اسلامی دانشجویان در دانشکدۀ الهیات دانشگاه تهران (سالهای 1367تا1369).

  - سابقۀ بیش از 9 ماه حضور در عرصۀ دفاع مقدس و نیز سالها  خدمت در پشت جبهه به‌شکل فرهنگی و آموزشی و ...

  - از سال 1360 و در سن 20 سالگی در سپاه پاسداران و یگان‌های رزمی، مساجد، حزب جمهوری و... به تدریس اعتقادات اسلامی و انقلابی اهتمام ورزیده و از چهره‌های سرشناس انقلاب در دیار خویش بوده و هست.

  - نگارش و تألیف بیش از 20 کتاب و ده‌ها مقاله در شاخه‌های مختلف فلسفه، کلام، عرفان، دفاع مقدس، روان‌شناسی، مسائل سیاسی و ...

  - طراح و نویسندۀ پاره‌ای از مجموعه‌های تلویزیونی مانند مرثیۀ خورشید، پرتو ولایت، حکمت ناب.

  - کارشناس بیش از 400 برنامۀ رادیویی در شبکه­ های فرهنگ، گفت و گو، معارف، قرآن . رادبو تهران

  - کارشناس صدها برنامۀ تلویزیونی و رادیویی برای فرهنگ اسلامی، انقلاب، مذهب تشیع و عاشورا؛ در شبکه­ های 1، 3، 4، 5، العالم، الکوثر، شبکۀ خبر، جام جم، خوزستان ، بوشهر، رادیو فرهنگ ، رادیو قرآن ، رادیو معارف ، رادیو تهران و رادیو گفت وگو همچنین مصاحبه‌ها و نوشته‌هایی هم گاهی در روزنامه‌های کشوری مانند اطلاعات،کیهان و جام جم در این باره داشته و دارد.

  - سابقۀ 35 سال تدریس فعال از سال 1359 تاکنون، در دبیرستان­ها، مراکز تربیت معلم و دانشگاه­های کشور.

  - معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان از سال 1377 تا 1381.

  - مدیریت گروه معارف اداره آموزش و پرورش بهبهان به مدت 2 سال.

  - مدیر گروه معارف واحد بهبهان به مدت 4 سال.

  - عضو یت شورای موسیقی و شعر سازمان صدا و سیما به مدت 2سال.

  - مدیر ارزیابی و نظارت اداره کل موسیقی و سرود سازمان صدا و سیما به مدت  2سال.

  - عضو شورای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی (منطقه 6) به مدت 3 سال.

  - ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان -با درجه بزرگ- به مدت بیش از دو سال و هفت ماه.

  - مسؤول پژوهشی دانشکده صدا و سیما.

  - معاون آموزشی و پژوهشی دانشکدۀ فلسفۀ رسانه- صدا و سیما

  - دبیر و یا عضو هیأت علمی همایش­های متعددی در دانشکدۀ صدا و سیما پیرامون انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و ادبیات آیینی و عاشورایی.

  - مدرس و محور کارگاه‌هایی برای روحانیان محترم در نقد فرقه‌های انحرافی و عرفان‌های کاذب.

  - از آغاز جریان اصول‌گرایی، از نظریه پردازان و حامیان معتدل این جریان بر مبنای دیدگاه رهبر فرزانۀ انقلاب بوده و هست و به اصلاحات انقلابی نه امریکایی- در چارچوب قانون اساسی وفادار است. همچنین بر این باور است که اصول­گرایی و اصلاح طلبی از نظر دیدگاهی، حقیقتاً مقابل هم نیستند.

  - استاد و پژوهشگر برتر رسانه ملی در سالهای  84،85،86،91،93،94

  در سال­های 1371 تاکنون، چندین بار به‌عنوان مدرس، استاد و پژوهشگر نمونه در سطح شهرستان و استان انتخاب شد.


  سالاری از نوجوانی تا کاندیداتوری مجلس به روایت تصویر :

  سالاری در کودکی  تصویری از حضور در جبهه  گفتگوی زنده در شبکه خبر  گفتگوی زنده با شبکه العالم  مناظره دوره نهم مجلس شورای اسلامی

  سالاری از دانشگاه تا کاندیداتوری مجلس


  عزیزالله سالاری در سال 1391 خود را اینگونه معرفی میکند :  من یک خونین دل انقلابی ، عاشق مذهب تشیع سرخ علوی و شیدای حضرت امام و فرزانه ی انقلاب هستم که از روزگار نوجوانی تا کنون با این عشق و اشتیاق زندگی کرده ام. از نظر خط سیاسی ، اصولگرای اهل اعتدال ، عقلانیت و اهل مدارای با مردم، پذیرای همه ی گروههای سیاسی که در چارچوب قانون اساسی می اندیشند و حرکترمی کنند. اهل تحمل سلیقه های گوناگون سیاسی ، آزادی اندیشه و قلم و بیان با حفظ خطوط قرمز نظام اسلامی که همان قلمرو قانون اساسی ، اخلاق و شریعت اسلامی و امنیت ملی است . اصلاحات هم در این چارچوب پذیرفتنی بوده ، اصلاحاتی که مدل مرز و بوم و فرهنگ و دین و انقلاب ماست (اصلاحات انقلابی )؛نه اصلاحات ساختار شکن و سازگار لائیک و سکولاریزم . دیدگاهی باز در مسائل هنر و فرهگ دارم و هنرمندان و هنر متعالی را دوست دارم.ادعا و اثبات می کنم که هیچگاه از این صراط نلغزیده و خارج نشده ام و در صحنه به صحنه ی انقلاب از آغاز تا کنون دردمندانه و شورمندانه و متفکرانه حرکت کرده و به هیچ انحرافی تن نداده ام.از سن نوزده سالگی معلم منطق و فلسفه بوده و از این رو اهل نقد و تحلیل و نظریه پردازی هستم.حال هر گروه و طیف و تشکیلاتی از بنده حمایت کند یا نکند، آسیبی به مواضع من وارد نمی سازد.  تعریفی که تحلیل های متفاوتی از تحلیل گران و عامه مردم به همراه داشته است اینکه سالاری میگوید بنده اصولگرای اهل اعتدال هستم و با اصلاحات انقلابی هم سازگاری دارم یعنی در قامت یک چهره مستقل وارد صحنه انتخابات شده بود ، چیزی که خود بارها از آن یاد کرده است.  سالاری میگوید هیچ گاه صلاح ندیدم برخی گروهها و تشکل های قدرتمند سیاسی سطوح بالای کشور را در حمایت سیاسی از خود همراه سازم و علیرغم برخی درخواست ها از این گروهها از جمله جبهه پایداری اما تشخیص دادم با دیدگاه خودم ادامه مسیر دهم.  سالاری بالاخره پس از فعالیت در دانشگاههای مختلف کشور و حضوری مستمر در دانشکده عالی صدا و سیمای جمهوری اسلامی در انتخابات دوره نهم مجلس شورای اسلامی پا به عرصه سیاسی گذاشت و در حالی که برخی چهره های شاخص این حوزه انتخابیه شرایط لازم رقابت را کسب نکردند موج قابل ملاحظه ای را توانست در فرجه تبلیغات با خود همراه سازد.  در تب و تاب حساس ایام انتخابات دوره نهم در حالی که برخی گمانه زنی ها از پیروزی یک نامزد دیگر حکایت میکرد اما در رقابتی نفس گیر سالاری با کسب تقریبا 14 هزار رای و محمد باقر شریعتی با تقریبا 12 هزار رای به مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی شهر بهبهان راه یافتند.


  حالا میدان در اختیار عزیزالله سالاری یک نامزد اصولگرای مستقل و محمد باقر شریعتی نامزد اصلاح طلب بود که به ناگاه در دور دوم اتفاقاتی در فضای مجازی نگاهها را تغییر داد و به یکباره موازنه به سود شریعتی سنگینی کرد و سالاری با همین شرایط از تصدی کرسی نمایندگی مجلس ناکام ماند.


  چهار سال به سرعت برق و باد گذشت و اکنون آوردگاه دیگری برای نامزدهای حوزه انتخابیه بهبهان فراهم شد تا باری  واجدین شرایط در رقابتی نفس گیر برای کسب کرسی سبز بهارستان عرض اندام کنند .

  سالاری این بار نیز با همان تفکرات گذشته خود  در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی پا گذاشت و معتقد است در این دوره وضعیت متفاوتی نسبت به گذشته رقم خواهد خورد .  برخی ویژگی های شخصیتی و حواشی پیرامون فعالیت های سیاسی سالاری  :  - احترام به قانون را وظیفه ذاتی هر ایرانی و نامزد انتخاباتی می داند

  - حضور مستمر در نمازجمعه حداقل در دوره انتخابات نهم و دهم مجلس شورای اسلامی

  - دیدار با برخی چهره های گمنام از جمله خانواده حسین پناهی و دیگر هنرمندان

  - مصاحبت با مردم و خوش رویی را در رفتارهای خود قرار داده است

  - سال گذشته به خاطر درج تیتری در روزنامه بامداد خوزستان با واکنش برهی چهره ها مواجه شد که پس از آن ابهامات این مقاله را با مطلب دیگری پاسخ داد

  - برخی نقل و قول ها در دوره انتخابات مجلس نهم وی را وارد حاشیه کرد  انتهای پیام


  پی نوشت : شهروندان میتوانند در مورد گفته های فوق از طریق بخش نظرات این نامزد انتخابات مورد ارزیابی قرار دهند. 

    

  تاریخ انتشار: ۱۴:۰۹:۵۲ | یکشنبه, ۱۸ / بهمن / ۱۳۹۴ عزیزالله سالاری
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C3

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.