Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  تقدیر اهالی یک منطقه از دانشگاه پیام نور بهبهان به خاطر پخش اذان / وقتی مسئولین صدای " ارگ " در تالارها را بر اذان در مساجد ترجیح می دهند!

  عصر بهبهان : جمعی از اهالی کوی تامین اجتماعی بهبهان از مدیریت دانشگاه پیام نور این شهر به دلیل پخش منظم اذان حتی در روزهای تعطیل تقدیر کردند.


  به گزارش عصر بهبهان ، شهر دارالمومنین بهبهان در گذشته نه چندان دور به گلبانگ مناره های مساجد قدیمی شهره بود ، شهری که در هر نقطه آن سکنی میگزیدی صدای دلنشین قرآن و اذان تو را به یاد خدا می انداخت.


  اما امروز شهر بهبهان تا چند صباحی دیگر به شهر تالارها مشهور میشود چرا که تا دلت بخواهد مالکان اراضی حاشیه این شهر با هزینه های آنچنانی اقدام به ساخت قصرهای شادی جهت برگزاری مناسبت ها کرده اند و روز به روز این ساخت و سازها  نیز در حال افزایش است .


  در غبار احداث تالارهای مدرن در این شهر دیگر نه مسئولی و نه مالکی به فکر ساخت یک مسجد نیست ، اهالی مناطقی از بهبهان که باید فرسنگ ها برای شرکت در نمازجماعت مسجد از خانه پیاده روی کنند و یا شاید به دلیل این فقدان از این همه فاصله خسته شوند و دیگر حضور در مسجد را به فراموشی بسپارند.   

  اما در این غبار بی توجهی متولیان و مسئولین ، مدیریت یک دانشگاه در این شهر با پخش منظم اذان و دعا در طول شبانه روز امیدواری را در منطقه کوی تامین اجتماعی زنده کرد و به همین سبب جمعی از این اهالی در ارتباط با این پایگاه خبری از مدیریت دانشگاه تقدیر کردند.

   این مسئله امروز چنان اهمیت دارد که باید اقدامی عاجل در این زمینه صورت پذیرد ، چرا که امروز شهروندان حاشیه شهر به شدت از این موضوع نگران و گله مند هستند ، شهری که دارالمومنین را یدک میکشد چگونه باید پذیرفت که از نبود مسجد در نقاط پر تراکم رنج میبرد .


  شهروندی از  فاز 4 فرهنگیان در ارتباط با این پایگاه خبری ضمن اعلام نارضایتی اهالی این منطقه از نبود مسجد اظهار داشت : بانوان و مردان این منطقه برای اقامه نماز جماعت باید فرسخ ها پیاده روی کنند تا در مسجد 500 دستگاه حضور پیدا کنند که این مسئله بسیار نگران کننده است.


  اما سوای از این نارضایتی ها چگونه تاکنون فکری به حال این مشکل جدی نشده است تا اینکه به مرور زمان شاهد فراموشی ساخت مسجد در بافت جدید شهری باشیم ، متولیان امر چه کسانی هستند ، داعیه داران مباحث فرهنگی و اجتماعی چرا سکوت کرده اند؟

  چرا دست به جیبان سیاسی و انتخاباتی به این مسئله مهم و حیاتی توجه نیمکنند !


  پی نوشت : تعداد زیادی از اهالی کوی تامین اجتماعی و بخش های همجوار از بی توجهی مسئولین به این مسئله مهم ابراز نارضایتی کردند و از این پایگاه خبری خواستار پیگیری لازم تا حصول نتیجه مطلوب شدند.


  تاریخ انتشار: ۰۹:۳۱:۰۶ | پنجشنبه, ۳ / دی / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.