Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  خالق فساد اقتصادی بازیگردان سیاسی دولت راستگویان !

  عصر بهبهان : کرباسچی با کارنامه‌ای خاص از شهرداری تهران راهی زندان اوین شد و بعد از مدت‌ها دوری از فعالیت سیاسی سرانجام در انتخابات ریاست جمهوری 88 به‌عنوان حامی مهدی کروبی و معاون اول وی شهرت پیدا کرد. وی یکی از افرادی بود که با پرورش سناریوی تقلب در انتخابات 88 در ذهن کروبی او را برای همیشه به یک شخصیت مطرود سیاسی تبدیل کرد.


  به گزارش عصر بهبهان ، پس از روی کار آمدن دولت خاتمی،‌ کرباسچی که حمایت گسترده دولت و بویژه وزیر کشور وقت عبدالله نوری را پشت سرش داشت،‌ در روزنامه‌‌های زنجیره‌ای موجی از اتهامات را روانه ضابطین پرونده کرد. در پی این اتهامات گسترده، سردار نقدی، در جلسه کمیسیون شوراهای مجلس پنجم حاضر شد و در بحث مبسوطی به ارائه آنچه در پرونده شهردار تهران گذشته، پرداخت و سپس به سؤالات نمایندگان از جمله فائزه هاشمی پاسخ داد.


  کرباسچی در دهه 70 به مشارکت در اختلاس و ارتشا، تضییع و تصرف اموال عمومی و دخالت در انتخابات پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی متهم بود و پس از برگزاری هفت جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات خود به سه سال زندان و 10 سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شد. کرباسچی همچنین به اتهام تضییع سه و نیم میلیارد تومان اموال شهرداری تهران به چهار سال حبس و 60 ضربه شلاق محکوم شد.  کرباسچی از جمله افرادی است که فتنه سال88 را قبول داشته چرا که ایشان در مصاحبه با خبرگزاری مهر گفت:آقایان موسوی و کروبی  رفتار خلاف قانون نداشته اند. حرف های آن ها اعتراض به شرایط  وضع  موجود بود و در حمایت از سران فتنه در چندین مراسم و مصاحبه حمایت کرده است از جمله در مراسم افطاری که در تیرماه امسال در سالن سران برگزار شد،خواهان رفع حصر فتنه گران شد و آنان را مظلوم خطاب نمود!!


  اما نگفت به این مظلومین چه کسی ظالم کرده است؟ یعنی نظام که حکم به حصر آنان داده است ظلم کرده است؟ و این حرف به جز حرف ضدانقلاب است؟! آیا ضدانقلاب غیر از این به نظام اسلامی اتهام وارد می کنند؟!آیا این اتهام کمی است که بخواهیم به سادگی از آن عبور نماییم؟!


  امّا نگفت که این چه اعتراضی بود که 8 ماه کشور را با بحران مواجه کرد؟ این چه اعتراضی بود که این فتنه گران حاضر نشدند خط خود را از دشمنان قسم خورده نظام اسلامی جدا نمایند؟! دهها بیانیه از سوی سران فتنه تا سال 89 یعنی بعد از قریب به یک سال که از انتخابات 88 گذشت صادر نمودند اما حتی یکبار خط خود را از ضدانقلاب جدا نکردند!


  رهبر معظم انقلاب در آخرین دیدار خود در جمع ائمه جمعه فرمودند:«در آن سال، برخی با حرفهای منکَر و ناپسند، ادعای تقلب را مطرح کردند و خواستار بر هم خوردن نتایج آرا شدند.ما با آنها خیلی مماشات کردیم که جزئیات آن طولانی است، گفتیم بیایید هر تعداد صندوق که می خواهید بازشماری شود اما به توصیه ها اعتنایی نکردند چون بنا نبود که حرف حق را بپذیرند. آن کار و آن ادعا، خسارتهای زیادی بر ملت و کشور وارد آورد که تاکنون جبران نشده و نمی دانیم قرار است کی جبران شود!»


  البته از کرباسچی و امثالهم انتظاری نیست که پای انقلاب و نظام اسلامی بماند او در زمانی که در سال 1352 دستگیر شد در نامه ای که در تاریخ1352/9/27 می نگارد،او در نامه فدایت شوم به ساواک اینگونه می نویسد:« بمنظور ابراز حسن نیت و صمیمیت و مراتب میهن پرستی و شاهدوستی خود بدینوسیله تعهد مینمایم از این تاریخ صمیمانه با سازمان اطلاعات و امنیت کشور همکاری نموده و چنانچه افراد منحرف و خائن باینجانب مراجعه نمودند مراتب را فورا گزارش دهم در صورت تخلف سازمان امنیت مجاز است هر گونه تصمیم مقتضی درباره من اتخاذ نماید.» همین کرباسچی بود که مشاور ارشد ستاد شیخ کروبی شد و در روز انتخابات در سال88 به موسوی رأی داد! اما از مسئولان شهرمان انتظار بهتری داریم.


  فتنه 88 ساده نبود که بخواهیم به سادگی از آن عبور کنیم! انتظار بود که مسئولان دزفول با حساسیت بیشتر به این نکته توجه نمایند و در آستانه انتخابات فضای شهر را با حضور اینگونه افرادی که هنوز هم بعد از گذشت چند سال از آن فتنه،بدنبال تطهیر فتنه گران بوده و هستند،ملتهب ننمایند.


  تاریخ انتشار: ۱۳:۵۲:۴۶ | یکشنبه, ۲۵ / بهمن / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.