Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • هژمونی بدحجابی در خیابان های بهبهان در سایه سکوت مسئولان / وقتی دعواهای سیاسی جایگزین کار فرهنگی میشود !

  عصر بهبهان : حفظ و تقويت حجاب يكي از خواسته‌هاي به حق مردم پس از انقلاب اسلامي است. پس از سال‌هاي پيروزي انقلاب موضوع حجاب اسلامي و بدحجابي يكي از مباحث مهم و اساسي در حوزه مسائل اجتماعي، فرهنگي و سياسي بوده است.


  به گزارش عصر بهبهان ، بدون ترديد رعايت حجاب و عفاف يك مسئله كاملا قانوني، شرعي و از ضروريات دين است و از سويي ديگر بي حجابي و بدحجابي در قانون جرم است.

  در ماده 638 قانون مجازات اسلامي آماده است هر كس عملاً در انظار، اماكن عمومي و معابر تظاهر به عمل حرامي كند علاوه بر كيفر عمل به حبس از 10 روز تا دو ماه يا 74 ضربه شلاق جريمه مي‌شود و اگر مرتكب عملي شود كه نفس آن عمل داراي كيفر نباشد ولي عفت عمومي را جريحه دار كند فقط به حبس از 10 روز تا دو ماه يا 74 ضربه شلاق محكوم مي شود.


  این روزها خیابان های دارالمومنین بهبهان به نمايشگاه مد و آرايش تبديل شده است و مردم از اين وضعيت ناراحت و نگران هستند.  انگار موضوع مبارزه با بدحجابي فصلي شده و همه بهار و تابستان را فصل مبارزه با بدپوششي مي‌دانند. اين تصور غلط يك بار براي هميشه بايد از بين برود و مبارزه با معضل بدپوششي در تمام فصول سال به اجرا درآيد.


  این نخستین بار نیست که این قبیل پوشش‌های نا به هنجار توسط مانکن هایی در سطح شهر تبلیغ می شوند. به عنوان نمونه پوشش ساپورت ، نخستین بار توسط دختران مانکن و با حضور در پاساژ ها و مراکز خرید در حالی که این نوع پوشش را بر تن داشتند، در میان مردم تبلیغ و شروع به گسترش کرد.


  این در حالی بود که قیمت این نوع پوشش در همان زمان نیز بسیار ارزان بوده و در بسیاری از مغازه ها می‌شد آن را با قیمتی نظیر ۵ هزارتومان نیز خریداری کرد.


  در این گیر و دار و فضای مسموم بدحجابی شهر مسئولین و متولیان فرهنگ در سکوتی مرگبار  غرق در دعواهای سیاسی و منافع جناحی خود هستند به طوری که فراموش کرده اند این شهر خاستگاه و مدفن هزاران شهید گلگون کفنی است که در دفاع از ناموس و ارزش ها شربت شیرین شهادت را نوشیدند .


  بهبهان از دیرباز به حجاب دختران و زنان و به علم و متانت پسران و مردان خود شهره بوده است و تاریخ از این شهر بزرگ به نیکی یاد میکند حال چه شده است که سیمای زیبای این شهر اصیل و خوشنام در غبار بی توجهی ها و رفتار های منفعلانه مسئولین آماج ترویج فرهنگ بی فرهنگی شده است ، چه کسی باید پاسخگو باشد.


  مغازه ، مجتمع ، موسسه رنگ و لعاب تهاجم فرهنگی گرفته است ، تا چه زمانی باید نظاره گر بود و مستغرق در مسائل سیاسی بود !   


  در پایان این نوشتار ضمن قدردانی فراوان از نیروی انتظامی ، بسیج و نهاد قضایی شهر بهبهان به خاطر همه تلاش ها و زحماتی که بر هیچ فرد واقع بینی پوشیده نیست، انتظار آن است که این مقوله با تامل وآگاهی لازم مورد تدبیر درست قرار بگیرد.

  تاریخ انتشار: ۰۹:۱۹:۵۰ | سه شنبه, ۲۲ / دی / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.