Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  سهم بهبهان از سورپرایز اقتصادی دولت در دهه فجر چقدر است / کلید تدبیر در قفل مسکن مهر بهبهان خواهد چرخید !

  عصر بهبهان : انداختن توپ رکود در بازار مسکن در زمین دولت قبلی چیزی نیست که بشود این روزها، از چشم مخاطبان پنهان داشت، ولی با این تفاسیر هنوز معلوم نیست تکلیف خانه دار شدن مردم چه می شود.


  به گزارش عصر بهبهان ، بازار مسکن نیز پس از روی کار آمدن دولت یازدهم تا امروز همچنان وضعیت خوبی ندارد. هر چند که با روی کار آمدن حسن روحانی در همان ابتدای کار کمی تکان خورد، ولی به واسطه افزایش دستمزد و مصالح دوباره به وضعیت رکود تورمی بازگشت. مردم در حال حاضر و پس از گذشت 2 سال و چند ماه  از عمر دولت، قدرت خرید مسکن را ندارند و همین امر بازار مسکن را دچار رکود شدید کرده است.


  از سوی دیگر دولتی ها هنوز طرح جایگزین مسکن مهر را به درستی معرفی نکرده اند و یک روز سخن از مسکن اجتماعی است و یک روز سخن از مسکن امید، همین امر موجب ابتر ماندن طرح ملی ای چون "مسکن مهر" شد. طرحی که هزاران میلیارد تومان از بودجه کشور را به خود تخصیص داد و به درستی داشت بخشی از گره های مشکل خانه دار شدن ایرانیان را باز می کرد. نیمه کاره ماندن تعداد زیادی از خانه های مسکن مهر آنها را عملا غیر قابل زندگی نموده و باعث تلف شدن هزاران میلیارد تومان در این طرح ملی شده است.


  انداختن توپ رکود در بازار مسکن در زمین دولت قبلی چیزی نیست که بشود این روزها، از چشم مخاطبان پنهان داشت، ولی با این تفاسیر هنوز معلوم نیست تکلیف خانه دار شدن مردم چه می شود. البته بسیاری از کارشناسان هم معتقدند پایین آمدن نرخ مسکن در ابتدای کار دولت روحانی ناشی از همین نبود تقاضا در بازار مسکن بوده است نه سیاست های دولت یازدهم.


  با چرخشی کوتاه به گذشته و مرور عملکرد دولت قبلی براحتی میتوان فاصله های فاحش نگرش ناکارآمد این دولت را در بخش عمران و تحولات ساختاری احساس کرد به طوری که اگر در بهبهان خوزستان کمی تامل کنیم در دو سال گذشته  هیچ اثری از طرح های عام المنفعه و اجتماعی و حتی پروژه های اشتغال زایی به چشم نمیخورد .


   روز گذشته وقتی برنامه های دولت در خوزستان حداقل در بخش راه و شهرسازی اعلام گردید روزنه های امید بخش را برای مردمی که همچنان در انتظار تدبیر و امید هستند برای همیشه بسته نگه داشت.


  با این حال رحمانی مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: در دهه فجر امسال 54 پروژه بخش راه و شهرسازی استان با اعتبار 442 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.


  وی ادامه داد : 15 پروژه در بخش مسکن مهر و 39 پروژه در حوزه راه افتتاح می‌شود تا بخش از مشکلات استان در حوزه مسکن و راه مرتفع شود.

  گویا قرار است در ویژه برنامه های دولت یازدهم در دهه فجر امسال 112 واحد از مسکن مهر شهرستان بهبهان به بهره برداری برسد و در بخش راه نیز  عریض و ایمن‌سازی محور بهبهان – تشان به طول 11 کیلومتر نیز در اولویت این برنامه ها قرار گیرد.


  هرچند این  قلیل خدمات دولت یازدهم در بخش راه و مسکن از طرح های نیمه تمام دولت گذشته محسوب میشود و تیم اقتصادی دولت هنوز برنامه های فاخری را برای استان های محروم در نظر نداشته است اما میتوان از ان به عنوان نقطه عطفی در آشتی دولت با مسائل اجتماعی مردم یاد کرد.

  تاریخ انتشار: ۱۲:۱۴:۰۴ | چهارشنبه, ۷ / بهمن / ۱۳۹۴ مسکن مهر بهبهان
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.