Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 5
1 0
 • (رتبه فعلی 1.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 1
 • گزارش /

  چرا دولت از مدافع برجام حمایت نکرد /شریعتی اسیر کدام بازی سیاسی اصلاحات شد / چرا یاران شریعتی به سمت نامزدی دیگر غش کردند!

  عصر بهبهان : نکته قابل توجه در این مسئله پراکندگی یاران شریعتی در این انتخابات بود. کسانی که روزی برای نماینده فرش قرمز پهن میکردند و برای رسیدن به اهداف و منافع خود همه جوره خود را وقف وی کرده بودند ، به یکباره از اطرافش پراکنده شدند و در لحظاتی که باید در ناخوش احوالی های سیاسی همراهش باشند با چرخش اصلاحات استان به سمت نامزد دیگر انتخابات غش کردند.


  به گزارش عصر بهبهان ، انتخابات مرحله اول مجلس دهم در بهبهان با همه تلخ و شیرینی هایش گذشت و به خاطره های سیاسی اذهان مردم پیوست اما همچنان یک سوال بی جواب در ذهن مردم این شهر باقی مانده است که تا سالها منتظر شنیدن پاسخ آن هستند وآن این است که چرا شریعتی نماینده بهبهان با وجود دفاع تمام قد از دولت تدبیر در قضیه برجام و سایر مسائل کلان حمایت خودش را وی محروم کرد.


  به جرات میتوان گفت ، شریعتی تنها نماینده خوزستان در مجلس بود که برای به ثمر نشستن برجام و تصویب آن در صحن علنی مجلس از همه توان خود استفاده کرد ، از سپر شدن فیزیکی در برابر انتقادات مخالفان برجام تا دست نوشته های حمایتی در خلال روند رای گیری طرح  که تا هفته ها تیتر یک نشریات داخلی و برخی رسانه های خارجی بود ، همچنین بی تفاوتی به سیاست های غلط اقتصادی دولت یازدهم!  شریعتی که در مدت دو سال و نیم از عمر دولت تدبیر سکان دار نمایندگی مجلس مردم بهبهان بود بنا به تشخیص فکری و سیاسی هیچ گاه خود را در مقام انتقاد از دولت ندید و اگر از چند نطق ملایم پیش از دستور و میان دستور وی در صحن مجلس در طول این مدت فاکتور بگیریم ، متوجه خواهیم شد که شریعتی بیش از آنچه که مطالبه گر حقانیت مردم از دولتمردان باشد حامی بی چون و چرای آن در مجلس نهم شده بود.  در این اثنا دولت اما آب پاکی را بر روی دست نماینده مدافع خود ریخت و در معرکه ای که میبایست یار و یاورش باشد نه تنها حامی نبود بلکه با معرفی یک نامزد اعتدالی تمامی معادلات سیاسی این حوزه انتخابیه را برهم زد تا جایی که شریعتی علیرغم حضور در جلسات سران اصلاحات و نمایندگان اعتدالی در پایتخت نتوانست رضایت این جناح سیاسی را جلب کند و اتفاقی را  به نظاره نشست که هیچ فعال سیاسی و تحلیلگری ان را پیش بینی نکرده بود.


  نکته قابل توجه در این مسئله پراکندگی یاران شریعتی در این انتخابات بود.  کسانی که روزی برای نماینده فرش قرمز پهن میکردند و برای رسیدن به اهداف و منافع خود همه جوره خود را وقف وی کرده بودند ، به یکباره از اطرافش پراکنده شدند  و در لحظاتی که باید در ناخوش احوالی های سیاسی همراهش بودند با چرخش اصلاحات استان به سمت نامزد دیگر انتخابات غش کردند.  اینکه چرا اصلاحات و اعتدالی ها اینگونه با مهره های سیاسی خود در عمود زمان برخورد میکنند جای بحث دارد اما مسئله ای که ذهن انسان را به خود مشغول میکند ، نمک خوردن و نمک دان شکستن کسانی است در مدت 4 سال وکالت شریعتی در مجلس بر توسن خوشبختی بی محابا می تاختند اما به ناگاه با یک تغییر استراتژی فرار را بر قرار ترجیح دادند .  در پایان باید به این نکته اشاره کرد که نماینده مجلس بهبهان علیرغم دفاع همه جانبه از برجام بی فرجام دولت و  رفتارهای انفعالی در برابر سیاست های اشتباه دولتمردان لکن اقدامات ملموسی در سطح شهرستان به ثمر نشاند که تاکنون هیچ چهره اصلاح طلبی نکرده بود ، پیگیری های مستمر پروژه گاز بیدبلند 2 ، راه اندازی موقت بیمارستان ولی عصر (عج) ، ثبت گلزار نرگس در تقویم ملی و برخی طرح های در دست اجرا که همگی در طول این 4 سال نمایندگی به بار نشست.


  تاریخ انتشار: ۱۰:۳۷:۵۰ | شنبه, ۲۹ / اسفند / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C5

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.