Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش /

  عیادت رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز از رئیس بیمارستان بهبهان+ تصاویر

  عصر بهبهان : دکتر ایدنی گفت: شورای تامین شهرستان،باید حادثه را بگونه ای مدیریت کند که مردم و بیماران از دریافت خدمات سلامت محروم ومتضرر نشده و پزشکان با رغبت و احساس امنیت در شهرستان حضور یابند


   به گزارش عصر بهبهان ، صبح روز پنجشنبه 9 مهر 1394 دکتر اسماعیل ایدنی رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز به همراه دکتر علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و دکتر اسپید نایب رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور با حضور در شهرستان بهبهان از رییس بیمارستان شهید زاده که  مورد سوقصد و تحت عمل جراحی قرار گرفته بود عیادت و با حضور در اورژانس بیمارستان با پرستاران و پزشکان در خصوص حادثه رخ داده به گفتگو پرداختند.

  رئیس دانشگاه در ادامه بازدید خود از دانشکده علوم پزشکی بهبهان در نشستی با حضور پزشکان و پرستاران شهرستان شرکت کرد. دکتر ایدنی در این نشست ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع جامعه پزشکی شهرستان بهبهان گفت: وقوع چنین حوادثی باعث تاخیر در خدمت رسانی به مردم میشود.

  وی خاطرنشان کرد: متاسفانه حمله همراهان بیمار به پزشکان ناشی از مشکلات فرهنگی و فضای نامطلوب موجود در جامعه است که بخشی از آن ممکن است به دلیل پزشک ستیزی باشد که توسط رسانه ها به آن دامن زده شده است.

  ایدنی با ابراز نگرانی از بروز و افزایش خشونت در جامعه و محیط های درمانی گفت: مقدمه خشونت رفتاری و فیزیکی، خشونت کلامی است که به خشونت رفتاری منتهی میشود و برای جامعه پزشکی بسیار خطرناک است زیرا در صورت عدم تامین امنیت شغلی و جانی برای پزشکان ممکن است نیروهای متخصص رغبتی برای حضور در چنین مناطقی نداشته باشند و مردم از دریافت خدمات محروم شوند لذا انتظار داریم که مسئولین انتظامی و قضایی شهرستان بهبهان شرایط را به گونه ای مدیریت کنند که پزشکان متخصص و طرحی بیشتری جذب استان و شهرستان شوند

  رئیس شورای عالی نظام پزشکی کشور تاکید کرد: با وجود اینهمه خدمات پزشکی  که در کشور انجام می شود و خودکفایی  که در زمینه ارائه خدمات سلامت در کشور حاصل گردیده ،حوادثی از این قبیل کل خدمات پزشکان و نظام ارایه دهنده خدمت را زیر سئوال می برد. اگر پزشکانی که در بهبهان هستند احساس امنیت نکنند، بیشترین کسانی که از این مسئله آسیب می بیند مردم و بویژه بیمارانی خواهند بود  که نیاز به دریافت خدمات سلامت دارند.

  وی افزود: پزشک باید در امنیت  کامل روانی کارش را انجام شود اگر مشکلی وجود داشته باشد باید بررسی حقوقی و فنی  شود که نیاز به کار کارشناسی از سوی مراجع ذی صلاح است. قوه قضاییه و سازمان نظام پزشکی کشور به این مشکلات رسیدگی می کنند و اگر قصوری در درمان رخ داده باشد  برخورد خواهند نمود.  اما این مسیری نیست که فرد خودش بخواهد ورود کند. قطعا در این شرایطی که بوجود آمده بخشی از نیازمندان واقعی خدمات سلامت در این شهر در یک شرایط پراسترس خدمات دریافت می کنند.

  رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز خاطرنشان کرد: همراهان و بستگان یک بیمار نباید فضایی ایجاد کنند که دیگر بیماران هم ،متضرر شوند و بر همین اساس  افرادی که در شهرستان بهبهان از مرجعیت بیشتری در بین مردم برخوردار هستند باید در آرام کردن فضای عمومی جامعه تلاش کنند تا به اعتماد بین مردم به عنوان دریافت کنندگان خدمت و جامعه پزشکی به عنوان ارائه دهندگان خدمت به هر دلیلی آسیب وارد نشود .

  ایدنی در پایان با بیان اینکه وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی به طور جد پیگیر این موضوع و موارد مشابه هستند، گفت: انتظار میرود که مسئولین نظامی و انتظامی و همچنین فرماندار و دادستانی محترم و شورای تامین شهرستان بهبهان ضمن اعلام صریح مواضع خود در این رابطه، پیگیریهای لازم را انجام داده و برهم زنندگان نظم عمومی جامعه و متعرضین به کارکنان و بیت المال را دستگیر کنند تا چرخه خدمت رسانی به مردم دچار اختلال نشود کما اینکه اگر در رسیدگی به وضعیت بیماران قصوری رخ دهد باید از مسیر قانونی آن پیگیری شود که بدون شک نتیجه بخش خواهد بود.

  دکتر زارع زاده سرپرست دانشکده علوم پزشکی بهبهان نیز دز این نشست ضمن تشکر از حضور دکتر ایدنی و هیئت همراه با اشاره به انعکاس خبر اتفاق اورژانس بیمارستان شهید زاده و متعاقب با آن صدمه دیدن دکتر خدادوست در سطح ملی تقاضا نمود با همکاری هم در جهت کاهش التهاب بوجود آمده سعی کنیم چرا که هر چه زودتر التهاب فروکش کند استرس کمتری خواهد بود و به تبع آن راحتتر عوامل این حادثه شناسایی میشوند.

  وی در ادامه خاطرنشان کرد: وظیفه خود میدانیم دغدغه های جامعه پزشکی از اتفاقات اخیر را با تمام جدیت تا حصول نتیجه  پیگیری نمائیم. در ادامه دکتر نژاد صفوی رئیس نظام پزشکی بهبهان خواستار تصمیم قاطع و همه جانبه با در برخورد با مسببین اتفاق شد و بر لزوم توقعات معقول از جامعه پزشکی و پیگیری مسائل این قشر بخصوص در بخش اورژانس تاکید نمود.

  دکتر اسپید نائب رئیس مجمع عمومی شورای عالی نظام پزشکی نیز در ادامه این نشست خواستار برخورد مناسب با عوامل این اتفاق شد و اذعان داشت: با توجه به تعرضات صورت گرفته اگر برخورد مناسبی صورت نگیرد برای هیچ کس انگیزه خدمت باقی نمی ماند.

  دکتر اسپید یادآور شد: جامعه پزشکی تحت هیچ شرایطی از وظایف خود عدول نمیکند و با توجه به اینکه خشونتها رو به فزونی است باید امنیت کاری لازم برای این قشر همواره وجود داشته باشد.این یک مسئله ملی است و باید راهکارهای لازم در این خصوص اتخاذ گردد.

  دکتر علی خدادادی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان نیز در این نشست ضمن ابراز تاسف از سوقصد به جان پزشک بیمارستان بهبهان گفت: جامعه پزشکی به عنوان یک جامعه مرجع می تواند به عنوان یک پتانسیل نیرومند در مقابله با تعارضاتی که در جامعه بروز می دهد مورد استفاده  قرار گیرد و این در حالیست که اکنون خود جامعه پزشکی مورد هجمه قرار  گرفته است و این جای تاسف دارد و قطعا برخورد با عوامل ایجاد کننده از طریق مراجع ذیصلاح میتواند مثمر ثمر باشد ولی باید با ارتباط با سازمان های مردم نهاد حوزه درمان به دنبال ترویج فرهنگ دوستی و مقابله با خشونت در جامعه باشیم.

  در پایان این نشست مهندس ملک خدایی فرماندار و رئیس شورای تامین بهبهان گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای برخورد با مسببین حادثه ارائه نمود.


  لازم به ذکر است ، چند روز پیش از این، دکتر خدا دوست رئیس بیمارستان شهید زاده بهبهان از سوی افرادی ناشناس مورد سوء قصد قرار گرفت خوشبختانه وضعیت وی مطلوب گزارش شده است.


  تاریخ انتشار: ۱۸:۴۷:۲۸ | شنبه, ۱۱ / مهر / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.