Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 1
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • خبری ناگوار برای شهروندان بهبهانی /

  سند مالکیت دولت در نرگس زار بهبهان ابطال شد !

  عصر بهبهان : معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به صدور حکم ابطال مالکیت دولت بر نرگس زار بهبهان، خواستار بررسی مجدد پرونده از سوی قوه قضائیه و حفظ این میراث ملی شد.


  به گزارش عصر بهبهان ، مسعود منصور ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه پنجاهمین دوره آموزشی ویژه مدیران ستادی و استانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در نشست خبری با اشاره به پرونده وسیع ترین نرگس زار کشور اظهار کرد: شهرستان بهبهان واقع در استان خوزستان تنها رویشگاه گل نرگس با وسعت بالا در کشور است که سالانه حجم قابل توجهی از این گونه گیاهای تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می کند.

  معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری ادامه داد: این اراضی در سال ۱۳۶۵ با تلاش اداره منابع طبیعی استان خوزستان به عنوان عرصه ملی شناسایی و تعریف شد که پس از درج آگهی به منظور اطمینان از عدم معارض و سایر تشریفات ادارای، در سال ۶۷ سند این عرصه به عنوان اراضی ملی به نام دولت اخذ شد، البته از ابتدای این پروسه همواره افرادی مدعی مالیکت نرگس زارها شده و طرح دعوی کردند اما به دلیل نبود مستندات راه به جایی نبردند.


  سند مالکیت دولت در نرگس زار بهبهان ابطال شد


  وی بیان کرد: در این راستا معارضانی هستند که ادعای آنها مبنی بر مالکیت نرگس زارها در کمیسیون ماده واحده و دادگاه بدوی رد شد اما متاسفانه در دادگاه تجدید نظر رای به نفع آنها صادر و به موجب آن سند مالکیت دولت درعرصه مذکور ابطال شد.

  منصور با اشاره به ثبت نرگس زارهای بهبهان در فهرست میراث طبیعی ملی طی سال گذشته یادآور شد: نگرانی منابع طبیعی بر این است که در صورت ابطال مالکیت دولت بر این عرصه، حفظ و ابقای این سرمایه ارزشمند ملی از حدود اختیار منابع طبیعی خارج شده و غیرممکن خواهد شد.


  قوه قضائیه جلوی این رویداد تلخ را بگیرد


  معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها گفت: منابع طبیعی در آخرین اقدام قضایی خود خواستار بررسی مجدد این پرونده توسط رئیس قوه قضائیه شده است تا بلکه راهی برای جلوگیری از وقوع این رویداد تلخ پیدا شود.

  تاریخ انتشار: ۲۰:۰۵:۰۳ | چهارشنبه, ۷ / بهمن / ۱۳۹۴ نرگس بهبهان
  اشتراک گذاری

  نظر دهی MOD_AMC_HAS_C1

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.