Print Friendly Version of this page pdf
نظرها: 0
0 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • گزارش ویژه /

  اصلاح طلبان بهبهان زیر بار اولتیماتوم اصلاحات خوزستان نرفتند / ائتلافی که به اختلاف منجر شد + سند

  عصر بهبهان : انتخابات مجلس دهم، هفتم اسفند سال جاری(۹۴) برگزار می شود و هنوز احزاب، تشکل های سیاسی و چهره های شاخص به مصادیق انتخاباتی ورود پیدا نکرده اند اما کنش و واکنش های سیاسی در برخی از شهرستانها می تواند به تکمیل پازل احتمالی انتخابات کمک کند.


  به گزارش عصر بهبهان ، از گوشه و کنار اردوگاه اصلاح طلبان استان خوزستان صدای ناسازگاری، اختلاف و مخالفت به گوش می‌رسید که این موضوع شب گذشته عیان شده و مشخص شد که اختلافات بین اصلاح‌طلبان شدت گرفته است.


  پس از اعلام نتیجه نهایی شورای سیاستگذاری و مجمع اصلاح طلبان خوزستان در معرفی گزینه مورد حمایت خود در بهبهان ، موجی از اعتراضات دامن این جریان را گرفت تا جایی که دیگر نامزدهای اصلاحات با انتشار بیانیه های جداگانه ای تصمیم شورا را فاقد اعتبار لازم دانستند و مبادرت به برگزاری جلسات پنهانب با نخبگان این جریان در شهرستان کردند.


  مراد راهداری یکی از نامزدهای قابل پیش بینی اجماع اصلاح طلبان در واکنش به تصمیم سران اصلاحات در خوزستان گفت :   روند انتخاب گزینه اصلاح طلبان به هیچ وجه از پایین به بالا نبوده است، و طبق دستورالعمل موجود وقتی اصلاح طلبان یک شهرستان گزینه دارند، استان اجازه ندارد خودش گزینه معرفی کند.


  وی ادامه داد: چون این اتفاق در بهبهان رخ داده است در حال حاضر اصلاحات بهبهان در حال ارزیابی و بررسی است و سریعا گزینه خود را معرفی می کند.


  محمد باقر شریعتی نیز در این گیر و دار بیکار نماند و با یک سفر پروازی به تهران در دیدار با مطهری به هر شکل ممکن خودش را در لیستی جای داد که سر و ته سیاسی ندارد و در واقع ترکیبی از مستقل ها ، اصولگرایان اصلح طلب نما هستند و البته دریافت دو نامه مهر وموم شده از سوی مطهری و وزیر امور خارجه در حمایت از وی در انتخابات از قافله عقب نماند.


  عزیزالله بابلی بهمئی هیچ یک از گزینه های موجود را برای اجماع قبول ندارد و معتقد است شعار اعتدال را قبل از دولت روحانی آورده است و بیش از هر کس دیگر شرایط معارفه اجماع اصلاحات را دارد .


  وی مکرردر سخنرانی های خود تصمیمات اصلاحات استان خوزستان را ناقض مبانی اصلاح طلبی خوانده است و امیدوار است با روشنگری های خود مردم را به این موضوع مجاب نماید.


   اشتری از دیگر نامزدهای این دوره انتخابات از ابتدا خود را اصلاح طلب واقعی خوانده و به نظر می رسد اتفاقات اخیر را قبول ندارد .


  سوی دیگر قضیه محمود رضا ضرغامی که از حمایت گروههای مختلف سیاسی و اجتماعی برخوردار است پس از معرفی توسط شورا و مجمع اصلاحات خوزستان در پی بیعت با  چهره های مختلف اصلاح طلبی بهبهان است که زمانی در شهر مسئولیتی داشتند و یا به دلیل رد صلاحیت در کارزار انتخاباتی حضور ندارند.


  با این حال اختلافات محرز در جریان اصلاح طلبی بهبهان به وضوح مشاهده میشود و این برای اولین بار است که اصلاحات در بهبهان چند صدایی شده است ، شاید این آغاز یک پایان برای آنها باشد.  

  تاریخ انتشار: ۰۸:۱۱:۳۳ | چهارشنبه, ۵ / اسفند / ۱۳۹۴
  اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  Leave a reply

  نام:: فیلد اجباری.
  آدرس رایانامه: غیر فعال
  وبسایت::
  دیدگاه: فیلد اجباری.