Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • در گفتگو با رهیاب مطرح شد:

  مخالفت صریح علما و روحانیون خوزستان با ترویج کنسرت های موسیقی/هنر اسلامی در حاشیه افکار همایونی!

  عصر بهبهان : عصر بهبهان : قبل از عید که می شود تب کنسرت ها به جان اداره کل ارشاد خوزستان می افتد انگار دستی می خواهد با تخدیر موسیقی کاری کند تا یادمان برود مشکل کار و اشتغال در استان بیداد می کند  به گزارش عصر بهبهان به نقل از  رهیاب نیوز ،قبل از عید که می شود تب کنسرت ها به جان اداره کل ارشاد خوزستان می افتد انگار دستی می خواهد با تخدیر موسیقی کاری کند تا یادمان برود مشکل کار و اشتغال در استان بیداد می کند.

  اداره ارشاد این روزها با تمام وجود شهر را حیاط خلوت گروه های موسیقی کرده است تفاوتی هم برایش ندارد هر کس که سازی داشته باشد برایش کوک می کند خلاصه همایون قنواتی برای کنسرت های مورد انتقادش در سال اواخر سال پیش سنگ تمام گذاشته است.

  از آنجا که نام این اداره ارشاد اسلامی است قطعا برای بررسی اقدامات آن باید به اسلام شناس ها مراجعه کرد هرچند اگر آقایان به رهنمودهای علما بی توجه باشند، نمی گوییم مدیر کل ارشاد باید عالم دین باشد ولی به عنوان مجری باید نگاهش به دهان علما باشد تا آنها حکم  دین را ترسیم کنند تا مدیران و مسئولین دچار التقاط و برداشت های غلط نشوند.

  مدیران اجرایی ما باید رابطه تنگانگی با علمای دین داشته باشند و جهت دهی فکری و دینی خود را از آنان بگیرند چیزی که این روزها احساس می شود در برگزاری این همه کنسرت موسیقی لحاظ نشده است  چرا که علمای استان چیزی می گویند و مدیر کل ارشاد خوزستان راه دیگر می رود.

  در زیر نظر برخی از علمای استان را در خصوص افزایش بی رویه کنسرت های موسیقی در استان می خوانید:

  این کنسرت ها یک رویداد فرهنگی هنری است!

  همایون قنواتی مدیرکل ارشاد اسلامی خوزستان در گفتگو با رهیاب در خصوص حجم بالای برگزاری کنسرت ها در استان و اهواز اظهار داشت: کنسرت هایی که برگزار می شود بی رویه نیستند امسال فقط در این دوماه می توانستیم فضایی برای حوزه موسیقی داشته باشیم وقتی یک کاری سالم است با کثرت آن که مخالفتی نداریم اتفاق خلاف شرع و عرفی اتفاق نیفتاده است

  وی ادامه داد:این کنسرت ها یک رویداد فرهنگی هنری است که مجوز دارند و در صحت و سلامت در حال اجراست نمی شود به این دلیل که تعداد کنسرت ها زیاد است آنها را برگزار نکنیم؟

   

  آیا جناب مدیر کل صدای علمای استان را هم شنیده است گوشه ای از ابراز نگرانی های علمای استان را با هم مرور می کنیم تا ببنیم آیا این کنسرت ها مورد تایید اسلام و اسلام شناسان واقعی است یا خیر؟

   

   

  این موسیقی ها قطعا تبعات ضد فرهنگی بسیاری دارد

   آیت الله محسن حیدری، امام جمعه موقت اهواز در خصوص کنسرت های موسیقی برگزار شده در خوزستان به خبرنگار ما گفت: این موسیقی ها قطعا تبعات ضد فرهنگی بسیاری دارد و مسئول آن، دولت است.

  وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نماینده دولت، مسئول اجرای کنسرت های موسیقی  است که بدون هیچ نظارتی برگزار می شوند.

  آیت الله حیدری خاطرنشان کرد: موسیقی با هر دو جنبه حلال و حرام وجود دارد. بنا بر فتوای مقام معظم رهبری و برخی فقها، حدودی برای موسیقی وجود دارد که تشخیص این حدود قدری مشکل است و نیاز به اظهار نظر آدم های متخصص و البته متعهد دارد.

  نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان اظهارداشت: آن چه امروز فراتر از بحث تشخیص حلال و حرام بودن موسیقی حائز اهمیت است، کیفیت اجرای بسیار بد و اختلاط دختر و پسری است که در این برنامه ها شاهدهستیم.

  وی ادامه داد: برفرض هم که موسیقی مبتذل نبوده و دارای مجوز قانونی هم باشد، اما به دلیل مختلط برگزار شدن آن، تحریک شهوانی به دنبال دارد؛ لذا دولت و مسئولین باید پیگیر این امر باشند.

  صرف بودجه برای گسترش  کنسرت های موسیقی صحیح نیست

  حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده امام جمعه موقت اهواز درخصوص موج برگزاری کنسرت ها در اهواز به خبرنگار رهیاب گفت: قطعا آن چیزی که صریح فرمایشات مقام معظم رهبری است این است که ترویج موسیقی از اهداف نظام جمهوری اسلامی نیست.

  وی در ادامه گفت: اگر فرض کنیم تمام مسائل و موازین شرعی هم رعایت شود اما قطعا موسیقی جزو اولویت ها نیست و این صریح فرمایشات مقام معظم رهبری است.

  امام جمعه موقت اهواز درخصوص مصرف بودجه فرهنگی برای برگزاری کنسرت های موسیقی گفت: اگر  ضوابط شرعی هم رعایت شود اما صرف بودجه برای گسترش  کنسرت های موسیقی صحیح نیست.

  وی افزود: از موسیقی آنچه که مباح باشد و بخواهیم در اختیار اقشار مختلف جامعه قرار دهیم بلامانع است اما قطعا جزو اولویت ها نیست.

   

   

  کنسرت ها ی موسیقی مجالسی فاسقانه و فتنه انگیز است 

  "آیت الله شیخ رضا سبط شیخ انصاری” در این زمینه گفت:برگزاری چنین مجالس فاسقانه و فتنه انگیز ، که مخرب سلامت اخلاقی و امنیت اعتقادی و نجابت عمومی است ، مورد سخط خداوند سبحان و موجب آزردن و غصب امام زمان (عج) و بر خلاف منویات مقام معظم رهبری و فتوای مراجع تقلید و مخالف با اهداف شهدا انقلاب اسلامی می باشد .

  وی انتقاد شدید از برگزار کنندگان کنسرت موسیقی پاپ چون اداره ارشاد  گفت:سکوت ما گناهی بیشتر از گناه عوامل برگزار کننده را در پی نخواهد داشت . چرا که این سکوت میدان و زمینه ای برای کارهای اینچنینی در آینده را فراهم می کند.

   

  کنسرت های موسیقی مغایر با مسائل شرعی و روح دین مداری مردم است

  حجت الاسلام بلک مدیرکل سازمان تبلیغات استان خوزستان در گفتگو با خبرنگار ما درخصوص تعدد اجرای کنسرت ها در روزههای پایانی سال اظهار داشت  : در حال حاضر با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و نامگذاری امسال بنام سال فرهنگ مسئولین و متولیان فرهنگی باید تعریف بهتری از نیازهای فرهنگی استان داشته باشند ولی اتفاقی که امروز شاهد رشد آن هستیم بر خواسته از نیازهای فرهنگی مردم خوزستان نیست .

  مدیر سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد : اجرا و برگزاری اینگونه کنسرت ها نمایان گر ناسازگاری ترویج موسیقی و برگزاری کنسرت با اهداف عالیه نظام اسلامی است ، ضمن اینکه مواردی در حاشیه برگزاری این کنسرت ها دیده شده که حتی اگر با مجوز قانونی هم باشد مغایر با مسائل شرعی و روح دین مداری مردم است 

  وی خروجی کنسرت‌های مجوز دار اخیر برگزار شده، را بنا به نادیده گرفتن ارزش‌های اسلامی، هنجارشکنی خواند و گفت : متاسفانه هر چقدر که سعی میشود موارد و تدبیراتی جهت برگزاری سالم این کنسرت ها اندیشیده شود اما خروجی این کنسرت ها جز هنجار شکنی چیز دیگری نیست لذا از متولیان فرهنگ استان خواستاریم دقت عمل لازم را مبنی بر اینکه تنها راه تامین نیازهای فرهنگی مردم استان در برگزاری کنسرت ها نیست را در نظر داشته باشند .

   

  با غنا و آزادی ها به شکل غربی مخالفیم

  حجت الاسلام ابراهیمی پور با ابرار نگرانی از برگزاری کنسرت موسیقی  گفت:با برگزاری برنامه های نشاط اجتماعی مردم مخالف نیستیم اما با غنا و آزادی های به شکل غربی که تباهی به بار می آورد و از نظر اسلام محکوم است مخالفیم.

  وی مشکل جوان را برگزاری یک ساعت کنسرت موسیقی ندانست و گفت: مسوولان به جای برگزاری کنسرت موسیقی مشکلات شهری از جمله زیر ساخت ها،بیکاری جوانان، آب و فاضلاب را حل کنند.

   

  امید است مدیران اجرایی به جای تئوری پردازی و عمل به برداشت های خود از دین یا اجرای دستورالعمل های که خلاف نظر دین خداست نگاهشان به دهان علما باشد و سیاست های خود را براساس فرمایشات بزرگان دینی استان هماهنگ کنند تا در عرصه دینی و فرهنگی شاهد خودزنی و تخریب باورها و ارزش ها نباشیم.

   

  تاریخ انتشار: ۱۴:۰۶:۰۵ | یکشنبه, ۱۰ / اسفند / ۱۳۹۳
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.