Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  چتر آلوده آلاینده های پالایشگاه گاز بیدبلند بر سر اهالی روستا /حق مردم از این آلایندگی ها چیست؟

  عصر بهبهان : امیدواریم نمایندگان و کسانی که با نادیده گرفتن این آلودگی ها مردم منطقه را از دریافت عوارض آلایندگی محروم کرده اند با مشاهده این تصاویر اندکی با خود تامل کرده و با بازنگری در قوانین موجود، حقوق از دست رفته ساکنین روستاهای همجوار این شرکت را به آنان بازگردانند.


  به گزارش عصر بهبهان ، وجود انواع آلاینده های خطرناک و آسیب مستقیم آن به محیط زیست منطقه از گیاهان گرفته تا جانوران و انسان ها، برهم زدن توازن اجتماعی و بروز انواع پدیده های خطرناک از اعتیاد گرفته تا قاچاق و سایر معضلات اجتماعی، تحمیل هزینه های سنگین زندگی بر مردم، از بین رفتن طبیعت و ده ها مشکل دیگر تنها بخشی از مصیبت هایی است که مردم روستاهای پیرامون منطقه گاز با آن دست به گریبانند.


  در این بین اما دولت و وزارت نفت وظیفه دارند در ازای تمامی مضراتی که به مردم وارد کرده و مشکلاتی که برای آنان ایجاد می کنند با پرداخت حق آلایندگی و کمک به ساخت و ساز و رفع محرومیت از این مناطق، مرهمی هر چند کوچک بر زخم های گسترده شهروندان این مناطق بگذارد اما علی رغم تمامی دید و بازدیدها و وعده و وعیدهای فراوان، شرکت های آلاینده همچنان از پرداخت عوارض در راستای بهبود وضعیت مناطق پیرامونی گاز ونفت  معاف هستند.  این که چرا نمایندگان مجلس و سایر مسئولین کشوری نمی خواهند به حقوق شهروندان استان به خصوص ساکنین مناطق جنوبی استان و حاشیه های شرکت های گازی و پالایشگاه ها احترام بگذارند پرسشی است که تنها یک پاسخ می تواند داشته باشد و آن این که متاسفانه کسانی که مانع از پرداخت حق آلایندگی به مردم محروم جنوب استان خوزستان می شوند از نعمت زندگی در این مناطق بی بهره بوده و در مناطق خوش آب و هوا روزگار می گذرانند!


  نمایندگان و مسئولینی که حتی در ذهنشان هم تصور نمی کنند برای یک روز زن و فرزندان خود را به این مناطق آورده تا اندکی با درد و رنج ساکنین محروم و مظلوم این مناطق آشنا شوند.

  تصویر زیر از روستای بیدبلند گرفته شده است که دود ناشی از آلاینده های گازی چترگونه بر آسمان دو روستای بیدبلند و بیدزرد مستولی شده است اما مردم این روستا شاید به دلیل بی توجهی های مسئولین به این پدیده آسیب زننده محیط زیستی سکوت اختیار کرده اند.


  تاریخ انتشار: ۱۱:۲۴:۵۸ | چهارشنبه, ۳۰ / دی / ۱۳۹۴ پالایشگاه گاز بیدبلند
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.